Dzisiaj jest

sobota,
28 listopada 2015

(332. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
584836

Wyszukiwanie

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (2015-11-22).

 

1. Dzisiaj: na każdej Mszy Świętej zawierzamy Chrystusowi Królowi Wszechświata: Kościół, Ojczyznę i nas samych - w przyszłym Roku Miłosierdzia będzie ogólnopolska intronizacja Chrystusa Króla; przy wyjściu z kościoła można nabyć wigilijne opłatki z programem Wigilii w Rodzinie i modlitwą, którą odmówimy w domach podczas kolędy - przy opłatkach zbieramy tradycyjną ofiarę na utrzymanie etatów parafialnych (na sam ZUS płacimy rocznie prawie 30 tys. zł); Nieszpory z wypominkami za zmarłych o 17.30.

2. W tym tygodniu:

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza Niedziela Adwentu; żeby nie zmieniać godzin Mszy Świętych, informujemy, że Roraty w Adwencie będą w dni powszednie: w kościele parafialnym, o 6.30 oraz w Sanktuarium o 16.30 (dzieci mogą przychodzić z lampionami na Mszę o 16.30 lub 18.00).

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym o zagrożeniach dla świata ze strony Państwa Islamskiego; w Niedzieli wywiad z Rodzicami P. Prezydenta Dudy; w Źródle o roli ambony przy ołtarzu; są też czasopisma dla rodzin, nauczycieli, młodzieży i dzieci; czasopisma są przy wyjściu z kościoła oraz w sklepiku; (w sklepiku można sobie założyć teczkę na rezerwację czasopism).

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za transporty żwiru do utwardzenia terenu pod parking koło Sanktuarium; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach - w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki 3 nr 1-10 (I klatka), a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 36-38).

33 Niedziela Zwykła (2015-11-15)

 

1. Dzisiaj: przy wyjściu z kościoła zbieramy do puszek na pomoc dla chrześcijan w Syrii (w tej chwili z Syrii wyszło już 12 mln uchodźców; można też nabyć płyty DVD z rekonstrukcji historycznej o II wojnie światowej w Ropczycach oraz parafialne opłatki z programem Wigilii i modlitwą, którą odmówimy w rodzinie podczas kolędy - przy opłatkach zbieramy tradycyjną ofiarę na utrzymanie etatów parafialnych (na sam ZUS od parafii płacimy rocznie ponad 25 tys. zł); Nieszpory z wypominkami za zmarłych o 17.30.

2. W tym tygodniu: codziennie wieczorem - Nowenna przed urocz. Chrystusa Króla Wszechświata; w poniedziałek wieczorem nabożeństwo do św. Jana Pawła II (miesiąc temu w rocznicę wyboru Jana Pawła II otrzymaliśmy relikwie Świętego).

3. W przyszłą niedzielę: urocz. Chrystusa Króla Wszechświata.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym o księdzu zwerbowanym przez Państwo Islamskie; w Niedzieli o cierpieniu dusz w czyśćcu; w Źródle czy chrześcijański pogrzeb należy się każdemu; są czasopisma dla dzieci i młodzieży; czasopisma są przy wyjściu z kościoła oraz w sklepiku; (w sklepiku można sobie założyć teczkę na rezerwację czasopism).

5. Ogłoszenia różne: zakupiliśmy działkę wokół Sanktuarium, dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło, które stwarza nowe szanse dla ropczyckiego Sanktuarium i zostanie na wieki; dziękujemy za transporty żwiru do utwardzenia terenu pod parking; można oglądać działkę przygotowaną do budowy ogrodu Totus Tuus; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach - w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki 2 nr 23-34 (III klatka), a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 29-35).

32 Niedziela Zwykła (2015-11-08)

 

1. Dzisiaj: składka na ogrzewanie kościołów; Siostry Benedyktynki opowiadają o życiu w klasztorze kontemplacyjnym, promują medalik św. Benedykta, obiecują nam modlitwę i przy wyjściu z kościoła zbierają ofiarę na odbudowę klasztoru w Przemyślu; o 17.30 Nieszpory za zmarłych i wypominki; wieczorem spotkanie Rodziny Radia Maryja.

2. W tym tygodniu: we środę Święto Niepodległości; Msze święte tak, jak w niedzielę; o 9.15 w Ropczyckiej Farze Msza za Ojczyznę z intencji Burmistrza i Samorządu Miasta i Gminy Ropczyce; w Sanktuarium Msza tylko po południu o 15.15; o 16.00 w Centrum Kultury koncert pieśni patriotycznych z udziałem Orkiestry Miejskiej i chóru Bell Canto z Małej; w piątek na Mszy wieczornej spotkanie dzieci pierwszokomunijnych; dzieci przychodzą o 17.30.

3. W przyszłą niedzielę: 

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym o powyborczych zmianach w naszej Ojczyźnie; w Niedzieli nowe fakty o katastrofie Smoleńskiej; są czasopisma dla dzieci i młodzieży; czasopisma są przy wyjściu z kościoła oraz w sklepiku; (w sklepiku można sobie założyć teczkę na rezerwację czasopism).

5. Ogłoszenia różne: zakupiliśmy działkę wokół Sanktuarium, dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło, które zostanie na wieki; dziękujemy panom, którzy przez dwa pracowali przy porządkowaniu działki; dziś można oglądać działkę przygotowaną do budowy ogrodu Totus Tuus; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach - w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki 2 nr 12-22 (II klatka), a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 22-26).

Uroczystość Wszystkich Świętych (2015-11-01)

 

1. Dzisiaj: Uroczystość Wszystkich Świętych - Msze Święte przed południem jak w każdą niedzielę; o 13.00 Msza Święta na Cmentarzu Komunalnym; o godz. 14.30 poświęcenie tablicy z okazji 100-lecia urodzin ks. Michała Siewierskiego i Msza Święta na Cmentarzu Parafialnym, przy kaplicy cmentarnej; nie będzie Mszy w Sanktuarium o godz. 15.15; ostatnia Msza w kościele Farnym o 18.00; przed Mszą wieczorną (przez cały miesiąc) Nieszpory za zmarłych i wypominki; przez cały dzień grupy parafialne będą na cmentarzu zbierać ofiary do puszek na biednych i utrzymanie cmentarza.

2. W tym tygodniu: jutro Święto Zmarłych - Dzień Zaduszny – dodatkowe Msze wypominkowe: o godz. 8.00 na cmentarzu parafialnym i o 15.30 – na cmentarzu komunalnym; na Cmentarzu Parafialnym będzie kwestować Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie; pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; we czwartek o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 17.30 Nieszpory za zmarłych i wypominki, spotkanie Akcji Katolickiej; w pierwszy piątek po południu spowiedź od 16.00; Msze o 17.00 i 18.00 (w Sanktuarium o 16.30); w sobotę rano wyjazd do chorych.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca, składka na ogrzewanie kościołów; zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych, które nie zdążyły dzisiaj.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym o Litanii do Wszystkich Świętych pisanej przez Jana Pawła II; w Niedzieli o polskich pomnikach na Kresach Wschodnich; w Źródle o zasadach pogrzebu z kremacją zwłok; we Wspólnocie Królowej Rodzin o kulcie świętych i życiu wiecznym; są czasopisma dla dzieci i młodzieży (w sklepiku można sobie założyć teczkę na rezerwację czasopism).

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach - w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki 2 nr 1-11 (I klatka), a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 15-21); módlmy się za zmarłych.

 

WYPOMINKI za ZMARŁYCH

Podejmując duchową troskę o zmarłych organizujemy praktykowane od wielu wieków listopadowe WYPOMINKI. Specjalne kartki w kopertach można z ołtarza zabrać do domu i po wyraźnym wpisaniu Imion Zmarłych, przekazać księżom na składce, w zakrystii lub kancelarii.

Według tradycji imiona zmarłych będziemy czytać i odmawiać modlitwy po Mszy wieczornej w listopadzie (wypominki listopadowe) oraz przez cały rok (wypominki roczne) - w niedzielę, przed Mszą świętą o godz. 8.00, 12.00 i 18.00 (w kościele parafialnym) oraz przed Mszą świętą o godz. 15.15 (w Sanktuarium). Zmarłych będziemy też polecać Bogu w specjalnych Mszach Wypominkowych w listopadzie oraz we Mszy świętej za parafian odprawianej w każdą niedzielę roku. Troszcząc się o wieczne zbawienie naszych zmarłych spłacamy wieloraki dług wdzięczności i mamy nadzieję, że również my zasłużymy sobie na pamięć o nas, u naszych bliskich.

30 Niedziela Zwykła (2015-10-25)

 

1. Dzisiaj: liczenie uczestników niedzielnej Mszy Świętej; na Mszy o 15.15 wprowadzenie Relikwii Jana Pawła II do ropczyckiego Sanktuarium - relikwiarz stoi na ołtarzu; w najbliższym czasie wprowadzimy też Relikwie do kościoła parafialnego.

2. W tym tygodniu: zakończenie Nabożeństw Październikowych; spowiedź na Wszystkich Świętych codziennie pół godziny przed Mszą Świętą; w niedzielę spowiedzi nie przewidujemy.

3. W przyszłą niedzielę: Uroczystość Wszystkich Świętych - Msze Święte przed południem jak w każdą niedzielę; o 13.00 Msza Święta na Cmentarzu Komunalnym; o godz. 14.30 poświęcenie tablicy z okazji 100-lecia urodzin ks. Michała Siewierskiego i Msza Święta na Cmentarzu Parafialnym - gromadzimy się przy kaplicy cmentarnej; nie będzie Mszy w Sanktuarium o godz. 15.15; ostatnia Msza w kościele Farnym o 18.00; przez cały dzień grupy parafialne będą na cmentarzu zbierać ofiary do puszek na biednych i utrzymanie cmentarza.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym o wzorowym śledztwie zestrzelenia pasażerskiego samolotu nad Rosją w ub. roku; w Małym Gościu - odblask dla dzieci; w Niedzieli o otwarciu Parku Papieskiego w Rzeszowie; w Źródle o Parku Papieskim w Inwałdzie k. Wadowic; we Wspólnocie Królowej Rodzin jest ostatnia Róża do Ogrodu Matki Bożej przy naszym Sanktuarium - zachęcamy wszystkich do dodatkowej ofiary na rozpoczęcie projektu i budowy Ogrodu Totus Tuus.

5. Ogłoszenia różne: organizujemy doroczne WYPOMINKI za zmarłych, kartki leżą na ołtarzu Matki Bożej; bezpłatne, komputerowe badanie wady wzroku w Centrum Kultury w  Ropczycach we czwartek od 15.00 - 16.00; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach - w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki 1 nr 24-35 (III klatka), a przy Sanktuarium z ul. Sportowej (nr 20-28); módlmy się za Ojczyznę.

29 Niedziela Zwykła (2015-10-18)

 

1. Dzisiaj: w piątek, w 37 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, otrzymaliśmy od kard. Stanisława Dziwisza relikwie Jana Pawła II do ropczyckiego Sanktuarium - wprowadzenie Relikwii do Sanktuarium w przyszłą niedzielę, na Mszy o 15.15.

2. W tym tygodniu: Nabożeństwa Październikowe w Sanktuarium o 16.30, w kościele parafialnym o 18.00 (w niedzielę o 17.30); przy kapliczce na ul. Grunwaldzkiej różaniec w niedzielę o 17.00.

3. W przyszłą niedzielę: w piątek, w 37 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, otrzymaliśmy od kard. Stanisława Dziwisza relikwie Jana Pawła II do ropczyckiego Sanktuarium - wprowadzenie Relikwii do Sanktuarium w przyszłą niedzielę, na Mszy o 15.15.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym o trwającym w Tarnowie VIII Forum Ruchów i Stowarzyszeń kościelnych; w Niedzieli o tym, jak główny rabin Rzymu upomniał papieża.

5. Ogłoszenia różne: Pan Poseł Kazimierz Moskal zaprasza spotkanie otwarte w sprawie wyborów do Parlamentu RP - dzisiaj w Sali Parafialnej o 18.00; Konferencja Episkopatu Polski wydała specjalny komunikat przed wyborami; PUK organizuje zbiórkę złomu elektrycznego - we wtorek do godz. 7.00 wynieść do głównych dróg dojazdowych; organizujemy doroczne WYPOMINKI za zmarłych, kartki leżą na ołtarzu Matki Bożej; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach - w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki 1 nr 14-23 (druga klatka), a przy Sanktuarium z ul. Sportowej (nr 12-18).

28 Niedziela Zwykła (2015-10-11)

 

1. Dzisiaj: W całej Polsce obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II - Papież Rodziny; przy wyjściu z kościoła zbieramy na Dzieło Nowego Tysiąclecia - stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży; druga niedziela miesiąca - składka na inwestycje parafialne - ostatni raz w tym roku zbieramy na działkę koło Sanktuarium, przed zimą chcielibyśmy podjąć jakieś prace porządkowe; w przyszłym miesiącu będziemy już zbierać na ogrzewanie kościołów.

2. W tym tygodniu: Nabożeństwa Październikowe w Sanktuarium o 16.30, w kościele parafialnym o 18.00 (w niedzielę o 17.30); przy kapliczce na ul. Grunwaldzkiej różaniec w niedzielę o 17.00; druga środa miesiąca - po Mszy wieczornej kurs dla narzeczonych.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym o kanonizacji Państwa Martin - rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w Niedzieli o Synodzie Biskupów na temat rodziny.

5. Ogłoszenia różne: organizujemy doroczne WYPOMINKI za zmarłych, kartki leżą na ołtarzu Matki Bożej; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach - w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki 1 (nr 1-12), a przy Sanktuarium z ul. Sportowej (nr 4-10); Akcja Katolicka promuje do Senatu Prezes Akcji Katolickiej w Polsce Panią mecenas Halinę Szydełko z Rzeszowa.

27 Niedziela Zwykła (2015-10-04)

 

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca, Msza dla dzieci o 12.00; rozdanie różańców dzieciom od pierwszej Komunii; składka na Seminarium i cele diecezjalne; przy wyjściu z kościoła składka do puszek na wsparcie misji naszego rodaka, ks. Adama Ochała w Gruzji.

2. W tym tygodniu: Nabożeństwa Październikowe w Sanktuarium o 16.30, w kościele parafialnym o 18.00 (w niedzielę o 17.30); od 7 do końca października w bibliotece szkół średnich w Ropczycach w godz. od 8.00 do 14.00 - wystawa JAN PAWEŁ II W ŚWIECIE NAUKI - zgłaszanie grup na telefon.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym o rozpoczynającym się jutro Synodzie Biskupów w sprawie rodziny; w Niedzieli o przygotowaniach do beatyfikacji założyciela Ruchu Światło - Życie, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

5. Ogłoszenia różne: Studium Życia Rodzinnego w Rzeszowie zaprasza na 2 - letni Kurs Doradców Życia Rodzinnego; od jutra do soboty przy Warsztatach Terapii Zajęciowej CARITAS zbiórka elektrycznego złomu - na budowę studni w Afryce; Chłopięca Drużyna Harcerska WAGABUNDA zaprasza na zbiórki - w soboty o 9.00; Dziewczęca  Drużyna Harcerska WATRA zaprasza na zbiórki - w soboty o 12.00; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach - w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Grunwaldzkiej (domy nr 32-44b), a przy Sanktuarium z ul. Macha (nr 7-16).

26 Niedziela Zwykła (2015-09-27)

 

1. Dzisiaj: odpust św. Michała w Ropczycach - Witkowicach i Małej.

2. W tym tygodniu: od 1 października Nabożeństwa Październikowe w Sanktuarium o 16.30 (w niedzielę o 15.15); w kościele parafialnym codziennie o 18.00; pierwszy tydzień miesiąca; spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą; w piątek po południu spowiedź od 16.00; Msze święte: o 16.30 (sanktuarium), o 17.00 i 18.00 (w Farze); w sobotę Pielgrzymka Róż Różańcowych do Matki Bożej Ropczyckiej; od 16.00 możliwość spowiedzi, o 16.30 Msza święta, procesja różańcowa, błogosławieństwo rodziców oczekujących potomstwa, promocja różańca z Matką Bożą Ropczycką.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca, Msza dla dzieci o 12.00; składka na Seminarium i cele diecezjalne.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym o nawróceniu feministki, która jest kandydatką na ołtarze; w Niedzieli o kosztach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

5. Ogłoszenia różne: Studium Życia Rodzinnego w Rzeszowie zaprasza na 2 - letni Kurs Doradców Życia Rodzinnego; do jutra przy Domu Parafialnym stoi kontener do zbiórki makulatury, na budowę studni w Afryce; Oaza młodzieży zaprasza w piątki o 18.00; Oaza Dzieci Bożych w sobotę o 17.00; Chłopięca Drużyna Harcerska WAGABUNDA zaprasza na zbiórki w Zespole Szkół nr 1 - w soboty o 9.00; Dziewczęca  Drużyna Harcerska WATRA zaprasza na zbiórki w Domu Parafialnym - w soboty o 12.00; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach - w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Grunwaldzkiej (domy nr 7-28), a przy Sanktuarium z ul. Macha (nr 1-6); przy wyjściu z kościoła zbieramy diecezjalną składkę i rozdajemy ulotki na katolickie Radio VIA w Rzeszowie.

25 Niedziela Zwykła (2015-09-20)

 

1. Dzisiaj: o 14.00 spotkanie pielgrzymkowe w Ropczycach - Witkowicach; przy wyjściu z kościoła Rodzina Radia Maryja rozdaje ulotki i zbiera składkę na katolickie Radio MARYJA i Telewizję TRWAM; w przyszłą niedzielę zbiórka na katolickie Radio VIA w Rzeszowie.

2. W tym tygodniu: we środę o 16.00 w Ochronce Sióstr Służebniczek spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej; we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a we czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego w ropczyckiej Farze; w sobotę Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w ropczyckim Sanktuarium.

3. W przyszłą niedzielę: 

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym o roli Rosji w kryzysie na Bliskim Wschodzie; w Niedzieli wywiad o św. Siostrze Faustynie.

5. Ogłoszenia różne: Studium Życia Rodzinnego w Rzeszowie zaprasza na 2 - letni Kurs Doradców Życia Rodzinnego; przez dwa tygodnie przy naszym Domu Parafialnym będzie stał kontener do zbiórki makulatury, na budowę studni w Afryce; we czwartek od 16.00 dzień otwarty w Gabinecie rehabilitacji Medycznej Rudek na ul. Witosa - w programie prelekcja, pokazowe ćwiczenia i poczęstunek - zapisy w Recepcji; od 1 października Msze w Sanktuarium w dni powszednie o 16.30; Oaza młodzieży zaprasza w piątki o 18.00; Oaza Dzieci Bożych w II i IV sobotę miesiąca o 10.00; dziękujemy ks. Arturowi Michalskiemu i wszystkim, którzy mu pomagali i sponsorowali, za organizację Rekonstrukcji Historycznej w Ropczyckim Rynku; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach - w poniedziałek po Mszy do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Grunwaldzkiej 2 i 4, a przy Sanktuarium z ul. Korczaka (nr 1-4); módlmy się za pracowników katolickich mediów: radia i telewizji.

24 Niedziela Zwykła (2015-09-13)

 

1. Dzisiaj: II niedziela miesiąca - składka na inwestycje parafialne; odpustowa Msza Święta w Sanktuarium o 15.15, po niej, na ropczyckim Rynku, rekonstrukcja historyczna pt. Ropczyce, sierpień 1944, prosimy po południu nie zostawiać samochodów na parkingu przy kościele (na ul. Słowackiego).

2. W tym tygodniu: w poniedziałek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego - odpustowa Msza w Kaplicy Cmentarnej pod tym wezwaniem o 16.00; w poniedziałek ropczycka Solidarność zaprasza też na Mszę Świętą w Ropczycach - Witkowicach o 17.00; we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a we czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego w ropczyckiej Farze; w sobotę Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w ropczyckim Sanktuarium.

3. W przyszłą niedzielę: o 13.30 obchody ku czci pomordowanych przez NKWD w Turzy k. Sokołowa Małopolskiego; o 14.00 spotkanie pielgrzymkowe w Ropczycach - Witkowicach.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym o cudzie za wstawiennictwem bł. Matki Teresy z Kalkuty; w Niedzieli o obchodach rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej na Kahlenbergu.

5. Ogłoszenia różne: od 1 października Msze w Sanktuarium w dni powszednie o 16.30; Oaza młodzieży zaprasza w piątki o 18.00; Oaza Dzieci Bożych w II i IV sobotę miesiąca o 10.00; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach - w poniedziałek po Mszy do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Grunwaldzkiej 2, klatka 1 i 2, a przy Sanktuarium z ul. Topolowej (nr 2-6); módlmy się za czcicieli Matki Bożej Ropczyckiej w kraju i za granicą.

23 Niedziela Zwykła (2015-09-06)

 

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca, składka na Seminarium, o 12.00 Msza dla dzieci z Rodzicami.

2. W tym tygodniu: we wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej - na Mszach wieczornych poświęcenie ziarna siewnego); we środę o 18.00 spotkanie dla dzieci klas III z Rodzicami (przed Pierwszą Komunią Świętą - dzieci przychodzą 15 minut wcześniej); w piątek w ropczyckim Sanktuarium rozpoczęcie obchodów odpustu Najświętszego Imienia Maryi: w piątek Msze święte dla szkół: o 8.30, 9.30. 10.30 i 11.30; wieczorem o 19.30; w sobotę Msze odpustowe o 9.00, 11.00, 16.30, nie będzie Mszy o 19.30.

3. W przyszłą niedzielę: II niedziela miesiąca - składka na inwestycje parafialne; odpustowa Msza Święta w Sanktuarium o 15.15, po niej, na ropczyckim Rynku, rekonstrukcja historyczna pt. Ropczyce 1944; o 11.30 odpust Podwyższenia Krzyża przy krzyżu na Borkach Chechelskich.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym o pomocy Kościoła i państwa dla uchodźców; w Niedzieli o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

5. Ogłoszenia różne: od października Msze w Sanktuarium w dni powszednie o 16.30; Oaza młodzieży zaprasza w piątki o 18.00; Oaza Dzieci Bożych w II i IV sobotę miesiąca od 10.00 do 12.00; tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy w poniedziałek po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Grunwaldzkiej 1, klatka 2 (nr 15-30), a przy Sanktuarium z ul. Dębowej (nr 5-11); w przeddzień odpustu módlmy się za zmarłych i żyjących czcicieli Matki Bożej Ropczyckiej w kraju i za granicą.

22 Niedziela Zwykła (2015-08-30)

 

1. Dzisiaj:

2. W tym tygodniu: w poniedziałek od 17.00 spowiedź na Rozpoczęcie Roku Szkolnego; zachęcamy do spowiedzi: dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców; we wtorek o 8.00 Msza na Rozpoczęcie Roku Szkolnego: w Sanktuarium dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, w Farze dla Szkół Średnich; we środę o 17.30 spowiedź z indeksami a o 18.00 Msza i zapisy do bierzmowania dla klas III Gimnazjum (z rodzicami), spotkanie ministrantów i lektorów; pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą; we czwartek o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu; we czwartek na Mszy wieczornej spotkanie wszystkich grup parafialnych - błogosławieństwo na nowy rok pracy i formacji; w piątek po południu spowiedź od 16.00, Msze Święte po południu o 17.00, 18.00 i 19.30 (Sanktuarium); w sobotę rano wyjazd do chorych; w sobotę o 19.00 w Sanktuarium Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, błogosławieństwo rodziców oczekujących potomstwa, procesja różańcowa ze świecami, zmiana tajemnic.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca, o 12.00 Msza dla dzieci z Rodzicami; składka na Seminarium.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym odpowiedzi z Pisma Świętego na ludzkie pytania; Niedzieli o rodzinie Prezydenta Andrzeja Dudy.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach, w tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy w poniedziałek po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Grunwaldzkiej 1, klatka 1 (nr 1-14), a przy Sanktuarium z ul. Dębowej (nr 1-4); módlmy się o urodzajny deszcz i o błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym.

21 Niedziela Zwykła (2015-08-23)

 

1. Dzisiaj: 10 rocznica beatyfikacji ks. Władysława Findysza, o 16.00 uroczystości w Nowym Żmigrodzie.

2. W tym tygodniu: we środę urocz. Matki Bożej Częstochowskiej - Msze święte o 6.30, 7.00, 18.00 (z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy) i w Sanktuarium o 19.30.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym o problemach na linii współpracy Prezydenta i Rządu w Polsce; Niedzieli o pielgrzymkach na Jasną Górę.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach, w tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy w poniedziałek po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 12 (nr 11-20), a przy Sanktuarium z ul. Masarskiej (nr 12-28); dziękujemy ks. Marcinowi Jaraczowi za posługę duszpasterską w naszej parafii i Sanktuarium oraz w Rejonowej Poradni Życia Rodzinnego i czasopiśmie Wspólnota Królowej Rodzin, ks. Marcin został przeniesiony do Gorlic; na Jego miejscu witamy księdza Piotra Ciubę, który przychodzi z Jasła; wczoraj wieczyste śluby zakonne złożyła siostra Maria Dorota Gościńska ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogurodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej i została przeniesiona do pracy w Dębicy; przeniesiono też siostrę Ewelinę do sanktuarium w Odporyszowie; Księży i Siostry zawierzamy opiece Matki Bożej Ropczyckiej.

20 Niedziela Zwykła (2015-08-16)

 

1. Dzisiaj: Dożynki Gminne w Ropczycach - Msza Święta w ropczyckiej Farze o 15.30; organizatorom dziękujemy za wystrój kościoła i poprawki przy ołtarzu polowym.

2. W tym tygodniu:

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych:

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za dwa wieńce żniwne (z osiedla Brzyzna i z ul. Podsłońce) na wczorajsze dożynki w ropczyckim Sanktuarium; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy w poniedziałek po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 12 (nr 1-10), a przy Sanktuarium z ul. Masarskiej (nr 3-8); módlmy się o dobrą pogodę i błogosławieństwo ludzkiej pracy.

19 Niedziela Zwykła (2015-08-09)

 

1. Dzisiaj: druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne - cały rok na wszystkie sposoby zbieramy na zakup działki koło Sanktuarium; dziękujemy za dotychczasowe wpłaty, spisaliśmy już wstępną umowę i wpłaciliśmy zebrane dotąd fundusze, do końca października mamy wpłacić drugą połowę potrzebnej sumy.

2. W tym tygodniu: w sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Matki Boskiej Zielnej; Msze Święte tak, jak w niedzielę, po południu o 18.00; w Sanktuarium o 9.15 i 15.15; na każdej Mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów.

3. W przyszłą niedzielę: Dożynki Gminne w Ropczycach - Msza Święta przy Farze o 14.30.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych:

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu i pobożny udział w odpuście parafialnym; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy w poniedziałek po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 10 (nr 11-20), a przy Sanktuarium z ul. Konopnickiej 1 (nr 1-5); przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kalendarz na przyszły rok z bł. ks. Jerzym Popiełuszką; módlmy się za naszą Ojczyznę …

18 Niedziela Zwykła (2015-08-02)

 

1. Dzisiaj: rozpoczęcie odpustu Przemienienia Pańskiego - główna Msza Święta w Ropczyckiej Farze o 12.00 - mszę odprawi ks. Tadeusz Mieleszko z Witkowic; odpust będzie trwał do czwartku (6 sierpnia) - codziennie Msza Święta z kazaniem o 18.00; w poniedziałek po Mszy wieczornej procesja na cmentarz, we wtorek Nowenna do Przemienienia Pańskiego, we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; we czwartek 18.00 główna Msza odpustowa - Jubileusz 30-lecia kapłaństwa ks. Antoniego Sokołowskiego; spowiedź odpustowa oraz pierwszopiątkowa od poniedziałku do środy pół godziny przed każda Mszą Świętą; spowiedź z indeksami we środę o 17.00; we czwartek święto Przemienienia Pańskiego - Msze Święte w Ropczyckiej Farze tak, jak w niedzielę, nie będzie Mszy o 12.00; po południu o 15.30 i 18.00; plakat odpustu jest przy wyjściu z kościoła.

2. W tym tygodniu: w pierwszy piątek rano wyjazd do chorych, Msze święte o 6.30, 7.00, 17.00 i 18.00; w Sanktuarium o 19.30.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: 

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy w poniedziałek po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 10 (nr 1-10), a przy Sanktuarium z ul. Witosa 3 (Wspólnota Mieszkaniowa), nr 6-11; módlmy się za naszą parafię …

17 Niedziela Zwykła (2015-07-26)

 

1. Dzisiaj: odpust św. Anny w Ropczycach - Chechłach (plakat przy wyjściu z kościoła); o 15.00 w naszej Farze spotkanie pielgrzymkowe grupy św. Barbary i zapisy na pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę; organizując fundusz wsparcia pielgrzymki, przez cały dzień uczestnicy Pielgrzymki będą przy kościele sprzedawać pamiątki - gadżety pielgrzymkowe; po Mszy błogosławieństwo pojazdów: prosimy przyjechać ul. ks. dra Zwierza i Słowackiego w obie strony; przy wyjściu z kościoła ministranci zbierają na Fundusz MIVA - 1 gr. za bezpiecznie przejechany kilometr - na środki transportu dla misjonarzy.

2. W tym tygodniu: w sobotę, w Sanktuarium o 19.30 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca; od 19.00 możliwość spowiedzi, o 19.30 Msza Święta i procesja Różańcowa wokół Sanktuarium, zmiana tajemnic i błogosławieństwo rodziców oczekujących potomstwa.

3. W przyszłą niedzielę: rozpoczęcie odpustu Przemienienia Pańskiego - uroczysta Msza Święta w Ropczyckiej Farze o 12.00; odpust będzie trwał do czwartku (6 sierpnia); w przyszły poniedziałek procesja na cmentarz, spowiedź odpustowa oraz na pierwszy piątek od przyszłego poniedziałku pół godziny przed każda Mszą Świętą; plakat odpustu jest przy wyjściu z kościoła; spotkanie Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej w Sędziszowie po Mszy o 10.00.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: jest nowy numer: Wspólnota Królowej Rodzin.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy w poniedziałek po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 8 (nr 11-20, czyli I klatka), a przy Sanktuarium z ul. Witosa 3 (Wspólnota Mieszkaniowa nr 1-5); módlmy się za kierowców..

16 Niedziela Zwykła (2015-07-19)

 

1. Dzisiaj: przy wyjściu z kościoła można nabyć breloczki ze św. Krzysztofem i Matka Boską Ropczycką.

2. W tym tygodniu: we środę w kościele parafialnym o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w sobotę w Sanktuarium o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin.

3. W przyszłą niedzielę: na każdej Mszy błogosławieństwo pojazdów; odpust św. Anny w Ropczycach - Chechłach (plakat przy wyjściu z kościoła); o 15.00 w naszej Farze spotkanie pielgrzymkowe grupy św. Barbary i zapisy na pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę; organizując fundusz wsparcia pielgrzymki, przez cały dzień uczestnicy Pielgrzymki będą przy kościołach sprzedawać pamiątki - gadżety pielgrzymkowe.

4. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy w poniedziałek po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 8 (nr 1-10, czyli I klatka), a przy Sanktuarium z ul. Wierzbowe Miasto (nr 16-26); módlmy się za kierowców

15 Niedziela Zwykła (2015-07-12)

 

1. Dzisiaj: II niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne.

2. W tym tygodniu: we środę w kościele parafialnym o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w sobotę w Sanktuarium o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin.

3. W przyszłą niedzielę: 

4. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy w poniedziałek po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 6 (nr 51-60 czyli V klatka), a przy Sanktuarium z ul. Wierzbowe Miasto (nr 9-15); módlmy się o dobrą pogodę i błogosławieństwo dla rolników i wypoczywających na wakacjach

14 Niedziela Zwykła (2015-07-05)

 

 

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca, składka na seminarium duchowne i cele diecezjalne.

2. W tym tygodniu: we środę o 18.00 w Sanktuarium Msza Święta dla Rodzin Wspomagających i podopiecznych z Domów Dziecka Sióstr Michalitek.

3. W przyszłą niedzielę: II niedziela miesiąca składka na inwestycje parafialne.

4. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy w poniedziałek po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 6 (nr 41-50 czyli IV klatka), a przy Sanktuarium z ul. Wierzbowe Miasto (nr 2-7); módlmy się o dobrą pogodę i błogosławieństwo dla rolników i wypoczywających na wakacjach.

13 niedziela zwykła

13 Niedziela Zwykła (2015-06-28)

1. Dzisiaj: przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają cegiełki na wsparcie koloni Caritas dla dzieci. Dziś o 16 w domu parafialnym bajka pt. Jaś i Małgosia przygotowana przez rodziców i siostry z ochronki sióstr Służebniczek. zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską do Częstochowy u OO. Kapucynów w Sędziszowie Młp. o 11.15; zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską do Częstochowy w ropczyckiej Farze na Mszy o 15.00.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek uroczystość Piotra iPawła msze święte w Farze jak w niedziele nie będzie mszy o 12 dodatkowa msza o 15.30. W sanktuarium msza o 19.30.  W tym tygodniu pierwszy czwartek pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego sakramentu od godziny 15. Spowiadać będziemy codziennie pół godziny przed Mszą św. w pierwszy piątek spowiedź od 16.00. Msze święte rano o 6.30 i 7.00 popołudniu o 17 i 18, w sanktuarium o 19.30. Wyjazd do chorych w piątek od godziny 8.  Pierwsza sobota: w Sanktuarium o 19.30 Msza Święta, błogosławieństwo Rodziców oczekujących potomstwa, różańcowa procesja wokół Sanktuarium, zmiana tajemnic różańcowych.

3. W przyszłą niedzielę: I niedziela miesiąca składka na seminarium.

4. Ogłoszenia różne: wyjazd na Pielgrzymkę Nauczycieli do Częstochowy 2 lipca o godzinie 5 spod Kościoła. w sklepiku zapisy na Pielgrzymkę Przyjaciół Radia Maryja do Częstochowy na dzień 12 lipca; w tym tygodniu, w czwartek o 18 spotkanie Akcji Katolickiej; PCK informuje ze w lipcu rozpocznie się dystrybucja żywości dla najuboższych. Szczegółowe informacje w PCK i w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy we WTOREK po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 6 (nr 31-40 czyli III klatka), a przy Sanktuarium z ul. Najświętszej Maryi Panny (nr 15-23). Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; jest nowy nr Wspólnoty Królowej Rodzin.

 

 

12 Niedziela Zwykła (2015-06-21)

 

1. Dzisiaj: przy wyjściu z kościoła Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Ropczycach organizuje zbiórkę do puszek na protezę utraconych palców lewej ręki dla Tadeusza D., ucznia Agro - Tech z Brzezin - całość informacji na tablicy ogłoszeń.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek o 16.00 w Farze Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego dla przedszkolaków; w piątek o 8.00 Msze Święte na zakończenie Roku Szkolnego: w Sanktuarium dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, w Farze dla Szkół Średnich (zachęcamy całe społeczności szkolne do pełnego udziału we Mszy Świętej i Komunii Świętej; zachęcamy do spowiedzi świętej przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą Świętą).

3. W przyszłą niedzielę: zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską do Częstochowy u OO. Kapucynów w Sędziszowie Młp. o 11.15; zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską do Częstochowy w ropczyckiej Farze na Mszy o 15.00.

4. Ogłoszenia różne: do 28 czerwca u ks. Marcina zapisy na Pielgrzymkę Nauczycieli do Częstochowy na dzień 2 lipca; w sklepiku zapisy na Pielgrzymkę Przyjaciół Radia Maryja do Częstochowy na dzień 12 lipca; w tym tygodniu spisaliśmy wstępną umowę u wpłaciliśmy połowę ceny działki do poszerzenia terenu wokół ropczyckiego Sanktuarium, do końca roku mamy nadzieję spłacić resztę należności i spisać umowę kupna; dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do dziejowego wydarzenia dla naszego sanktuarium, prosimy o duchowe i materialne wsparcie; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy w poniedziałek po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 6 (nr 21-30 czyli II klatka), a przy Sanktuarium z ul. Najświętszej Maryi Panny (nr 1-8).

11 Niedziela Zwykła (2015-06-14)

 

1. Dzisiaj: druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne; po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja.

2. W tym tygodniu: we środę na Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

3. W przyszłą niedzielę:

 

4. Ogłoszenia różne: we wtorek w siedzibie PUK będą wydawane worki na śmieci na drugie półrocze; Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 12 lipca; zgłoszenia pod telefonem (na plakacie) lub w sklepiku; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy w poniedziałek po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 6 (nr 11-20 czyli I klatka), a przy Sanktuarium z ul. Grendysa (nr 16-20).

10 Niedziela Zwykła (2015-06-07)

 

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca; w całej Polsce zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek - Znaki Światowych Dni Młodzieży w Ropczycach (5 wydarzeń): godz. 13.00 - Hala Widowiskowo - Sportowa; o 15.00 - Sanktuarium; o 16.45 - Droga Krzyżowa ulicami miasta; 18.00 - Ropczycka Fara - Msza Święta i procesja Oktawy Bożego Ciała; 20.00 - kościół św. Barbary - adoracja; na Mszy o 18.00 zawierzenie małżeństw, które obchodzą w tym roku jakiś okrągły Jubileusz - dzisiaj prosimy te małżeństwa o wpisanie się na listę przy wyjściu z kościoła - przygotujemy specjalne dyplomy z Matką Bożą Ropczycką; zapraszamy Mszę i procesję o 18.00 wszystkich - jak na Boże Ciało; we czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała - błogosławieństwo małych dzieci.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne.

4. Ogłoszenia różne: dziękujemy za przygotowanie i udział w obchodach uroczystości Bożego Ciała: kapłanom, siostrom Służebniczkom, P. Kościelnej, P. Kościelnemu, P. Organistom, p. Mieczysławowi Malinowskiemu; wszystkim, którzy przygotowali ołtarze (Różom Różańcowym, Rodzinom: Pazdan i Kubacki - za kwiaty i ubieranie ołtarzy, dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym, ministrantom, harcerzom, strażakom, policjantom, miejskiej orkiestrze; osobom niosącym baldachim, chorągwie i feretrony; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy w poniedziałek po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 6  (nr 1-10 czyli I klatka), a przy Sanktuarium z ul. Grendysa (nr 11-15).

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (2015-05-31)

 

2. W tym tygodniu: we czwartek uroczystość Bożego Ciała Msze św. w Farze tak jak w niedzielę; nie będzie tylko Mszy o 10.30 i w Sanktuarium o 9.15; po Mszy o 9.15 z Ropczyckiej Fary wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła św. Barbary. Ołtarze będą: I – przy Domu Sióstr Zakonnych (przygotuje Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego; II - przy bramie cmentarnej (przygotują Męskie Róże Różańcowe). Ołtarz III i IV przygotuje parafia św. Barbary; do udziału we Mszy Świętej i procesji zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne w strojach, grupy duszpasterskie, harcerzy, osoby niosące feretrony, chorągwie oraz miejską orkiestrę i strażaków; baldachim poniosą Strażacy; o 18.00 wyjazd młodzieży na Koncert Jednego Serca w Rzeszowie; pierwszy czwartek i piątek miesiąca spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed Mszą świętą (zachęcamy do spowiedzi przed Bożym Ciałem; pierwsza sobota - rano wyjazd do chorych; wieczorem o 19.30 w ropczyckim Sanktuarium nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca; od 19.00 możliwość spowiedzi i modlitwy, o 19.30 Msza Święta koncelebrowana przez nowo wyświęconych Księży Diecezji Rzeszowskiej, po Mszy procesja różańcowa wokół Sanktuarium, zmiana tajemnic różańcowych; błogosławieństwo od Księży Prymicjantów.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca, o 12.00 Msza dla dzieci z Rodzicami.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: jest nowy numer: Wspólnota Królowej Rodzin, a w nim artykuł o Rodzinach Wspomagających Domy Dziecka prowadzone przez Siostry Michalitki.

5. Ogłoszenia różne: w dniach 27 czerwca do 18 lipca br. w Ropczycach i okolicznych miejscowościach będzie przebywać 40 dzieci i młodzieży z Domów Dziecka prowadzonych przez Siostry Michalitki; dla 10 dzieci nie mamy jeszcze rodzin chętnych przyjąć ich na 3 tygodnie wakacji; prosimy zgłaszać się do Kancelarii Parafialnej; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy w poniedziałek po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 4 (nr 51-60 czyli V klatka) oraz w sobotę po Mszy wieczornej mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 4 (nr 61-70 czyli VI klatka); a przy Sanktuarium z ul. Grendysa (nr 1-7a); modlimy się za nowo wyświęconych kapłanów diecezji rzeszowskiej, którzy dzisiaj mają prymicje w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej oraz św. Michała Archanioła w Ropczycach.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki) (2015-05-24)

 

1. Dzisiaj: przy wyjściu z kościoła zbieramy podpisy pod Obywatelskim Projektem Ustawy o obronie życia ludzkiego; można też zabrać deklarację przyjęcia na nocleg uczestników przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

2. W tym tygodniu: jutro drugi dzień Zielonych Świątek - święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; przed południem Msze Święte w Farze tak, jak w niedzielę, nie będzie tylko Mszy o 12.00; po południu o 15.30 i 18.00; w Sanktuarium o 19.30.

3. W przyszłą niedzielę: uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w NIEDZIELI o spotkaniu młodzieży w Lednicy; w Gościu Niedzielnym o Sanktuarium Macierzyństwa NMP koło Tarnowskich Gór.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach, we wtorek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 4 (nr 41-50 czyli IV klatka) a przy Sanktuarium z ul. Lisa Kuli (nr 10-20); modlimy się za nowo wyświęconych kapłanów diecezji rzeszowskiej, polecamy ks. Dawida Babicza, który ma prymicje w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Ropczycach.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (2015-05-17)

 

1. Dzisiaj: przy wyjściu z kościoła zbieramy podpisy pod Obywatelskim Projektem Ustawy o obronie życia ludzkiego; można też zabrać deklarację o możliwości przyjęcia na nocleg uczestników przyszłorocznych, Światowych Dni Młodzieży (na razie mamy 10 zgłoszeń).

2. W tym tygodniu: nabożeństwa majowe w kościele parafialnym o 18.00, w Sanktuarium o 19.30; po zakończeniu dni krzyżowych dziękujemy wszystkim, zwłaszcza mieszkańcom ul. Grunwaldzkiej w Ropczycach, którzy ostatnio odnowili zabytkową kapliczkę, za troskę o utrzymanie i odnowienie kapliczek i krzyży przydrożnych oraz ożywienie śpiewanych przy nich nabożeństw majowych.

3. W przyszłą niedzielę: uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Zielone Świątki; o 15.15 w Sanktuarium tradycyjna Msza w intencji Ruchu Ludowego, Stowarzyszenia Samorząd i Gospodarka oraz Zarządu PSL.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w NIEDZIELI o kulcie św. Rity z obrazem Świętej z kościoła w Ropczycach; w Gościu Niedzielnym o nawróceniu kubańskiego dyktatora Raula CASTRO.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach, w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 4 (nr 31-40 czyli IV klatka) a przy Sanktuarium z ul. Lisa Kuli (nr 5-9).

VI Niedziela Wielkanocna (2015-05-10)

 

1. Dzisiaj: VI Niedziela Wielkanocna, druga niedziela miesiąca: składka na inwestycje parafialne; Parafialny zespół Caritas zbiera do puszek na pomoc ofiarom kataklizmu trzęsienia ziemi w Nepalu.

2. W tym tygodniu: nabożeństwa majowe w kościele parafialnym o 18.00, w Sanktuarium o 19.30; w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży: w poniedziałek w Centrum Kultury w Ropczycach o 19.00 - film pt. „Doonby – każdy jest kimś”; w piątek o 20.00 czuwanie dla młodzieży w kościele św. Barbary w Ropczycach.

3. W przyszłą niedzielę: będą zbierane podpisy pod Obywatelskim Projektem Ustawy o obronie życia ludzkiego.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w NIEDZIELI o przepisach postnych w Kościele; w Gościu Niedzielnym o kapłanach zamordowanych przez hitlerowców w Dachau.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; dziękujemy Księżom oraz organizatorom bierzmowania młodzieży naszej Parafii, dziękujemy Rodzicom bierzmowanych za malowany na płótnie obraz św. Jana Pawła II do ropczyckiego sanktuarium; dziękujemy ks. Tomaszowi Maternie, komitetowi organizacyjnemu oraz wszystkim Rodzicom Dzieci z Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej za przygotowanie dzisiejszej uroczystości i nowy Mszał do kościoła parafialnego; dziękujemy państwu: Beatcie i Miroławowi Pięta, Jolancie Skwierz oraz p.  Hannie Wszołek z młodzieżą, za porządkowanie terenu wokół kościoła przed bierzmowaniem; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 4 (nr 21-30 czyli III klatka) a przy Sanktuarium z ul. Lisa Kuli (nr 1-4).

 

V Niedziela Wielkanocna (2015-04-03)

1. Dzisiaj: V Niedziela Wielkanocna, pierwsza niedziela: składka na Seminarium i cele diecezjalne; o 12.00 Msza dla dzieci; o 14.00 Msza za Straże Pożarne z okazji św. Floriana oraz intencja za Ojczyznę od Samorządu miasta i gminy Ropczyce; przemarsz z orkiestrą na stadion, koncert i majówka na pomoc dla p. Michała Grzywny z orkiestry Ułanów Jana III Sobieskiego.

2. W tym tygodniu: nabożeństwa majowe w kościele parafialnym o 18.00, w Sanktuarium o 19.30; we wtorek o 17.30 próba dla dzieci przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej; w piątek o 16.00 spowiedź przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej; zachęcamy do spowiedzi całe Rodziny dzieci rocznicowych. W sobotę po Mszy świętej Procesja do kapliczki na ul. Grunwaldzkiej i nabożeństwo majowe przy kapliczce.

3. W przyszłą niedzielę: na Mszy o 12.00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Parafialny zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek na pomoc ofiarom kataklizmu trzęsienia ziemi w Nepalu.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

 

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 4 (nr 11-20 czyli II klatka) a przy Sanktuarium z ul. Kilińskiego (nr 24-28). Parafia w Małej zaprasza na Drogi Krzyżowe pod pomnik Chrystusa Króla które odbywać się będą od maja do października w 2-gie piątki miesiące. Najbliższe nabożeństwo w piątek 8 maja o godzinie 18. 

IV Niedziela Wielkanocna (2015-04-26)

 

1. Dzisiaj: IV Niedziela Wielkanocna, tzw. Niedziela Dobrego Pasterza; w Chicago 20 Rocznica powstania Koła Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej.


2. W tym tygodniu: w poniedziałek od 17.00 spowiedź przed bierzmowaniem (spowiedź obowiązkowa dla Kandydatów i Świadków; zachęcamy do spowiedzi także całe Rodziny Bierzmowanych; na Mszy wieczornej próba przed bierzmowaniem; we wtorek o 18.00 bierzmowanie; w pierwszy piątek rano wyjazd do chorych; spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą Świętą; w piątek po południu spowiedź od 16.00, Msza Święta o 17.00 18.00 i w Sanktuarium o 19.30; na Mszach wieczornych początek Nabożeństw Majowych; w sobotę przeniesiona z niedzieli uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Msze święte o 6.30, 7.00 i 7.30; po południu o 18.00; w Sanktuarium o 19.30 rozpoczynają się nabożeństwa 5-u sobót miesiąca; Msza Święta, błogosławieństwo Rodziców oczekujących potomstwa, różańcowa procesja wokół Sanktuarium. Zmiana Tajemnic Różańcowych


3. W przyszłą niedzielę: o 12 msza z udziałem dzieci, o 14.00 Msza za Straże Pożarne z okazji św. Floriana oraz intencja za Ojczyznę od Samorządu miasta i gminy Ropczyce; przemarsz z orkiestrą na stadion, koncert i majówka na pomoc dla p. Michała Grzywny z orkiestry Ułanów Jana III Sobieskiego.


4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.


5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy  przy Sanktuarium z ul. Kilińskiego (nr 19-23). a przy kościele parafialnym w środe prosimy mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 4 (nr 1-10 czyli I klatka) 

III Niedziela Wielkanocna (2015-04-19)

 

1. Dzisiaj:

2. W tym tygodniu: we wtorek na Mszy o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania; we środęw kościele parafialnym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do św. Rity; we czwartek urocz. św. Wojciecha Patrona Polski; w sobotę w Sanktuarium nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin.

3. W przyszłą niedzielę: Niedziela Dobrego Pasterza.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy Radzie Parafialnej oraz Państwowej Straży Pożarnej z Ropczyc za pomoc w usunięciu zagrażających bezpieczeństwu, chorych drzew przy ogrodzeniu kościelnym; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Iwaszkiewicza 2 (nr 53-65 V klatka) a przy Sanktuarium z ul. Kilińskiego (nr 15-84).

 

 

 

II Niedziela Wielkanocna czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego (2015-04-12)

 

1. Dzisiaj: Niedziela Miłosierdzia Bożego; o 10.30 zmiana tajemnic różańcowych, o 12.00 Msza dla dzieci; druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne - zakończenie okresu ogrzewania kościołów oraz nowe, dębowe ławki w kościele parafialnym; o 14.00 w naszej Sali Parafialnej spotkanie z p. posłem Mariuszem Błaszczakiem, przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

2. W tym tygodniu: we wtorek na Mszy o 18.00 spotkanie Dzieci klas III z Rodzicami (w sprawie Rocznicy Pierwszej Komunii (dzieci przychodzą 15 minut wcześniej), oraz spotkanie kandydatów do bierzmowania; we czwartek na Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

5. Ogłoszenia różne: na naszej stronie internetowej można oglądać zdjęcia z rodzinnych stron św. Siostry Faustyny: dom rodzinny w Głogowcu i parafia w Świnicach Warckich; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Iwaszkiewicza 2 (nr 41-52 IV klatka) a przy Sanktuarium z ul. Kilińskiego (nr 10-14); na prośbę Abpa Józefa Michalika, Stolica Apostolska w ubiegłym roku zezwoliła do Litanii Loretańskiej w Polsce dodać wezwanie: Matko Miłosierdzia (po wezwaniu Matko Łaski Bożej).

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (2015-04-05)

 

1. Dzisiaj: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego; ostatnia Msza w Sanktuarium o 15.15.

2. W tym tygodniu: jutro: Poniedziałek Wielkanocny; Msze tak, jak w niedzielę; składka na Katolickie Uniwersytety w Krakowie i Lublinie; po Mszy o 12.00 wielkanocna procesja na cmentarz; w dni powszednie zapraszamy codziennie na Msze święte o 18.00 - Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia.

3. W przyszłą niedzielę: Niedziela Miłosierdzia; o 10.30 zmiana tajemnic różańcowych, o 12.00 Msza dla dzieci - przyniesiemy do ołtarza wielkopostne skarbonki Caritas.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za wspólne przeżycie Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego, dziękujemy za Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Misje Święte; za przygotowanie Liturgii, Ciemnicy i Grobu Pańskiego: s. Kazimierze, Pani Kościelnej i wszystkim, którzy im pomagali zwłaszcza Panu Szczyrkowi z Rodziną; dziękujemy za adorację i udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia i Rezurekcji: Strażakom, Młodzieży Strażackiej, Orkiestrze, Harcerzom, Siostrom Zakonnym, pocztom sztandarowym, grupom duszpasterskim oraz Służbie Liturgicznej i Kapłanom. Za Straż Grobową i Rodziny Wspomagające będzie Msza święta w dniu 3 Maja o godz. 9.15; Bóg zapłać piekarni Gminnej Spółdzielni oraz państwa: HAŁOŃ, MACIOŁEK i WOŁOWIEC, za ofiarowane chleby dla akcji Caritas w Wielki Czwartek; na konto pomocy CARITAS dla p. Michała z Orkiestry Ułanów Jana III Sobieskiego przekazaliśmy 2 000 zł; dziękujemy Radzie Parafialnej i wszystkim, którzy w tym tygodniu dbali o porządek w naszych kościołach; we wtorek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Iwaszkiewicza 2 (nr 31-40) a przy Sanktuarium z ul. Kilińskiego (nr 1-9); dziękujemy za życzenia świąteczne, które przesłali Księża Biskupi, Rektor i Profesorowie Seminarium Duchownego i innych Szkół i Uczelni, Politycy oraz działacze społeczni, władze Powiatu, Gminy i naszego Miasta, osoby prywatne; po zakończeniu odbudowy Ołtarza MB Nieustającej Pomocy w tym tygodniu rozpoczynamy starania o poszerzenie działki wokół Ropczyckiego Sanktuarium, dziękujemy za ofiary i modlitwy; składamy wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Gościom, najserdeczniejsze życzenia: ożywienia świadectwa wiary którą wzmacnia w nas Chrystus Zmartwychwstały – Wesołych Świąt!

Niedziela Palmowa

1. Dzisiaj: Poświęcenie Palm podczas każdej Mszy Świętej. Gorzkie Żale w Sanktuarium o 14.30 w Farze o 17.15.

2. W tym tygodniu: Do chorych kapłani udadzą się w poniedziałek od godz. 13.00. Prosimy zgłaszać chorych dzisiaj do zakrystii. Nie potrzeba zgłaszać chorych, których odwiedzamy co miesiąc. Spowiedź we wtorek i środę – od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00, z przerwami
o 10.00 i 16.00.

 

TRIDUUM PASCHALNEcodziennie adoracja do 23.00; w WIELKI CZWARTEK nie ma Mszy Świętej rano; jedyna Msza o 18.00; podczas Mszy Świętej poświęcenie chlebów i składka na CARITAS (na leczenie ciężko chorego dyrygenta orkiestry Ułanów Jana II Sobieskiego, któremu udostępniamy nasze konto aż do operacji); adoracja Najświętszego Sakramentu
w Ciemnicy do 23.00.

 

WIELKI PIĄTEK – adoracja w Ciemnicy od 7.00; o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
z Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego; Droga Krzyżowa wokół Kościoła Parafialnego
i
Liturgia Męki Pańskiej o 18.00; po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, o 20.00 Gorzkie Żale; adoracja do 23.00; obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy; w Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

 

WIELKA SOBOTA – adoracja przy Bożym Grobie od 7.00; POŚWIĘCENIE POKARMÓW od 8.00 do 13.00 – co pół godziny oraz: o 9.00 przy budynku OSP na ul. Ogrodniczej i o 10.00 na ul. 3 Maja; Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o 19.00; adoracja do 23.00 (potem sprzątanie kościoła – Rada Parafialna.

 

W czasie Triduum Paschalnego będziemy modlić się Modlitwą Brewiarzową. W Wielki Czwartek o godz. 21.30 Godzina Czytań. W Wielki Piątek o 8:30 Jutrznia, o godz. 21.30 Godzina Czytań. W Wielką Sobotę o godz. 8:30 Jutrznia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej Modlitwy Kościoła. Teksty będą wyświetlane tak, że każdy będzie mógł się włączyć do modlitwy.

 

3. W przyszłą niedzielę: UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO; adoracja Najświętszego Sakramentu od 5.30; Msza Święta z procesją rezurekcyjną o 6.00; prosimy bierzmowanych i Grupy Parafialne o przygotowanie feretronów i chorągwi; zgodnie z tradycją zapraszamy do adoracji i procesji rezurekcyjnej: orkiestrę, strażaków, harcerzy, poczty sztandarowe i grupy duszpasterskie; w Wielkanoc Msze Święte tylko przed południem, ostatnia Msza w Sanktuarium o 15.15.

 

4. Ogłoszenia różne: zachęcamy do czytania czasopism religijnych. W Niedzieli jest informacja
z poświęcenia Ołtarza w Ropczyckiej Farze, zaś w Wspólnocie Królowej Rodzin wiele informacji z życia naszej parafii i tego co będzie działo się w najbliższych dniach. dziękujemy za troskę
o piękno naszych kościołów; po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy: w poniedziałek z ul. Iwaszkiewicza 2, nr 11- 20 (II klatka); w sobotę o 23.00 Rada Duszpasterska; w  Sanktuarium - we środę po Mszy wieczornej z ul. Wyspiańskiego nr 10.

V Niedziela Wielkiego Postu (2015-03-22)

1.Dzisiaj: Gorzkie Żale w Sanktuarium o 14.30, w kościele parafialnym o 17.15; w Hali Widowiskowo - Sportowej od 15.00 Polsko - Ukraińskie Spotkania Kulturowe; wystawy i konkursy produktów lokalnych.

2. W tym tygodniu: film o obronie wiary pt. Bóg nie umarł, jutro o 19.00 w Centrum Kultury w Ropczycach, wstęp - ofiara dobrowolna; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - we środę o 18.00 przy nowym ołtarzu w ropczyckiej Farze, Nowenna do Przemienienia Pańskiego - we czwartek o 18.00 w ropczyckiej Farze. W piątek o godz. 18:00 na Mszę Świętą zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania - będzie obrzęd wręczenia modlitewników.  Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin - w sobotę o 19.30 w ropczyckim Sanktuarium; we środę urocz. Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia, od poniedziałku na Mszy wieczornej modlitwy Obrońców Życia, zapisy do Duchowej Adopcji - deklaracje są na ołtarzu Matki Bożej.

3. W przyszłą niedzielę: Niedziela Palmowa

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza ostatnie Wielkanocne Baranki, W niedzielę Palmową po każdej Mszy Świętej będą sprzedawane pod kościołem babki wielkanocne z których dochód zostanie przeznaczony na zakup żywności na święta dla najuboższych rodzin  dziękujemy za włączenie się w Wielkanocne dzieło solidarności z potrzebującymi.

 

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach -  w poniedziałek Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Iwaszkiewicza 2 (nr 1-10), a przy Sanktuarium z ul. Wyszyńskiego (nr 131-146); Burmistrz zaprasza mieszkańców osiedla Śródmieście na zebranie środowiskowe i wybór Zarządu Osiedla w poniedziałek (27 marca), w Centrum Kultury, w Ropczycach (należy przynieść ze sobą dowód osobisty); z parafią Podwyższenia Krzyża w Rzeszowie organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej (w sierpniu br.), informacje w Kancelarii Parafialnej; w  prośmy o pomoc w realizacji postanowień Wielkopostnych i misyjnych.

IV Niedziela Wielkiego Postu (2015-03-15)

 

1.Dzisiaj: Gorzkie Żale w Sanktuarium o 14.30, w kościele parafialnym o 17.15.

2. W tym tygodniu: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - we środę o 18.00 przy nowym ołtarzu w Ropczyckiej Farze (prośby prosimy wrzucać do podpisanej skarbonki pod chórem, prosimy nie kusić złodziei i nie wrzucać tam ofiar pieniężnych - na Nowennie będzie zbierana składka; Nowenna do Przemienienia Pańskiego - we czwartek o 18.00 w ropczyckiej Farze; Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin - w sobotę o 19.30 w ropczyckim Sanktuarium.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza Wielkanocne Baranki.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy księdzu Biskupowi Ordynariuszowi Diecezji Rzeszowskiej, Misjonarzom, Kapłanom, Siostrom Zakonnym, Pracownikom Parafialnym, Dyrekcjom Szkół i Nauczycielom za pomoc w organizacji, modlitwę i wspólne przeżywanie Misji  Świętych i Rekolekcji Szkolnych w naszej parafii; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach -  w poniedziałek Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Wiejskiej (nr 5-18), a przy Sanktuarium we wtorek z ul. Wyszyńskiego (nr 120-130); Burmistrz zaprasza mieszkańców osiedla Brzyzna na zebranie środowiskowe i wybór Zarządu Osiedla w sobotę (21 marca), w budynku OSP przy ul. Ogrodniczej (należy przynieść ze sobą dowód osobisty); prośmy o pomoc w realizacji postanowień Wielkopostnych i misyjnych.

III Niedziela Wielkiego Postu (2015-03-08)

1.Dzisiaj: druga niedziela miesiąca; składka na inwestycje parafialne (na zakończenie prac przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy; we wtorek o 18.00 Ksiądz Biskup Ordynariusz poświęci ten ołtarz i zakończymy tę inwestycję); Gorzkie Żale w Sanktuarium o 14.30, w kościele parafialnym o 17.15; po Mszy o 18.00 nauka stanowa dla Rodziców.

2. W tym tygodniu: do środyMisje Parafialne (rano Msza o 7.30, wieczorem o 18.00 i w Sanktuarium o 19.30), w poniedziałek i wtorek o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź misyjna do 18.00; w poniedziałek po Mszy wieczornej procesja na cmentarz; we środę zakończenie misji: Msza dla chorych i starszych o 7.30; na Mszy wieczornej w kościele parafialnym i Sanktuarium błogosławieństwo całych rodzin prosimy przynieść z każdego domu krzyż; wręczenie krzyży dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania; we środę o 18.30 comiesięczna Katecheza Przedślubna; we czwartekprzy Hali Widowiskowo - Sportowej zbiórka krwi (potrzebna zwłaszcza krew 0 Rh-).

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych:

 

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach -  w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Podsłońce, a przy Sanktuarium z ul. Wyszyńskiego (nr 104-118); program misji jest jeszcze przy wyjściu z kościoła.

II Niedziela Wielkiego Postu (2015-03-01)

 

 

1.Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic; składka na seminarium; Msza dla dzieci w przyszłą niedzielę o 12.00; Gorzkie Żale w Sanktuarium o 14.30, w Kościele Parafialnym o 17.15; w Sanktuarium po Gorzkich Żalach Msza za Żołnierzy Niezłomnych, o 16.45 w Centrum Kultury przedstawienie o Łukaszu Cieplińskim pt. Lacrimosa.

2. W tym tygodniu: od jutra Msze w Sanktuarium o 19.30; w pierwszy czwartek (wystawienie Najświętszego Sakramentu o 15.00); w pierwszy piątek wyjazd do chorych o 14.00!!!; spowiedź od 16.30 (spowiedź na Misjach będzie w przyszły poniedziałek i wtorek od 15.00); w piątek o 17.30 od Krzyża Misyjnego na placu kościelnym Droga Krzyżowa a po niej Msza Święta na rozpoczęcie Misji Świętych - zachęcamy do udziału wszystkich parafian; w Sanktuarium Msza Święta i Droga Krzyżowa o 19.30 później spotkanie dla młodzieży i Apel Maryjny; w piątek o 19.00 Kurs Przedmałżeński; w sobotę Msza misyjna rano o 7.30; o 9.00 wyjazd do Stróż k. Gorlic - na grób ks. Michała Siewierskiego (zapisy w sklepiku); po południu w Farze Msza o 18.00; w Sanktuarium o 18.30 wspomnienie o ks. Michale Siewierskim (w 100 rocznicę urodzin); o 19.30 Msza Święta.

3. W przyszłą niedzielę: Msze z kazaniem misyjnym - jak w każdą niedzielę; o 10.00 - spotkanie z p. Marzeną Nykiel, autorką książki: „Pułapka Gender”; na Mszy wieczornej misyjne spotkanie dla Rodziców;

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Niedzieli o 28 rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego; w Gościu Niedzielnym o planach beatyfikacji założyciela Oazy, ks. Franciszka Blachnickiego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

5. Ogłoszenia różne: Wystawę IPN o Żołnierzach Wyklętych można zobaczyć w bibliotece przy ZS im ks. dr Jana Zwierza; comiesięczna Katecheza Przedślubna - 11 marca o 18.30; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach -  w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 231-246), a przy Sanktuarium z ul. Wyszyńskiego (nr 94-100); program misji ze specjalną modlitwą za nasze rodziny prosimy zabrać z przedsionka kościoła do każdego domu; można też umieścić go na wszystkich tablicach ogłoszeń, zanieść do szkół, biur czy zakładów pracy - nie zapomnijmy, że Misje zaczynamy w piątek!

I Niedziela Wielkiego Postu (2015-02-22)

 

 

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela Wielkiego Postu; zachęcamy do robienia postanowień wielkopostnych; księga postanowień abstynencji jest wystawiona na ołtarzu Matki Bożej; Gorzkie Żale - w Sanktuarium o 14.30, w kościele parafialnym o 17.15; dzisiaj o 18.30 w Centrum Kultury w Ropczycach film o bł. ks. Romanie Sitko pochodzącym z Ziemi Ropczycko - Sędziszowskiej, beatyfikowanym wśród 108 Męczenników II Wojny Światowej przez Jana Pawła II.

2. W tym tygodniu: w piątek po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa w kościele parafialnym i w Sanktuarium; Droga Krzyżowa dla dzieci w Farze, w piątek o godz. 17.30; Ruch Światło Życie zaprasza młodzież w każdy piątek o 18.00; Oaza Dzieci Bożych - zaprasza dzieci w każdą sobotę o 10.00; rapowa lekcja historii Tadka Polkowskiego o Żołnierzach Wyklętych w piątek (27.02) o 9.00, w Hali Widowiskowo - Sportowej w Ropczycach; w piątek po Mszy wieczornej rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego; Dekanalne spotkanie Akcji Katolickiej - w sobotę (28.02) w kościele św. Barbary w Ropczycach o 10.00.

3. W przyszłą niedzielę: Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych - Msza Święta w Ropczyckim Sanktuarium o 15.15, przemarsz z Orkiestrą Ułanów do Centrum Kultury i o 16.45 Spektakl Lacrimosa - o Łukaszu Cieplińskim.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Niedzieli wywiad: Trucizna na nienarodzone dzieci; w Gościu Niedzielnym o walce o byt polskich rolników; jest nowy numer: Wspólnota Królowej Rodzin.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach -  w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 216-230), a przy Sanktuarium z ul. Wyszyńskiego (nr 83-93); módlmy się za Misje święte i rekolekcje szkolne w naszej Parafii.

VI Niedziela Zwykła (2015-02-15)

 

1. Dzisiaj: niedziela zapustna, ostatnia niedziela przed Wielkim Postem.

2. W tym tygodniu: Środa Popielcowa; Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Kościele Parafialnym tak, jak w niedzielę, nie będzie tylko Mszy o 12.00; po południu o godz. 15.30 i 18.00; w Sanktuarium Msza święta o 16.30; w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy; składka przeznaczona będzie na cele CARITAS i pomoc ubogim; przez cały Wielki Post na rzecz CARITAS będziemy zbierać jałmużnę wielkopostną do skarbonek, które będą rozdawane dzieciom i młodzieży w szkołach; Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek po Mszy wieczornej w kościele parafialnym i w Sanktuarium; prosimy aby pierwszą Drogę Krzyżową przygotowała Akcja Katolicka; Droga Krzyżowa dla dzieci w Farze, w każdy piątek o godz. 17.30.

3. W przyszłą niedzielę: Gorzkie Żale w Sanktuarium o 14.30, w Kościele Parafialnym o 17.15.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Niedzieli o prezencie papieża na fundację Anny Dymnej; w Gościu Niedzielnym o recepcie na dobre życie i miłość.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach -  w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 202-215), a przy Sanktuarium z ul. Wyszyńskiego (nr 73-82); organizowane co 10 lat Misje święte i rekolekcje szkolne będziemy przeżywać od 6 do 11 marca polecamy je wspólnej i osobistej modlitwie parafian.

V Niedziela Zwykła (2015-02-08)

 

1.Dzisiaj: druga niedziela miesiąca składka na inwestycje parafialne - na ubezpieczenie naszej Parafii w Nowym Roku - ubezpieczamy od nieszczęśliwych wypadków, kradzieży, pożaru i powodzi: 2 kościoły zabytkowe, cmentarz i 4 budynki parafialne z wyposażeniem.

2. W tym tygodniu: w środę wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego - w Sanktuarium Matki Bożej Ropczyckiej spowiedź dla chorych i starszych od 16.00; Msza święta z namaszczeniem chorych, Nowenna i specjalne błogosławieństwo o 16.30.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Niedzieli o 250 Rocznicy ustanowienia święta Najświętszego Serca Pana Jezusa; w Gościu Niedzielnym o największych wartościach:  wiary, nadziei i miłości.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów -  w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 176-201), a przy Sanktuarium z ul. Wyszyńskiego (nr 63-72); organizowane co 10 lat Misje święte w naszej parafii planujemy za miesiąc: od 6 do 11 marca polecamy je wspólnej i osobistej modlitwie parafian.

IV Niedziela Zwykła (2015-02-01)

 

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych, składka na Seminarium; na Mszy dla dzieci o 12.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla kandydatów do bierzmowania i błogosławieństwo dzieci na Ferie; o godz. 14.00 w par. św. Urszuli spotkanie opłatkowe ropczyckiej grupy Pieszej Pielgrzymki Rzeszowskiej; po Mszy wieczornej spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych i spotkanie Rady Parafialnej (prosimy z każdej Grupy Parafialnej, ulicy czy bloku wybrać przedstawicieli do uzupełnienia Rady Parafialnej).

2. W tym tygodniu: w poniedziałek święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), Msze Święte jak w niedzielę, nie będzie tylko Mszy o 12.00; po południu o 15.30 i w Sanktuarium o 16.30; na każdej Mszy błogosławieństwo gromnic; w pierwszy czwartek o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 18.00; zachęcamy do spowiedzi przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą Świętą; w pierwszy piątek po południu spowiedź od 16.00; Msze o 17.00 i 18.00; po Mszy wieczornej spotkanie Akcji  Katolickiej; w Sanktuarium (do końca lutego bez zmian) Msze o 16.30; w pierwszą sobotę rano wyjazd do chorych.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca składka na inwestycje parafialne - na ubezpieczenie naszej Parafii w Nowym Roku - ubezpieczenie obejmuje ludzi (od nieszczęśliwych wypadków) oraz 2 zabytkowe kościoły, cmentarz i 4 budynki parafialne.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych:

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów -  we wtorek o 16.00 do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 162-175), a przy Sanktuarium we wtorek po Mszy wieczornej z ul. Ogrodniczej (nr 56-74).

III Niedziela Zwykła (2015-01-25)

 

1.Dzisiaj: o 15.00 Jasełka przygotowane przez Siostry i Dzieci z Ochronki.

2. W tym tygodniu: we wtorek w Sali parafialnej o 9.30 Jasełka przygotowane przez Przedszkole nr 1 w Ropczycach; we czwartek w Centrum Kultury o 18.00 Noworoczny Koncert Kolęd Nauczycieli Szkoły Muzycznej w Ropczycach i zespołu Niedźwiedzianie;

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych, składka na Seminarium; na Mszy dla dzieci o godz. 12.00 odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego dla kandydatów do bierzmowania i błogosławieństwo wszystkich dzieci na Ferie (obecność klas III Gimnazjum z Rodzicami obowiązkowa; można zaprosić także Rodziców Chrzestnych)); o godz. 14.00 w par. św. Urszuli spotkanie opłatkowe ropczyckiej grupy Pieszej Pielgrzymki Rzeszowskiej; po Mszy wieczornej spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych i spotkanie Rady Parafialnej (prosimy z każdej Grupy Parafialnej, ulicy czy bloku wybrać przedstawicieli do Rady Parafialnej).

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych:

5. Ogłoszenia różne: Msze w Sanktuarium, w dni powszednie do końca lutego o 16.30; od pierwszego marca do końca września o 19.30; dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów -  w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 141-160), a przy Sanktuarium – z ul. Ogrodniczej (nr 49-53).

II Niedziela Zwykła (2015-01-18)

1.Dzisiaj: o 15.00 spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek urocz. św. Sebastiana Pelczara, Głównego Patrona Diecezji Rzeszowskiej.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych:

5. Ogłoszenia różne:dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży i ministrantów po kolędzie -  dziękujemy za ofiary składane z tej okazji; wg prawa diecezjalnego, część z tych ofiar przekażemy na parafię i na cele diecezjalne; dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów -  w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 115-140), a przy Sanktuarium – z ul. Ogrodniczej (nr 42-48).

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego (2015-01-11)

1.Dzisiaj: druga niedziela miesiąca - składka na inwestycje parafialne (na ogrzewanie naszych kościołów); o 15.00 spotkanie opłatkowe Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego; po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja.

2. W tym tygodniuw każdą II środę miesiąca (zamiast w IV niedzielę!) o godz. 18.30 - katechezy przedślubne w naszej Poradni Życia Rodzinnego.

3. W przyszłą niedzielę: o 11.15 w Sędziszowie spotkanie Pielgrzymki Krakowskiej.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: zachowajmy czasopisma na kolędę.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży i ministrantów po kolędzie; dziękujemy za ofiary, za które odprawimy Msze święte; dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 93-114), a przy Sanktuarium – z ul. Ogrodniczej (nr 39-41); w tym tygodniu dalszy ciąg kolędy:

 

PONIEDZIAŁEK: 1.: od ul. Piłsudskiego, ul. Parkowa 1 (blok) i domy na ul. Parkowej; 2.: ul. Parkowa 19; 3.: ul. Parkowa 21; 4.: Domy Nauczyciela na ul. Witosa oraz na ul. Konopnickiej i internat; WTOREK: ul. Grunwaldzka 1, 2 i 4; ul. Krakowska 4 i 6; ŚRODA: 1.: ul. Króla Kazimierza Wielkiego 1; 2.: ul. Wierzbowe Miasto; 3.: ul. Polna i ul. Monte Cassino; 4.: domy na ul. św. Barbary, Krakowskiej i Króla K. Wielkiego; CZWARTEK: 1.: od państwa Pilchów (za obwodnicą) i ul. Wyspiańskiego; 2.: ul. Lisa Kuli (od końca); 3.: ul. Kilińskiego (od początku); 4.: ul. Grendysa (od końca); PIĄTEK: 1.: ul. Kościuszki 3, od pierwszego mieszkania; 2.: ul. Kościuszki 3, od ostatniego mieszkania; 3.: ul. Kościuszki 4, od pierwszego mieszkania; 4.: ul. Kościuszki 4, od ostatniego mieszkania; SOBOTA: (od godz. 9.00): 1. ul. Kochanowskiego 11 - od ostatniego numeru; 2.ul. 3 Maja - od obwodnicy w stronę miasta i cały Rynek;3. ul. Ogrodnicza - od p. Rymuta; 4. ul. Ogrodnicza - od końca; 5. ul. Króla Kazimierza Wielkiego 2/4.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (2015-01-04)

1.Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca, składka na Seminarium i cele diecezjalne; zmiana tajemnic różańcowych; specjalna Msza dla dzieci; o 17.00 w Hali Widowiskowo - Sportowej noworoczny koncert Miejskiej Orkiestry Dętej i zaproszonych Gości.

2. W tym tygodniu:we wtorek urocz. Objawienia Pańskiego (Trzech Króli); Msze święte tak, jak w niedzielę; na każdej Mszy błogosławieństwo kredy i kadzidła, składka na misje; w Rzeszowie i Sędziszowie Młp. widowisko uliczne Orszak Trzech Króli.

3. W przyszłą niedzielę: Święto Chrztu Pańskiego; o 15.00 Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie opłatkowe; składka na inwestycje parafialne (ogrzewanie naszych kościołów).

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: zachowajmy czasopisma na kolędę, podzielmy się dobrym artykułem z innymi.

5. Ogłoszenia różne:dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży i ministrantów po kolędzie; dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; we środę po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 79-92), a przy Sanktuarium – z ul. Ogrodniczej (nr 32-38); w tym tygodniu pójdziemy po kolędzie:

 

Poniedziałek: ul. Kościuszki 1;  ul. Kościuszki 2; ul. Króla Kazimierza Wielkiego 3

Środa: ul. Iwaszkiewicza 2, ul. Iwaszkiewicza 8

Czwartek: ul. Iwaszkiewicza 4,  ul. Iwaszkiewicza 10

Piątek: 1.: ul. Iwaszkiewicza 6, ul. Iwaszkiewicza 12

 

Sobota: 1.: ul. Wyszyńskiego - od ‘Pietrzejowej’ do p. Miąsów; 2. ul. Wyszyńskiego - od p. Cesarza do cmentarza 3. ul. Podsłońce, domy na ul. Grunwaldzkiej (od Weterynarii do świateł) i domy wokół dworca PKS.

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa (2014-12-28)

1. Dzisiaj: Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa - odpust Ropczyce - Czekaj.

2. W tym tygodniu: codziennie Msze Święte bez zmian (w sanktuarium o 16.30); w poniedziałek kolęda od godz. 9.00: ul. 3-go Maja od obwodnicy i od strony parafii Chechły (obydwie strony); we wtorek od 9.00: ul. Zielona - z obu stron, ul. Wiejska i nowe domy na ul. Zielonej; we środę zakończenie Starego Roku: w Farze o godz. 9.00 i 18.00; w Sanktuarium o 16.30; we czwartek Nowy Rok - Msze Święte, jak w niedzielę; pierwszy piątek spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą; po południu spowiedź od 16.00, Msze w Farze o 17.00 i 18.00 w Sanktuarium o 16.30; w sobotę rano wyjazd do chorych, od 10.00 dalszy ciąg kolędy: ul. Mickiewicza - od ronda w stronę stadionu (strona południowa), 2. “Brzyzna” - od p. Dziubana, przez ul. Macha, ul. Masarską do ul. Mickiewicza, 3.: ul. Mickiewicza - od “tartaku” w stronę p. Szczepkowiczów (strona północna), ul. Dębowa, ul. Topolowa i ul. Mickiewicza (strona północna) w stronę centrum, 4.: ul. Mickiewicza - od mostu, ul. Najświętszej Marii Panny, ul. Korczaka i domy na ul. Mickiewicza między ul. Korczaka i ul. NMP, 5.: ul. Witosa (od wiaduktu), potem ul. Mickiewicza (strona południowa) i ul. Sportowa; w każdy dzień kolędy, z każdego rejonu prosimy kwadrans przed 9.00 przyjechać po 4 księży i ministrantów.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca, składka na Seminarium i cele diecezjalne; zmiana Tajemnic Różańcowych.

4. Zachęcamy do czytania czasopism: zachowajmy czasopisma na Kolędę.

 

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno kościołów i ofiarę na dekorację świąteczną; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Zielonej (nr 50-60) oraz w sobotę z ul. Zielonej (nr 61-78); a przy Sanktuarium w poniedziałek z ul. Ogrodniczej (nr 17-25) oraz w sobotę rano z ul. Ogrodniczej (nr 26-30); módlmy się za Rodziny naszej parafii, które błogosławimy po kolędzie.

Czwarta Niedziela Adwentu (2014-12-21)

1. Dzisiaj: Ostatnia Niedziela Adwentu.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek spowiedź w Ropczyckiej Farze od 8.00 do 12.00 i od 14.00 do 19.00; we środę zakończenie Rorat w Farze o 6.30; w Wigilię nie ma Mszy Świętych wieczorem; Wigilia Narodzenia Pańskiego - zachęcamy do zachowania rodzinnych zwyczajów chrześcijańskich, wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych; Pasterka w Sanktuarium o 22.30, w Farze o 24.00; przed Pasterką adwentowy program słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież; na Pasterce składka na Ogólnopolski Fundusz Obrony Życia; prosimy przynieść opłatki do składania życzeń w Rodzinie Parafialnej; we czwartekuroczystośćNarodzenia Pańskiego - Msze Święte jak w niedzielę, nie będzie tylko Mszy w Farze o 18.00; w piątek święto św. Szczepana Męczennika - Msze Święte, jak w niedzielę; jest dyspensa Episkopatu od postu piątkowego; składka na Instytut Jana Pawła w Rzeszowie.

3. W przyszłą niedzielę: Święto Świętej Rodziny z Nazaretu.

4. Zachęcamy do czytania czasopism: zachowujemy czasopisma na kolędę.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne; gdyby ktoś chciał ofiarę na cele kultu bożego odpisać od podatku, prosimy do końca roku wpłacić na konto parafialne w PEKAO lub BS w Ropczycach; dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Zielonej (nr 34-39) oraz w sobotę z ul. Zielonej (nr 40-49); a przy Sanktuarium w poniedziałek z ul. Ogrodniczej (nr 1-5); przy wyjściu z kościoła sprzedają świąteczne pierniczki - przyłączmy się do ostatniej akcji charytatywnej przed świętami; Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi …

Trzecia Niedziela Adwentu (2014-12-14)

1. Dziś: druga niedziela miesiąca, tradycyjnaskładka na inwestycje parafialne; Harcerze z Drużyny Wagabunda organizują zbiórkę pieniędzy na pomoc dla parafii w Złoczowie na Ukrainie; Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza ostatnie świece i opłatki oraz wigilijne pierniczki, z których kawiarnia MALAGA oraz Siostry ze stacji CARITAS przygotują świąteczne posiłki dla potrzebujących; po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny Radia MARYJA (przy naszej parafii 20 rocznica powstania).

2. W tym tygodniu: we wtorek o 17.00 katecheza dla dzieci przedszkolnych, w piątek po Mszy wieczornej Kurs Przedmałżeński; kancelaria parafialna czynna tylko do środy (codziennie do późnej nocy spowiadamy w sąsiednich parafiach); sprawy pilne w kancelarii - po Mszy wieczornej; w sobotę rano przedświąteczny wyjazd do chorych; po południu spowiedź u św. Barbary i św. Anny; spowiedź w Farze w przyszły poniedziałek i wtorek.

3. W przyszłą niedzielę: ostatnia niedziela Adwentu.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

 

5. Ogłoszenia różne: we czwartek PUK rozdaje worki na śmieci; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 401-414) oraz w sobotę ul. Zielonej (nr 5-33); a przy Sanktuarium w poniedziałek z ul. Mickiewicza (nr 120-125); módlmy się o dobre przygotowanie i przeżycie spowiedzi adwentowej.

Druga Niedziela Adwentu (2014-12-07)

1. Dziś: pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic, składka na Seminarium, o 12.00 specjalna Msza dla dzieci.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze święte przed południem w Farze tak, jak w niedzielę; po południu o 15.30 i 18.00 w Sanktuarium o 16.30; codziennie Roraty w kościele parafialnym o 6.30 oraz w Sanktuarium o 16.30; dzieci z lampionami zapraszamy także na Mszę adwentową o 18.00; we wtorek o 17.00 katecheza dla dzieci przedszkolnych, o 17.15 spotkanie kandydatów na ministrantów; po Mszy o 18.00 katecheza dla bierzmowanych; we czwartek o 18.00 spotkanie ministrantów; w piątek po Mszy wieczornej Kurs Przedmałżeński; w sobotę (13 grudnia) - Rocznica Wprowadzenia Stanu Wojennego; w Warszawie Marsz w obronie demokracji i wolności mediów - bezpłatny wyjazd autokarem organizuje Biuro Posła Kazimierza Moskala; zapisy w Biurze Poselskim w Runku; w sobotę Harcerze z Drużyny Wagabunda organizują zbiórkę pieniędzy na pomoc dla parafii w Złoczowie na Ukrainie.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 385-400) a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 111-119); przy wyjściu z kościoła CARITAS rozprowadza ostatnie wigilijne opłatki i świece; módlmy się o dobre przygotowanie i przeżycie spowiedzi adwentowej.

 

 

 

 

Pierwsza Niedziela Adwentu (2014-11-30)

1. Dziś: Pierwsza Niedziela Adwentu, początek roku kościelnego.

2. W tym tygodniu: codziennie Roraty w kościele parafialnym o 6.30 oraz w Sanktuarium o 16.30; dzieci z lampionami zapraszamy na Mszę adwentową o 18.00; we wtorek o 17.00 katecheza dla dzieci przedszkolnych, o 17.15 spotkanie kandydatów na ministrantów; po Mszy o 18.00 katecheza dla bierzmowanych; we czwartek o 18.00 spotkanie ministrantów; w każdy pierwszy czwartek organizujemy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adorację od 15.00 do 18.00; we czwartek odpust w parafii św. Barbary; spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed każdą Msza świętą; w  piątek po południu spowiedź od 16.00; na Mszy o 18.00 spotkanie Oazy; w piątek po Mszy wieczornej Kurs Przedmałżeński; w sobotę rano wyjazd do chorych.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic, składka na Seminarium, o 12.00 specjalna Msza dla dzieci.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

5. Ogłoszenia różne: Gabinet Rehabilitacji RUDEK przy ulicy Witosa 7 zaprasza na Dni Otwarte - od czwartku do soboty (4-6 grudnia). W programie bezpłatne badania, konsultacje i zabiegi. Obowiązuje telefoniczna rejestracja; telefon na plakacie; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 371-384) a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 103-109); przy wyjściu z kościoła CARITAS rozprowadza wigilijne opłatki i śwece; dziękujemy za tradycyjnie ofiary na utrzymanie pracowników parafialnych; módlmy się za misje w parafii św. Barbary.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (2014-11-23)

1. Dziś: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na każdej Mszy Świętej błogosławieństwo wigilijnych opłatków.

2. W tym tygodniu: we wtorek o 17.00 katecheza dla dzieci przedszkolnych, o 17.15 spotkanie kandydatów na ministrantów; po Mszy o 18.00 katecheza dla bierzmowanych; we czwartek o 18.00 spotkanie ministrantów; w piątek spotkanie Oazy; w piątek o 19.00 w kościele klasztornym Sióstr Służebniczek w Dębicy Wieczór Modlitewny, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza Niedziela Adwentu; żeby nie zmieniać godzin Mszy Świętych, informujemy, że Roraty w Adwencie będą w dni powszednie: w kościele parafialnym, o 6.30 oraz w Sanktuarium na Mszy o 16.30 (dzieci mogą przychodzić z lampionami na Mszę o 6.30, 16.30 lub 18.00).

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 350-370) a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 95-101); przy wyjściu z kościoła CARITAS rozprowadza wigilijne opłatki; za opłatki zbieramy tradycyjnie ofiary na utrzymanie pracowników parafialnych (na sam ZUS i Podatek od etatów pracowniczych wydajemy rocznie ok. 30 tys. zł); módlmy się za zmarłych polecanych w Wypominkach

 

 

XXXIII Niedziela zwykła (2014-11-16)

1. Dzisiaj: składka na przygotowanie Światowych Dni Młodzieży, które za dwa lata odbędą się w Krakowie.

2. W tym tygodniu: we wtorek o 17.00 katecheza dla dzieci przedszkolnych, po Mszy o 18.00 katecheza dla bierzmowanych; we czwartek o 18.00 spotkanie ministrantów i kandydatów; w piątek spotkanie Oazy.

3. W przyszłą niedzielę: Niedziela Chrystusa Króla.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych:

5. Ogłoszenia różne: żeby nie zmieniać godzin Mszy Świętych, informujemy, że za dwa tygodnie Roraty w Adwencie będą w dni powszednie: w kościele parafialnym, o 6.30 oraz w Sanktuarium na Mszy o 16.30;(dzieci mogą przychodzić z lampionami na Mszę o 6.30, 16.30 lub 18.00); dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 339-350) a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 86-90); módlmy się za Ojczyznę: Pod Twoją obronę …, Maryjo, Ropczycka Królowo Rodzin, módl się za nami.

 

 

XXXII Niedziela zwykła (2014-11-09)

1. Dzisiaj: składka na inwestycje parafialne - zbieramy na złocenie nowego ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w całej Polsce zbiórka do puszek naratowanie chrześcijan prześladowanych w Syrii; w godzinach od 11.00 do 17.00 w Domu Parafialnym w Ropczycach odbędzie się akcja pomocy dla Gabrysi z Dębicy, która ma 9 lat i choruje na białaczkę; w programie od 13.00 prezentacje i występy artystyczne oraz badania zgodności antygenowej, w celu znalezienia i rejestracji dawców szpiku (jeden na 20 tys.); w Centrum Kultury o 16.00 Gminna Konwencja Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości; po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja.

2. W tym tygodniu: Msze Święte z wypominkami za zmarłych w Sanktuarium o 16.30, w kościele parafialnym o 18.00; we wtorek Święto Niepodległości - Msze Święte tak, jak w niedzielę; o 9.15 w Ropczyckiej Farze Msza za Ojczyznę z intencji Samorządu Miasta i Gminy Ropczyce; w Sanktuarium Msza tylko po południu o 15.15; o 16.30 organizowane przez Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ spotkanie przy Figurze św. Jana Pawła II na placu Farnym; we czwartek spotkanie ministrantów i kandydatów na ministranta; w piątek spotkanie Oazy.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych:

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 320-338) a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 82-85); módlmy się za zmarłych polecanych w Wypominkach.

XXXI Niedziela zwykła (2014-10-26)

1. Dzisiaj: święto zmarłych - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny, Msze Święte przed południem tak, jak w niedzielę; po Mszy o 12.00 procesja na Cmentarz Parafialny, o 15.00 Msza Święta na Cmentarzu Komunalnym; nie będzie Mszy w Sanktuarium o 15.15; przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na wywóz śmieci z Cmentarza.

2. W tym tygodniu: Msze Święte w Sanktuarium o 16.30, w kościele parafialnym o 18.00; we wtorek o 17.00 w Salce Katechetycznej zapisy dzieci na Katechezę dla Przedszkolaków, którą w każdy wtorek będą prowadzić Siostry Służebniczki; we wtorek katecheza dla kandydatów do bierzmowania; we czwartek spotkanie Akcji Katolickiej oraz spotkanie ministrantów i kandydatów na ministranta; spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą; w pierwszy piątek spowiedź od 16.00; Msze święte o 16.30, 17.00 i 18.00; w sobotę o 8.00 wyjazd do chorych.

3. W przyszłą niedzielę: składka na inwestycje parafialne; w całej Polsce po Mszach Świętych zbiórka do puszek naratowanie chrześcijan prześladowanych w Syrii; w godzinach od 11.00 do 17.00 w Domu Parafialnym w Ropczycach odbędzie się akcja pomocy dla Gabrysi z Dębicy, która ma 9 lat i choruje na białaczkę; w programie od 13.00 prezentacje i występy artystyczne oraz badania zgodności antygenowej, w celu znalezienia i rejestracji dawców szpiku; w Centrum Kultury o 16.00 Gminna Konwencja Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych:

 

5. Ogłoszenia różne: jak co roku, za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiamy Msze Święte w każdą niedzielę listopada o 8.00 w kościele parafialnym oraz we środę na Nowennie w Sanktuarium; w wypominkach listopadowych ofiarujemy różaniec po każdej Mszy wieczornej; w wypominkach rocznych imiona zmarłych czytamy w niedzielę przed Mszą świętą o 8.00 i 12.00 w kościele parafialnym i przed Mszą o 15.15 w Sanktuarium; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 300-318) a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 75-80); módlmy się za zmarłych polecanych w Wypominkach.

XXX Niedziela zwykła (2014-10-26)

1. Dzisiaj: w parafii św. Anny w Ropczycach - Chechłach poświęcenie nowej dzwonnicy i odnowionych dzwonów; w Farze Msza Święta dla narzeczonych o 14.00.

2. W tym tygodniu: we wtorek katecheza dla kandydatów do bierzmowania; spowiedź przed urocz. Wszystkich Świętych codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą; w piątek spowiedź po południu od 17.00; we czwartek spotkanie ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministranta; w piątek zakończenie nabożeństw październikowych: w Sanktuarium o 16.30 i w Farze o 18.00 - nagrody dla dzieci za Wystawę Różańców i regularne chodzenie na nabożeństwa; w sobotę urocz. Wszystkich Świętych - Msze Święte przed południem, jak w niedzielę; o 13.00 Msza Święta na Cmentarzu Komunalnym; o godz. 14.00 procesja z Fary i Msza Święta na Cmentarzu Parafialnym; nie będzie Mszy w Sanktuarium o godz. 15.15; ostatnia Msza w kościele Farnym o 18.00; przez cały dzień grupy parafialne będą na cmentarzu zbierać ofiary do puszek na biednych i utrzymanie cmentarza.

3. W przyszłą niedzielę: święto Zmarłych - Dzień Zaduszny, Msze Święte przed południem tak, jak w niedzielę; po Mszy o 12.00 procesja na Cmentarz Parafialny, o 15.00 Msza Święta na Cmentarzu Komunalnym; nie będzie Mszy w Sanktuarium o 15.15 (intencja za + Bernard Pazdan zapisana do Sanktuarium będzie o 15.00 na Cmentarzu Komunalnym); po Mszy procesja po Cmentarzu.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych:

5. Ogłoszenia różne: we wtorki i czwartki o 18.30, w klasztorze Ojców Kapucynów w Sędziszowie Młp odbywają się  katechezy Neokatechumenalne; wyjazd do chorych będzie po pierwszym piątku - w sobotę za dwa tygodnie; organizujemy doroczne WYPOMINKI za zmarłych, kartki leżą na ołtarzu Matki Bożej; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 260-284) a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 61-65); módlmy się za zmarłych polecanych w Wypominkach.

 

 

XXIX Niedziela zwykła (2014-10-19)

1. Dzisiajw Rzymie beatyfikacja Ojca Świętego Pawłą VI; Niedziela Misyjna, składka na misje; dziś także liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej oraz przystępujących do Komunii Świętej.

2. W tym tygodniu: październikowe nabożeństwa codziennie w Sanktuarium o 16.30 i w Farze o 18.00 (świecą Róże Różańcowe); we wtorek katecheza dla kandydatów do bierzmowania.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych:

5. Ogłoszenia różne: w sobotę o 17.00 w remizie OSP Brzyzna spotkanie mieszkańców osiedla z Burmistrzem Ropczyc; organizujemy doroczne WYPOMINKI za zmarłych, kartki w kopertach prosimy zabrać z ołtarza Matki Bożej i po wyraźnym wpisaniu Imion Zmarłych oraz nazwiska Rodziny, przekazać księżom na składce, w zakrystii lub kancelarii; przy porządkowaniu cmentarza prosimy ograniczać i segregować śmieci - nie wrzucać ziemi i kwiatów do kontenera; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 260-284) a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 61-65); módlmy sie za misje.

XXVIII Niedziela zwykła (2013-10-12)

1. Dzisiaj: druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne - oprócz złocenia ołtarza prowadzimy remont zakrystii i wstawiamy dębową komodę i szafę w Sanktuarium (całość będzie kosztowała 10 tys. zł); przy okazji dziękujemy Akcji Katolickiej (800 zł) i Róży Wniebowzięcia NMP (500 zł) za ofiarę na złocenie ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy; Dzień Papieski - przy wyjściu z kościoła składka do puszek na Fundusz III Tysiąclecia - żywy pomnik św. Jana Pawła II).

2. W tym tygodniu: październikowe nabożeństwa codziennie w Sanktuarium o 16.30 i w Farze o 18.00 (świecą Róże Różańcowe); we wtorek katecheza dla kandydatów do bierzmowania.

3. W przyszłą niedzielę: wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki - o 18.00 Msza i różaniec za Ojczyznę prowadzony przez SOLIDARNOŚĆ.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych:

5. Ogłoszenia różne: w kaplicy Serca Jezusowego jest wystawa różańców wykonanych przez dzieci; na ołtarzu Matki Bożej leżą kartki na Wypominki;przy porządkowaniu cmentarza prosimy ograniczać i segregować śmieci - nie wrzucać ziemi i kwiatów do kontenera; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 231-258) a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 53-60); módlmy się za nauczycieli.

XXVII Niedziela zwykła (2013-10-05)

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca; o 12.00 Msza z udziałem dzieci; składka na Seminarium i cele diecezjalne, składka do puszek na katolickie radio VIA w Rzeszowie.

2. W tym tygodniu: we wtorek katecheza dla kandydatów do bierzmowania; w piątek o 16.00 w Warsztatach CARITAS spotkanie Parafialnych Zespołów CARITAS w całego regionu; w piątek o 17.00 w Centrum Kultury zebranie środowiskowe osiedla Śródmieście z Burmistrzem Ropczyc.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne - dębową komodę i remont zakrystii w Sanktuarium (całość kosztowała 10 tys. zł); Dzień Papieski - składka do puszek na Fundusz Jana Pawła II).

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych:

 

5. Ogłoszenia różne: przy porządkowaniu cmentarza prosimy segregować śmieci - nie wrzucać ziemi i kwiatów do kontenera (w niektórych parafiach zabierają śmieci do domów i oddają w śmieciach komunalnych - za wywóz śmieci z cmentarza w naszym mieście płaci tylko nasza parafia, co znacznie przekracza dochód z pogrzebów i obciąża budżet parafialny); dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 211-230) a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 46-52); módlmy się o rozwój modlitwy różańcowej w naszych Rodzinach.

XXVI Niedziela Zwykła (2013-09-29)

1. Dzisiaj: odpust św. Michała Archanioła w Ropczycach - Witkowicach i w Małej.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek  na Mszy o 18.00 spotkanie uczniów z klas III Gimnazjum - kandydatów do bierzmowania z Rodzicami; od środy Msze wieczorne w Sanktuarium i nabożeństwa październikowe o 16.30; w Farze bez zmian o 18.00; na nabożeństwach różańcowych Róże Różańcowe świecą świece oraz podejmują troskę o Liturgię Słowa na Mszy Świętej i różaniec (lista!!!); W czwartek na Mszy świętej o 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej w tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, zachęcamy do spowiedzi przez cały tydzień, w piątek spowiedź od godz. 16.00, po południu Msze o 17.00 i 18.00 (w Sanktuarium o 16.30); w sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych; w sobotę w pierwszą sobotę października o 16.30 Pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej w Ropczycach, Msza Święta, procesja wokół Sanktuarium, zmiana tajemnic.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych, o 12.00 Msza z udziałem dzieci; składka na Seminarium i cele diecezjalne.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 191-210) a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 39-45); módlmy się o rozwój modlitwy różańcowej w Rodzinach.

 

 

XXIV Niedziela zwykła (2014-09-14)

1. Dzisiaj: druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne; w ropczyckim Sanktuarium zakończenie odpustu Najświętszego Imienia Maryi; główna Msza Święta o 15.15 - pod przewodnictwem Księdza Biskupa, po Mszy poświęcenie tablicy dziękczynnej za kanonizację Jana Pawła II; ok. godz. 17.00 w ropczyckim Rynku rekonstrukcja historyczna z udziałem samolotów i Szwadronu Podkarpacie, w 75. Rocznicę bombardowania Ropczyc; przy chrzcielnicy stoi obraz, na odwrocie którego ktoś atramentem napisał: Obraz z kościoła z Ropczyc, z kaplicy Serca Jezusowego zbitej bombami 7 IX 1939 r.

2. W tym tygodniu:

3. W przyszłą niedzielę: w Domu Sióstr Służebniczek o 15.00 spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

 

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 160-175) a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 29-35); módlmy się za poległych w czasie II wojny światowej mieszkańców naszego miasta.

XXIII Niedziela zwykła (2014-09-07)

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca, Msza dla dzieci z Rodzicami o 12.00; składka na Seminarium.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek święto Narodzenia NMP (MB Siewnej), Msze o 6.30, 7.00 7.30, 18.00 i w Sanktuarium o 19.00, na każdej Mszy poświęcenie ziarna siewnego; od piątku do niedzieli w Ropczyckim Sanktuarium Odpust Najświętszego Imienia Maryi; w  piątek Msza święta o 9.00, 11.00 i 18.00; (nie będzie Mszy wieczornej w Farze); w sobotę Msza o 19.00; w niedzielę o 9.15 i główna Msza Święta o 15.15 - pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza; wmurowanie ufundowanej przez Samorząd Ropczyc tablicy dziękczynnej za kanonizację Jana Pawła II; po Mszy ok. godz. 17.00 w Ropczyckim Rynku rekonstrukcja historyczna z udziałem samolotów i Szwadronu Podkarpacie, w 75. Rocznicę Bombardowania Ropczyc; plakaty są przy wyjściu z kościołów;  w sobotę również: o 15.00 Msza Święta Podwyższenia Krzyża Świętego na cmentarzu komunalnym w Ropczycach oraz o 16.30 Msza Solidarności i umieszczenie tablicy dziękczynnej za kanonizacje Jana Pawła II przy krzyżu w Ropczycach - Witkowicach; w niedziele również o 11.00 Msza Podwyższenia Krzyża Świętego przy krzyżu na Borkach Chechelskich.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 141-159) a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 22-26); módlmy się za Dobroczyńców Parafii i Sanktuarium.

 

 

 

 

 

XXII Niedziela zwykła (2014-08-31)

1. Dzisiaj: na stanowiskach wikariuszy naszej parafii witamy księży magistrów: ks. Marcina Jaracza, który przychodzi z Rzeszowa, ks. Tomasza Maternę z Kupna i ks. Przemysława Krzysztonia z Jasła.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek o 8.00 Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego: w Sanktuarium dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, w Farze dla Szkół Średnich; we czwartek na Mszy wieczornej spotkanie wszystkich grup parafialnych - błogosławieństwo na nowy rok pracy i formacji; pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; zachęcamy do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą; w piątek spowiedź od 16.00, Msze Święte po południu o 17.00, 18.00 i 19.00 (Sanktuarium); w sobotę rano wyjazd do chorych; po południu o 19.00 w Sanktuarium Fatimskie Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, procesja różańcowa ze świecami, zmiana tajemnic.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca, Msza dla dzieci z Rodzicami o 12.00; składka na Seminarium.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o wartości posłuszeństwa w Kościele, w Niedzieli - o papieskim muzeum w Wadowicach; w Źródle - o obronie świętości ludzkiego życia; jest nowy numer Wspólnoty; przy czasopismach można zakupić Nowennę z modlitwami w różnych intencjach przez wstawiennictwo bł. Władysława Findysza, autorstwa ks. Antoniego Bieszczada, który był wikariuszem w Żmigrodzie i świadkiem Jego męczeństwa.

5. Ogłoszenia różne: odpust w Sanktuarium będzie od 12 do 14 września - plakaty są przy wyjściu z kościoła; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 130-140) a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 15-21); módlmy się o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

XXI Niedziela zwykła (2014-08-24)

1. Dzisiaj: przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek CARITAS, na pomoc dla poszkodowanych przez wichury na Rzeszowszczyźnie.

2. W tym tygodniu: we wtorek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

3. W przyszłą niedzielę: 

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o Dzienniczku św. S. Faustyny (1 cz. Dzienniczka na płycie CD)  , w Niedzieli - o prześladowaniach Kościoła w Iraku; w Źródle - o pielgrzymkach pieszych na Jasna Górę. Przed kościołem można zakupić nowennę do bł. Władysława Findysza autorstwa naszego ks. kanonika który był wikariuszem i świadkiem męczeństwa. 

5. Ogłoszenia różne: do końca miesiąca w Urzędzie Pocztowym w Ropczycach jest Wystawa Filatelistyczna znaczków pocztowych z przedstawieniami Matki Bożej, w tym z nowym znaczkiem z cudowną Figurą Matki Bożej Ropczyckiej; CARITAS Diecezji Rzeszowskiej organizuje projekt „Niepełnosprawni w pracy”, zapewnia stypendium i staż - informacje w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Ropczycach i na ulotkach; dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 116-129) a przy Sanktuarium z ul. Sportowej (nr 20-28); módlmy się za dobroczyńców naszej Parafii.

 

 

XX Niedziela zwykła (2014-08-17)

1. Dzisiaj: Doroczne Dożynki Gminy Ropczyce, Msza Święta przy Farze o 14.00; potem poświęcenie odnowionego stadionu i koncerty zespołów ludowych oraz zespołu LOMBARD.

2. W tym tygodniu: w sobotę (23.08) obchody 50 - lecia śmierci bł. ks. Władysława Findysza - męczennika okresu komunistycznego w Polsce; diecezjalne uroczystości w Nowym Żmigrodzie o 11.00.

3. W przyszłą niedzielę: Masza dla narzeczonych w Ropczyckiej Farze o 14.00.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę, w Niedzieli - o zmarłym księdzu Czesławie Kubraku, pierwszym proboszczu w Ropczycach - Granicach; w Źródle - o rocznicy Powstania Warszawskiego i bitwy pod Monte Cassino.

5. Ogłoszenia różne: do końca miesiącaw Urzędzie Pocztowym w Ropczycach jest Wystawa Filatelistyczna znaczków pocztowych z przedstawieniami Matki Bożej, w tym z nowym znaczkiem z cudowną Figurą Matki Bożej Ropczyckiej;w poniedziałek i wtorek w Zespole Szkół nr 1, w Ropczycach, będzie Kiermasz Podręczników do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum; dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 96-113) a przy Sanktuarium z ul. Sportowej (nr 12-18); módlmy się za dobroczyńców naszej Parafii.

XIX Niedziela Zwykła (2014-08-10)

1. Dzisiaj: druga niedziela miesiąca składka na inwestycje parafialne - pan Konserwator przyjeżdża po zaliczkę na rzeźbienie i złocenie ozdób do ołtarza Matki Bożej; po zmianach Wikariuszy przygotowujemy też mieszkania dla trzech nowych Księży.

2. W tym tygodniu: w piątek uroczystość Wniebowzięcia NMP, na każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów; Msze święte jak w każdą niedzielę; w Sanktuarium o 9.15 i 15.15 - Msza święta dziękczynna za zbiory od Osiedla Brzyzna.

3. W przyszłą niedzielę: Gminne Dożynki w Ropczycach, Msza Święta przy Farze o 14.00 potem poświęcenie odnowionego stadionu i koncert zespołu LOMBARD.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - rozważanie „Wierzyć to znaczy chodzić po wodzie”, w Niedzieli - o fenomenie Kościoła w Korei; w Źródle - o św. Maksymilianie Kolbe.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w sobotę po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 88-95) a przy Sanktuarium z ul. Sportowej (nr 4-10); módlmy się za dobroczyńców naszej Parafii.

 

 

XVIII Niedziela Zwykła (2014-08-03)

1. Dzisiaj: rozpoczynamy obchody odpustu Przemienienia Pańskiego w Ropczycach; główną Mszę świętą o godz. 12.00 odprawi ks. dr Paweł PIETRUSIAK - nowy Rektor WSD w Rzeszowie; obchody będą trwać do święta Przemienienia w środę; program jest na plakacie oraz w Internecie.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek o 18.00 odpustowa Msza święta za parafian; we wtorek o 18.00 Msza święta za zmarłych i odpustowa procesja na cmentarz; w środę święto Przemienienia Pańskiego - główny dzień odpustu - Msze święte przed południem, jak w niedzielę, nie będzie tylko Mszy o 12.00; po południu o 15.30 oraz główna Msza pod przewodnictwem Ks. Antoniego WIĘCHA - misjonarza z Ukrainy; składka na pomoc dla Kościoła na Ukrainie; w Sanktuarium Msza święta o 19.00; we czwartek wsp. bł. Edmunda Bojanowskiego - o 7.00 główna Msza święta od Sióstr Służebniczek i Rodziny Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego - dziękczynna za dar życia i dzieło, z prośbą o wierność Jego charyzmatowi.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o o różańcowym wsparciu Powstania Warszawskiego, w Niedzieli - o 90 rocznicy święceń Kard. Stefana Wyszyńskiego; w Źródle - kazanie ks. bpa Ignacego Deca o współczesnych formach walki w Bogiem i Kościołem.

 

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w piątek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 78-87) a przy Sanktuarium z ul. Macha (nr 7-16); módlmy się za dobroczyńców naszej Parafii.

17 Niedziela Zwykła (2014-07-27)

1. Dzisiaj:dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców, o 14.00 Msza Święta dla narzeczonych; o 15.00 spotkanie Pieszej Pielgrzymki Rzeszowskiej, o godzi 11.00 na Chechłach uroczysta suma odpustowa.

2. W tym tygodniu: pierwszy piątek i sobota miesiąca; w zachęcamy do spowiedzi przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą Świętą; w piątek po południu spowiedź od 16.30  (jest to zarazem spowiedź przed odpustem) Msze Święte o 17.00, 18.00 i w Sanktuarium o 19.00; w pierwszą sobotę rano wyjazd do chorych; o 19.00 w Sanktuarium - Fatimskie Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca - w programie: Msza Święta, procesja różańcowa wokół sanktuarium i zmiana Tajemnic Różańcowych; od 18.30 możliwość spowiedzi Świętej.

3. W przyszłą niedzielę: uroczystą Mszą świętą o godz. 12.00 w Ropczyckiej Farze rozpoczną się  obchody odpustu Przemienienia Pańskiego; obchody będą trwać do święta Przemienienia w przyszłą środę; program jest na plakacie oraz w Internecie.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o przygotowaniu Korei do wizyty Ojca Świętego, w Niedzieli - o Powstaniu Warszawskim; w Źródle - o Anielskiej misji, jest nowy numer Wspólnoty Królowej Rodzin.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w piątek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. 3 Maja (nr 70-77) a przy Sanktuarium z ul. Macha (nr 1-6).

 

 

16 Niedziela Zwykła (2014-07-20)

1. Dzisiaj: dziękujemy Księdzu Markowi Kowalskiemu, salezjaninowi z Ośrodka Misyjnego w Warszawie za przygotowanie i dzisiejsze posłanie Klaudii, naszej parafianki, świeckiej misjonarki do pracy w Afryce; na Mszy o 10.30 śpiewa zespół polonijny z Chicago.

2. W tym tygodniu: w piątek o 18.00 rozpoczynają się uroczystości odpustowe w parafii Ropczyce - św. Anny; suma odpustowa w niedzielę o 11.00.

3. W przyszłą niedzielę: na każdej Mszy modlitwy i błogosławieństwo kierowców; o 15.00 w Ropczyckiej Farze spotkanie organizacyjne Pielgrzymki Pieszej z Rzeszowa do Częstochowy.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Gościu Niedzielnym - o sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu; w Niedzieli - o Szlaku Jana Pawła II w Beskidzie Śląskim; w Źródle - numer specjalny o bohaterskich kapłanach w historii Polski.

5. Ogłoszenia różne: Episkopat Polski wydał oświadczenie w sprawie wolności sumienia, w związku z nieuzasadnionymi atakami na prof. Bogdana Chazana i Jego klinikę; Cudowna Figura Matki Bożej Ropczyckiej trafiła na ogólnopolski znaczek pocztowy - otwarcie wystawy filatelistycznej w pierwsza sobotę sierpnia, 2 sierpnia br. o godz. 16.30 w kościele św. Barbary w Ropczycach; dziękujemy ks. Michałowi Polańskiemu za zorganizowanie wystawy; dziękujemy za posługę duszpasterską w naszej Parafii i Sanktuarium księżom: Bogdanowi Hahnowi, Wojciechowi Mazurkowi i Mariuszowi Wawrzynkowi; na ich miejscu witamy księży: Marcina Jaracza, Przemysława Krzysztonia i Tomasza Maternę - życzymy szczególnej opieki Matki Bożej; w poniedziałek od 17.00 do 18.00 przed naszym Domem Parafialnym będą badania osteoporozy - ulotki przy wyjściu z kościoła; Warsztaty Terapii Zajęciowej CARITAS w Ropczycach organizują, współfinansowane przez Unię Europejską, szkolenie pod nazwą NIEPEŁNOSPRAWNI W PRACY - zapisy do końca września br. w Biurze Projektu przy Warsztatach CARITAS w Ropczycach; Plakaty są na Tablicy Ogłoszeń; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. 3 Maja (nr 59-68) a przy Sanktuarium z ul. Korczaka (nr 5-14); módlmy się za naszych kapłanów.

15 Niedziela Zwykła (2014-07-13)

1. Dzisiaj: druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne (na nowy Ołtarz Matki Bożej Nieustającej Pomocy).

2. W tym tygodniu:

3. W przyszłą niedzielę: posłanie Klaudii, naszej parafianki, świeckiej misjonarki na pracę w Afryce.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Gościu Niedzielnym - o aferze podsłuchowej w Polsce; w Niedzieli - o Całunie Turyńskim; w Źródle - o obronie wolności sumienia.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. 3 Maja (nr 45-58) a przy Sanktuarium z ul. Korczaka (nr 1-4); módlmy się za Ofiariodawców nowego Ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszym kościele parafialnym.

14 Niedziela Zwykła (2014-07-06)

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca, składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

2. W tym tygodniu: obchody 20. rocznicy powstania Rodzin Zaprzyjaźnionych, które wspomagają dzieci i młodzież z Domów Dziecka sióstr Michalitek. Dziękujemy p. mecenasowi Józefowi Gudyce i kapłanom, na czele z księdzem prał. Janem Delektą, za zorganizowanie tej konkretnej i pożytecznej formy pomocy dzieciom; we wtorek o 17.30, na Mszę Świętą Jubileuszową, do ropczyckiego Sanktuarium zapraszamy wszystkich, którzy przez 20 lat włączali się w organizację i działanie tego Stowarzyszenia.

3. W przyszłą niedzielę: składka na inwestycje parafialne (od jutra będziemy ustawiać elementy nowego Ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy).

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Gościu Niedzielnym - o więzieniu ludzi za wierność sumieniu; w Niedzieli - o obchodach Bożego Ciała w Rzeszowie; w Źródle - o obchodach 600. lecia urodzin św. Jana z Dukli.

 

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. 3 Maja (nr 34-43) a przy Sanktuarium z ul. Topolowej (nr 2-6); prośmy o błogosławieństwo i dobre natchnienia w budowaniu ołtarza Matki Bożej w naszym kościele;

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła (2014-06-29)

1. Dzisiaj: Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; składka na tzw. Świętopietrze - bazylikę św. Piotra w Rzymie; o 14.00 Msza Święta i zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa do Częstochowy.

2. W tym tygodniu: w czasie Wakacji nie będzie Mszy w Farze o 7.30; we czwartek na Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej; pierwszy piątek - spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą Świętą; po południu spowiedź od 16.30; Msze Święte o 17.00, 18.00 i w Sanktuarium o 19.00; w pierwszą sobotę rano wyjazd do chorych; o 19.00 w Sanktuarium - Fatimskie Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca - w programie: Msza Święta, procesja różańcowa wokół sanktuarium i zmiana Tajemnic Różańcowych; od 18.30 możliwość spowiedzi Świętej oraz program muzyczny przygotowany przez młodzież; w sobotę jest Ogólnopolska Pielgrzymka Obrońców Życia do Tarnowca k. Jasła.

3. W przyszłą niedzielę: u Ojców Kapucynów w Sędziszowie o 11.15 spotkanie Pielgrzymkowe i zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Krakowa do Częstochowy.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Gościu Niedzielnym - o setnej rocznicy wybuchu I Wojny Światowej; w Niedzieli - o przygotowaniach do Pieszej Pielgrzymki z Rzeszowa na Jasną Górę; w Źródle - o roli śpiewu w chrześcijańskiej modlitwie.

5. Ogłoszenia różne: wyjazd pielgrzymki nauczycieli na Jasna Górę w środę o godz. 5.00 z parkingu przy kościele farnym, organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego - dla sprzątania świata oraz na misje - do 5 lipca zbiórka sprzętu przy Warsztatach Terapii Zajęciowej CARITAS w Ropczycach - ulotki przy wyjściu z kościoła; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. 3 Maja (nr 22-30) a przy Sanktuarium z ul. Dębowej (nr 5-11); Pan Jan Kopeć, Prezes Klubu Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej, został wybrany Naczelnym Prezesem Związku Klubów Polskich w Chicago, zrzeszających ponad 30 polonijnych organizacji; módlmy się za naszych Rodaków, przebywających za granicami Kraju.

 

 

12 Niedziela Zwykła (2014-06-22)

1. Dzisiaj: o 16.00 w Domu Parafialnym przedstawienie dla dzieci: Królewna Śnieżka; o 18.00 w Ropczyckiej Farze Wieczór Uwielbienia z Procesją i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

2. W tym tygodniu: codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą spowiedź na zakończenie Roku Szkolnego; o 18.00 Msza Święta z procesją Oktawy Bożego Ciała; w poniedziałek o 16.00 Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego dla przedszkolaków; we czwartek o 18.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała - błogosławieństwo dzieci; w piątek urocz. Najświętszego Serca Pana Jezusa - o 8.00 Msze Święte na zakończenie Roku Szkolnego - w Sanktuarium dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum; w Farze dla Szkół Średnich.

3. W przyszłą niedzielę: o 14.00 Msza Święta i zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa do Częstochowy; u Ojców Kapucynów w Sędziszowie są zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Krakowa do Częstochowy (szczegóły na plakatach).

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Gościu Niedzielnym - o deklaracji sumienia wśród lekarzy i innych zawodów; w Niedzieli - o ojcu św. Jana Pawła II; o lekarzu ze Strzyżowa, który uratował życie Karola Wojtyły; w Źródle - O kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Ogłoszenia różne: w dniu 2 lipca jest Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę - zapisy u ks. Bogdana; w dniu 13 lipca Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę - zapisy w kiosku z czasopismami; poszukujemy jeszcze jednej rodziny do Rodzin Zaprzyjaźnionych - dzieci z Domów Dziecka przyjeżdżają w sobotę o 11.00; organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego - dla sprzątania świata oraz na misje - do 5 lipca zbiórka sprzętu przy Warsztatach Terapii Zajęciowej CARITAS w Ropczycach; dziękujemy za pobożny udział we Mszy Świętej i Procesji Bożego Ciała: Pracownikom Parafialnym, wszystkim, którzy przygotowali Ołtarze, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym w strojach, grupom duszpasterskim, harcerzom, ministrantom, osobom niosącym sztandary i feretrony, orkiestrze, policji i Ochotniczym Strażom Pożarnym; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. 3 Maja (nr 8-21 można przyjść codziennie po procesji) a przy Sanktuarium z ul. Dębowej (nr 1-4); módlmy się o dobrą pogodę dla Międzynarodowego Jarmarku Kowalskiego w naszym mieście!

 

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (2014-06-15)

1. Dzisiaj: przy wyjściu z kościoła Akcja Katolicka zbiera podpisy i udziela informacji w ramach ogólnopolskiej akcji Stop Pedofilii; o 15.15 Msza Święta w Sanktuarium na rozpoczęcie organizowanego przez Gminę i Centrum Kultury oraz Parafię Farną w Ropczycach Pikniku Rodzinnego - dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II - w programie gry i zabawy dla dzieci oraz drobne posiłki i modlitwa dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II.

2. W tym tygodniu: we czwartek uroczystość Bożego Ciała Msze św. w Farze tak jak w niedzielę; nie będzie tylko Mszy o 10.30 i w Sanktuarium o 9.15; po Mszy o 9.15 z Ropczyckiej Fary wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła św. Barbary. Ołtarze będą: I – przy Domu Sióstr Zakonnych (przygotuje Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego; II - przy bramie cmentarnej (przygotują Męskie Róże Różańcowe). Ołtarz III i IV przygotuje parafia św. Barbary; do udziału we Mszy Świętej i procesji zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne w strojach, grupy duszpasterskie, harcerzy, osoby niosące feretrony, chorągwie oraz orkiestrę i strażaków; baldachim poniosą Strażacy; o 18.00 wyjazd młodzieży na Koncert Jednego Serca w Rzeszowie.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Gościu Niedzielnym - o deklaracji sumienia wśród lekarzy; w Niedzieli - o sprowadzeniu relikwii św. Urszuli do Ropczyc; w Źródle - kontrowersje wokół pogrzebu gen. Jaruzelskiego.

5. Ogłoszenia różne: w dniu 2 lipca jest Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę - zapisy u ks. Bogdana; w dniu 13 lipca Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę - zapisy w kiosku z czasopismami; rodziny, które pragną dołączyć do Rodzin Zaprzyjaźnionychprosimy zgłosić do p. mec. Gudyki lub Kancelarii Parafialnej; organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego - dla sprzątania świata oraz na misje - zbiórka sprzętu przy Warsztatach Terapii Zajęciowej CARITAS w Ropczycach; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. 3 Maja (nr 1-7) a przy Sanktuarium z ul. Masarskiej (nr 3-8); módlmy się o ożywienie darów Ducha Świętego w każdym z nas!

 

 

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (2014-06-08)

1. Dzisiaj: druga niedziela miesiąca; składka na inwestycje parafialne - kończymy malowanie i przygotowujemy ustawienie podstawowych elementów ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy; dziękujemy p. Barbarze Ratajczak - misjonarce, która pracowała z bł. Matką Teresą w ośrodkach dla trędowatych i umierających w Indiach; przy wyjściu z kościoła można się z nią spotkać osobiście i złożyć ofiarę na misje; o 15.00 w Trzcianie spotkanie dla pielgrzymów, którzy byli na Kanonizacji Jana Pawła II w Rzymie.

2. W tym tygodniu: jutro drugi dzień Zielonych Świątek; Msze Święte w Farze tak jak w niedzielę, nie będzie tylko Mszy o 11.30; w Sanktuarium o 15.15 i 19.00.

3. W przyszłą niedzielę: Akcja Katolicka będzie zbierać podpisy i udzielać informacji w ramach akcji Stop Pedofilii; w Rynku w Ropczycach odbędzie się Piknik Rodzinny - dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II - szczegóły na Plakatach i naszej Stronie Internetowej; w programie m.in. konkurs na wykonanie najlepszej Kremówki Papieskiej - zgłoszenia u ks. Artura.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Gościu Niedzielnym - o współczesnych, krwawych prześladowaniach chrześcijan; w Niedzieli - o dziękczynnej pielgrzymce z Rzeszowa do Rzymu za kanonizację Jana Pawła II ; w Źródle - o rozwoju tzw. cywilizacji śmierci.

5. Ogłoszenia różne: Ks. Bp Ordynariusz zaprasza do udziału w tzw. Festiwalu Wiary w Rzeszowie - szczegóły na plakacie; w dniu 2 lipca jest Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę - zapisy u ks. Bogdana; w dniu 13 lipca Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę - zapisy w kiosku z czasopismami; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (nr 56-62) a przy Sanktuarium z ul. Konopnickiej 1 (nr 1-4); módlmy się o ożywienie darów Ducha Świętego w każdym z nas!

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (2014-06-01)

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca, składka na Seminarium Duchowne; o 12.00 specjalna Msza dla dzieci (Dzień Dziecka); w całej Polsce Święto Dziękczynienia za Kanonizację Jana Pawła II - po każdej Mszy składka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. W tym tygodniu: na Mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe; w pierwszy czwartek na Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej; pierwszy piątek miesiąca; zachęcamy do spowiedzi przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą Świętą; w piątek spowiedź od 16.00, Msze Święte o 17.00, 18.00 i 19.00 (w Sanktuarium); w pierwszą sobotę rano wyjazd do chorych; o 19.00 w Sanktuarium - Fatimskie Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca - szczególnie zapraszamy tegorocznych bierzmowanych i pierwszokomunijnych z Rodzinami, w programie: Msza Święta, procesja różańcowa wokół sanktuarium i zmiana Tajemnic Różańcowych; od 18.30 możliwość spowiedzi Świętej oraz mikrofon otwarty na Maryjne Nutki - dzieci i młodzież mogą przez pół godziny śpiewać i grać pieśni ku czci Matki Bożej - prosimy z muzycznym podkładem zgłosić się w piątek o 18.30.

3. W przyszłą niedzielę: składka na inwestycje parafialne; po każdej Mszy Świętej wygłosi świadectwo i będzie zbierać ofiary na misje misjonarka świecka, która pracowała z bł. Matką Teresą w Kalkucie.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Gościu Niedzielnym - o pielgrzymce papieża Franciszka do Ziemi Świętej; w Niedzieli - o przygotowaniach do tzw. Festiwalu Wiary w Rzeszowie; w Źródle - o Wniebowstąpieniu Pana Jezusa.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za cegiełki na odbudowę ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy - zachęcamy wszystkich - cegiełki są przy wyjściu z kościoła; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (nr 43-55) a przy Sanktuarium z ul. Witosa (Wspólnota Mieszkaniowa); rodziny, które pragną dołączyć do Rodzin Zaprzyjaźnionychi mogą wziąć dzieci z Domów Dziecka, prowadzonych przez Siostry Michalitki, na pierwsze 3 tygodnie wakacji, prosimy zgłosić do Kancelarii Parafialnej;  uzupełniamy Parafialną Radę Duszpasterską - prosimy zgłaszać kandydatów z każdej grupy parafialnej oraz rejonu naszej parafii; módlmy się za dzieci, by przykład rodziców i starszych pomagał im odkrywać i rozwijać godność Dziecka Bożego!

 

 

VI Niedziela Wielkanocna (2014-05-25)

1. Dzisiaj: o 14.00 specjalna Msza Święta dla narzeczonych.

2. W tym tygodniu: w sobotę zakończenie nabożeństw majowych.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca, składka na Seminarium Duchowne; o 12.00 specjalna Msza dla dzieci (Dzień Dziecka); Uwaga: zmiana tajemnic za dwa tygodnie - w pierwszą sobotę miesiąca, na Nabożeństwie Fatimskim w Sanktuarium.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych;  w Gościu Niedzielnym - o pielgrzymce papieża Franciszka do Ziemi Świętej; w Niedzieli - o komunistycznym więzieniu Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego; w Źródle - o zamiłowaniach teatralnych Karola Wojtyły.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za cegiełki na odbudowę ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy - wpłynęło już 500 cegiełek (są cegiełki również spoza naszej parafii), zachęcamy wszystkich do włączenia się we wspólną akcję - cegiełki są przy wyjściu z kościoła; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (nr 33-42) a przy Sanktuarium z ul. Wierzbowe Miasto (nr 27-50); Ksiądz Biskup Ordynariusz powołuje nowe Rady Duszpasterskie w Diecezji; przy tej okazji prosimy o uzupełnienie naszej - Parafialnej Rady Duszpasterskiej - prosimy zgłaszać kandydatów z każdej grupy parafialnej oraz każdego osiedla czy rejonu naszej parafii; zgubiono portfel z dokumentami prosimy odnieść do Zakrystii; módlmy się o czynne zaangażowanie się chrześcijan w życie Kościoła!

 

 

V Niedziela Wielkanocna (2014-05-18)

1. Dzisiaj: rocznica I Komunii Świętej, w przyszłym roku Rocznica w komunijnych strojach! składka na katolickie Radio VIA z Rzeszowa.

2. W tym tygodniu: we wtorek: na Mszy o 14.00 w Sanktuarium poświęcenie nowego sztandaru ZHP; na Mszy wieczornej i majówce dziękczynienie za bierzmowanie dla młodzieży i ich Rodzin; w piątek o 19.00 wieczornica i nabożeństwo z okazji Dnia Matki; w sobotę o 10.00 w rzeszowskiej katedrze dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II oraz obchody 14 rocznicy konsekracji Ordynariusza diecezji rzeszowskiej Księdza Biskupa Jana Wątroby.

3. W przyszłą niedzielę: o 14.00 specjalna Msza Święta dla narzeczonych.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych;  w Gościu Niedzielnym - encyklika Jana Pawła II pt. Familiaris consortio; w Niedzieli - świadectwa tych, którzy znali świętego Jana Pawła II, w Źródle - o dowodach świętości Jana Pawła.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za cegiełki na odbudowę ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy - wpłynęło w sumie 462 cegiełki (dwie wpłaty anonimowe), zachęcamy wszystkich do włączenia się we wspólną akcję - cegiełki są przy wyjściu z kościoła; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (nr 21-27) a przy Sanktuarium z ul. Wierzbowe Miasto (nr 16-26); w specjalnym rozporządzeniu Ksiądz Biskup Ordynariusz powołuje nową Radę Duszpasterską w Diecezji - prosimy o uzupełnienie naszej - Parafialnej Rady Duszpasterskiej - prosimy zgłaszać kandydatów z każdej grupy parafialnej oraz każdego osiedla czy rejonu naszej parafii; módlmy się o czynne zaangażowanie się chrześcijan w życie Kościoła!

IV Niedziela Wielkanocna (2014-05-10)

1. Dzisiaj: dziękujemy ks. dr Janowi Kuligowi - Ojcu Duchownemu z Seminarium w Rzeszowie za  kazanie w czasie dzisiejszej Mszy Świętej; przy wyjściu z kościoła księża zapisują do Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, które działa już w prawie każdej parafii Diecezji rzeszowskiej; spotkanie młodzieży z klerykami po Mszy o 10.30; druga niedziela miesiąca składka na inwestycje parafialne, w których wszystko podporządkujemy odbudowie ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy; dziękujemy rodzicom dzieci od bierzmowania i Pierwszej Komunii za DAR OŁTARZA który dołączamy do tegorocznych prac wokół ołtarza Matki Bożej - na ołtarzu stoją dwa aniołki odnowione i wyzłocone z tej fundacji.

2. W tym tygodniu: BIAŁY TYDZIEŃ dla dzieci klas II; nabożeństwa majowe w Farze o 18.00, w Sanktuarium o 19.00.

3. W przyszłą niedzielę: na Mszy o 11.00 w Sanktuarium - Rocznica Pierwszej Komunii dla klas III; spowiedź w sobotę o 17.00, zachęcamy do spowiedzi całe rodziny klas III.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych;  w Gościu Niedzielnym - film CRISTIADA na DVD ; w Niedzieli - 33 Rocznica zamachu na Jana Pawła II, w Źródle - o kanonizacji Jana Pawła.

 

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  (nr 11-20) a przy Sanktuarium z ul. Wierzbowe Miasto (nr 9-15); módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne!

III Niedziela Wielkanocna (2014-05-04)

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca, składka na Seminarium; Msza święta dla dzieci o 12.00; Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie przy Krzyżu na ul. 3 Maja o 15.00.

2. W tym tygodniu: nabożeństwa majowe w Farze o 18.00, w Sanktuarium o 19.00; w poniedziałek i wtorek o 18.00 przygotowanie do bierzmowania - obecność bierzmowanych obowiązkowa; bierzmowanie we środę o 16.00; w piątek o 18.00 w parafii Mała - Droga Krzyżowa pod pomnik Chrystusa Króla (tym razem z relikwiami Jana Pawła II); w sobotę o 16.30 pierwsza spowiedź, zachęcamy do spowiedzi całe rodziny dzieci z klas II.

3. W przyszłą niedzielę: na wszystkich Mszach kazania i spotkania powołaniowe z klerykami i Przełożonymi Seminarium z Rzeszowa; zapisy do Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie; na Mszy o 12.00 Pierwsza Komunia Święta.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych;  w Gościu Niedzielnym - pocztówka z nowymi świętymi papieżami; w Niedzieli - o pielgrzymkach Jana Pawła na Jasną Górę, w Źródle - o papieskim muzeum w Wadowicach.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  2-10 a przy Sanktuarium z ul. Wierzbowe Miasto (nr 2-7); módlmy się przyjmujących w tym tygodniu sakramenty: Pokuty, Eucharystii i Bierzmowania!

 

 

 

 

II Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego (2014-04-27)

1. Dzisiaj: Niedziela Miłosierdzia; KANONIZACJA błogosławionych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II; dodatkowa Msza święta w Farze o 14.00.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek urocz. św. Wojciecha, polecamy w modlitwie Ojczyznę i solenizantów, zwłaszcza naszego wikariusza, Księdza Wojciecha; we wtorek na Mszy wieczornej parafialny egzamin do bierzmowania; pierwszy czwartek (rozpoczęcie nabożeństw majowych o 18.00 i 19.00); pierwszy piątek i sobota miesiąca; zachęcamy do spowiedzi przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą świętą; w piątek po południu spowiedź od 16.00; Msze święte o 17.00 i 18.00 w Sanktuarium o 19.00; w piątek 8.00 wyjazd księży do chorych; w sobotę urocz. Matki Bożej Królowej Polski; Msze święte jak w niedzielę; o 9.15 Msza za Ojczyznę z intencji Samorządu Miasta i Gminy Ropczyce oraz za Ropczycką Straż Groby Pańskiego; na Mszy o 15.15 w Sanktuarium rozpoczęcie nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca; zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych z całej Parafii; po Mszy świętej procesja Różańcowa wokół Sanktuarium.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca, składka na Seminarium; na Mszy dla dzieci o 12.00 przyniesiemy do ołtarza wielkopostne skarbonki CARITAS.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; artykuły i dodatki o Janie Pawle II; przy wyjściu z kościoła harcerze sprzedają polskie flagi oraz kolorowy album o Ziemi Świętej p. Józefa Ambrozowicza z wprowadzeniem śp. ks. Czesława Konwenta.

 

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy wszystkim, którzy złożyli cegiełki na odbudowę ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy; jeśli ktoś chciałby się dołączyć do grona Ofiarodawców może cegiełkę wziąć ze stojaka przy wyjściu z kościoła i złożyć w kopercie lub na konto parafialne podane na cegiełce oraz w Internecie (Listę Ofiarodawców wmurujemy w Ołtarz); dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Polna (cała ulica) a przy Sanktuarium z ul. Najświętszej Maryi Panny (nr 15-23); módlmy się o łaski kanonizacji Jana Pawła II dla Kościoła i naszej Ojczyzny!

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (2014-04-20)

1. Dzisiaj: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego; ostatnia Msza w Sanktuarium o 15.15.

2. W tym tygodniu: jutro: Poniedziałek Wielkanocny; Msze tak, jak w niedzielę; składka na Katolickie Uniwersytety w Krakowie i Lublinie; po Mszy o 12.00 wielkanocna procesja na cmentarz; w dni powszednie zapraszamy codziennie na Msze święte o 18.00 - Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia i Kanonizacją Jana Pawła II; po Mszy procesja do Figury Ojca Świętego przy naszym kościele; codziennie o 21.00 prosimy zapalić świece w oknach mieszkań i domów; w piątek o 18.00 Papieski Wieczór Uwielbienia z ks. Infułatem Stanisławem Macem, który przygotowywał Papieską Pielgrzymkę w Rzeszowie; w sobotę o 21.00 Papieskie czuwanie młodzieży.

3. W przyszłą niedzielę: Niedziela Miłosierdzia; KANONIZACJA błogosławionych papieży  Jana XXIII i Jana Pawła II; zachęcamy do oglądania transmisji z Watykanu; dodatkowa Msza w Farze o 14.00; dzieci i młodzież składają wielkopostne skarbonki u katechetów - przyniesiemy je do ołtarza na Mszy dla dzieci w pierwszą niedzielę maja.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; artykuły i dodatki o Janie Pawle II.

 

5. Ogłoszenia różne: w tym tygodniu rozpoczniemy transport i montaż ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszym kościele parafialnym; dziękujemy wszystkim, którzy złożyli cegiełki na odbudowę ołtarza; jeśli ktoś, zwłaszcza z tych, którzy przyjechali na święta, chciałby się dołączyć do Ofiarodawców może cegiełkę wziąć ze stojaka przy wyjściu z kościoła lub ołtarza i złożyć w kopercie lub na konto parafialne podane na cegiełce lub w Internecie (Listę Ofiarodawców wmurujemy w Ołtarz); dziękujemy za przygotowanie Triduum Paschalnego, Ciemnicy i Grobu Pańskiego: s. Kazimierze, Pani Kościelnej i wszystkim, którzy im pomagali zwłaszcza Panu Szczyrkowi z Rodziną; dziękujemy za adorację i udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia i Rezurekcji: Strażakom, Młodzieży Strażackiej, Orkiestrze, Harcerzom, Siostrom Zakonnym, pocztom sztandarowym, grupom duszpasterskim oraz Służbie Liturgicznej i Kapłanom (za Straż Grobową i Rodziny wspomagające będzie Msza święta w dniu 3 Maja o godz. 9.15; dziękujemy Radzie Parafialnej i wszystkim, którzy w tym tygodniu dbali o porządek w naszych kościołach; we wtorek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Monte Cassino 21-34 a przy Sanktuarium z ul. Najświętszej Maryi Panny (nr 1-8); Bóg zapłać piekarni Gminnej Spółdzielni oraz państwa: Hałoń, maciołek i Wołowiec za ofiarowane chleby dla akcji Caritas w Wielki Czwartek, na konto CARITAS przekazaliśmy 2 000 zł; dziękujemy za życzenia świąteczne, które przesłali Księża Biskupi, Rektor i Profesorowie Seminarium Duchownego i innych Szkół i Uczelni, władze Powiatu, Gminy i naszego Miasta, osoby prywatne, Politycy oraz działacze społeczni; składamy wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Gościom, najserdeczniejsze życzenia: ożywienia wiary  w niezwykłą moc ZMARTWYCHWSTANIA, którą już teraz Chrystus chce się podzielić z wszystkimi, którzy uwierzą– Wesołych Świąt!

V Niedziela Wielkiego Postu (2014-04-06)

1. Dzisiaj: Gorzkie Żalew Sanktuarium o 14.30 oraz w Farze o 17.15; składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację świąteczną.

2. W tym tygodniu: w piątek rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych: godz. 17.30 Droga Krzyżowa wokół kościoła parafialnego; o godz. 18.00 Msza Święta, nauka rekolekcyjna i wręczenie książeczek przed Pierwszą Komunią; na Mszy o 19.00 w Sanktuarium spotkanie dla młodzieży; w sobotę nauki rekolekcyjne o 7.30 i 18.00; w Sanktuarium o 19.00; po Mszy o 18.00 w Farze - misterium pt. „Tajemnica Eucharystii”; w niedzielę nauki rekolekcyjne na każdej Mszy i Gorzkich Żalach; w niedzielę po Mszy wieczornej spotkanie dla Małżonków i Rodziców; spowiedź: w Wielki Poniedziałek u św. Barbary; w Wielki Wtorek i Wielką Środę w Farze od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00; (program rekolekcji i spowiedzi w Internecie oraz Tablicy Ogłoszeń); w sobotę o 17.00 Droga Krzyżowa z Witkowic następnie o 18.00 Msza Święta przy Krzyżu Milenijnym w Witkowicach, z okazji 4 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej; Kancelaria Parafialna czynna tylko w tym tygodniu.

3. W Niedzielę Palmowąna każdej Mszy nauki rekolekcyjne i błogosławieństwo palm.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Niedzieli o związkach bł. Jana XXIII z Jasną Górą; w  Gościu Niedzielnym - czy lepszy jest ZUS, czy OFE; w Źródle o Całunie Turyńskim; przy wyjściu z kościoła CARITAS rozprowadza ostatnie baranki wielkanocne; Akcja Katolicka zbiera podpisy w obronie położnej z Rzeszowa, która sprzeciwiła się aborcji chorych dzieci.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Kochanowskiego 11 (cały blok), a przy Sanktuarium z ul. Grendysa nr11-15); we wtorek (8.04.2014r.) o godz. 10.00 w Zespole Szkół nr 1 w Ropczycach uroczystość patriotyczna i wystawa IPN pt. „Zbrodnia Katyńska”; w piątek (11 kwietnia) w Szkole Podstawowej w Ropczycach - Chechłach pracownicy Izby Rolniczej będą pomagać w wypełnieniu wniosków o dopłaty z Agencji Rolnej.

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu (2014-03-30)

1. Dzisiaj: Gorzkie Żale: w Sanktuarium o 14.30 w kościele parafialnym o 17.15; na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację naszych kościołów na święta; o 19.00 spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

2. W tym tygodniu: we wtorek egzamin do bierzmowania przy przedstawicielu Księdza Biskupa z Rzeszowa; od środy do piątkurekolekcje szkolne dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej; w pierwszy czwartek na Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej; pierwszy piątek miesiąca - spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed Mszą Świętą; w piątek spowiedź od 16.00, Msze o 17.00 i 18.00; Droga Krzyżowadla dzieci, młodzieży i starszych o godz. 17.30 (wokół kościoła parafialnego); Droga Krzyżowa w Sanktuarium po Mszy wieczornej;w sobotę o 8.00 przedświąteczny wyjazd do chorych - z księżmi pojadą Nadzwyczajni Szafarze, będziemy zapisywać, kto chciałby przyjąć komunię świętą przez posługę Nadzwyczajnych Szafarzy w same święta.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela, zmiana tajemnic; składka na cele diecezjalne.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w GOŚCIU NIEDZIELNYM - o cudach za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II; w NIEDZIELI - o bł. papieżu Janie XXIII; w ŻRÓDLE o świętości ludzkiego życia; przy wyjściu z kościoła jest nowy numer Wspólnoty; Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza świece z okazji kanonizacji Jana Pawła II i baranki wielkanocne.

 

5. Ogłoszenia różne: Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę w dniu kanonizacji Jana Pawła II do Krakowa-Łagiewnik - zapisy w sklepiku z gazetami; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach, w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Sienkiewicza i Rynek (południe), a przy Sanktuarium z ul. Grendysa (1-7); módlmy się o dobre i owocne przeżycie rekolekcji wielkopostnych w szkołach i parafiach...

III Niedziela Wielkiego Postu (2014-03-23)

1.Dzisiaj: Gorzkie Żale: w Sanktuarium o 14.30 w kościele parafialnym o 17.15.

2. W tym tygodniu: we wtorek urocz. Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia - zachęcamy do udziału we Mszy Świętej o 6.30, 7.00 7.30, 18.00 i 19.00 (w Sanktuarium) oraz do podejmowania duchowej adopcji dziecka poczętego (deklaracje są przy wyjściu z kościoła); obrzęd przyjęcia na Mszy we wtorek o 18.00; w piątek Droga Krzyżowadla dzieci o godz. 17.30; dla starszych: w Sanktuarium i w kościele parafialnym po Mszy wieczornej (tym razem nabożeństwo w Farze poprowadzi grupa rokowa Księży Saletynów z Rzeszowa).

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w GOŚCIU NIEDZIELNYM - o przygotowaniach do kanonizacji Jana Pawła II; w NIEDZIELI - książka o męce Chrystusa wg wizji bł. Katarzyny Emmerich; w ŻRÓDLE o świętości ludzkiego życia; przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza świece z okazji kanonizacji Jana Pawła II i wielkanocne baranki.

 

5. Ogłoszenia różne: w obliczu niejasności Konferencja Episkopatu Polski ustaliła nowe brzmienie 4 Przykazania Kościelnego: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”; w lokalu Ropczyckiej Solidarności do 28 marca jest wystawa o arcybiskupie Ignacym Tokarczuku; dziś można ją oglądać o 9.00, 11.30 i 16.00; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach, w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Piłsudskiego nr 2-25, a przy Sanktuarium z ul. Lisa-Kuli  (10-20); dokładne informacje na Tablicach Ogłoszeń i w Internecie; módlmy się o dobre i owocne przeżycie rekolekcji wielkopostnych w szkołach i parafiach...

II Niedziela Wielkiego Postu (2014-03-16)

1.Dzisiaj: druga niedziela Wielkiego Postu. W całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na Misje. Można także wysłać SMS na nr 72032 o treścji MISJE (koszt SMS 2,46 zł)

2. W tym tygodniu: w piątekDroga Krzyżowadla dzieci w Farze o godz. 17.30; dla starszych w kościele parafialnym i w Sanktuarium po Mszy Świętej wieczornej; prosimy aby Drogę Krzyżową przygotował Ruch Światło - Życie; w piątek o 19.00 Katecheza Przedmałżeńska.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w GOŚCIU NIEDZIELNYM - o walce o prawo do niezabijania dzieci w rzeszowskim szpitalu; w NIEDZIELI - świadectwo Benedykta XVI o bł. Janie Pawle II; w ŻRÓDLE o świadkach świętości Jana Pawła II; przy wyjsciu z kościoła zachęcamy do nabycia świec na kanonizację Jana Pawła II i wielkanocnych baranków.

5. Ogłoszenia różne: ks. Artur zbiera II ratę na wyjazd do Rzymu; ks. Wojciech zapisuje na wyjazd do Lednicy; Burmistrz Ropczyc prosi o przyjecie chodzących po domach strażaków z naszego terenu i poparcie wniosku w sprawie budowy łącznika z autostrady, do drogi nr 4 w kierunku Ropczyc; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Parkowej 21 (nr 11-20), a przy Sanktuarium z ul. Lisa-Kuli  (5-9); módlmy się o dobre i owocne przeżycie Wielkiego Postu i kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

I Niedziela Wielkiego Postu (2014-03-09)

1.Dzisiaj: druga niedziela miesiąca, składka na tegoroczne ogrzewanie naszych kościołów i sal parafialnych; pierwsza niedziela Wielkiego Postu; po Mszy o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do Gorzkich Żali, zachęcamy każdą Rodzinę i Grupę Parafialną do przyjścia na chwilę adoracji; Gorzkie Żale w Sanktuarium o 14.30, w Farze o 17.15; po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja.

2. W tym tygodniu: w piątekDroga Krzyżowadla dzieci w Farze o godz. 17.30; dla starszych w kościele parafialnym i w Sanktuarium po Mszy Świętej wieczornej; prosimy aby Drogę Krzyżową przygotował Ruch Domowy Kościół; w piątek o 18.30 Katecheza Przedmałżeńska.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w GOŚCIU NIEDZIELNYM - o wojnie na Krymie; w NIEDZIELI - o przygotowaniach do kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII; w ŻRÓDLE drastyczny artykuł o zabijaniu chorych dzieci.

5. Ogłoszenia różne: od roku 2016 Pierwsza Komunia Święta będzie w klasie III Szkoły Podstawowej; ks. Artur zbiera II ratę na wyjazd do Rzymu; ks. Wojciech zapisuje na wyjazd do Lednicy; w środę o 9.30 w Urzędzie Miasta będzie dyżur  wojewódzkich specjalistów od pozyskiwania dotacji z Funduszy Europejskich; w piątek o 18.00 w Centrum Kultury zebranie środowiskowe osiedla Śródmieście z Panem Burmistrzem, w sprawie realizacji zadań budżetowych w roku bieżącym; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Parkowej 21 (nr 1-10), a przy Sanktuarium z ul. Lisa-Kuli  (1-4); módlmy się o dobre i owocne przeżycie Wielkiego Postu i kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

 

 

VIII Niedziela Zwykła (2014-03-02)

1.Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic; składka na Seminarium.

2. W tym tygodniu: Środa Popielcowa; Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w kościele parafialnym tak, jak w niedzielę, nie będzie tylko Mszy o 12.00; po południu o godz. 15.30 i 18.00; w Sanktuarium Msza św. tylko o 19.00; w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy; składka przeznaczona będzie na cele CARITAS i pomoc ubogim; przez cały Wielki Post na rzecz CARITAS będziemy zbierać jałmużnę wielkopostną do skarbonek, które będą rozdawane dzieciom i młodzieży w szkołach; zebrane ofiary przyniesiemy w uroczystej procesji w Niedzielę Miłosierdzia Bożego; Droga Krzyżowabędzie w każdy piątek po Mszy wieczornej w kościele parafialnym i w Sanktuarium; prosimy aby pierwszą Drogę Krzyżową przygotowała Akcja Katolicka; Droga Krzyżowa dla dzieci w Farze, w każdy piątek o godz. 17.30; pierwszy piątek miesiąca; po południu spowiedź od 16.00; Msze o 17.00, 18.00 i w Sanktuarium o 19.00 o 18.30 Katecheza Przedmałżeńska.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca, składka na tegoroczne ogrzewanie naszych kościołów i sal parafialnych (za grudzień zapłaciliśmy 6 211zł, za styczeń mamy zapłacić 5979 zł - nie licząc Sanktuarium); pierwsza niedziela Wielkiego Postu; po Mszy o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do Gorzkich Żali o 17.15; Gorzkie Żale w Sanktuarium o 14.30.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w GOŚCIU NIEDZIELNYM - o dramatach rewolucji na Ukrainie; w NIEDZIELI - o różańcu za Ojczyznę; w ŻRÓDLE o radości z sakramentu Spowiedzi Świętej.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Parkowej 19 (nr 11-20), a przy Sanktuarium z ul. Kilińskiego (24-28); dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Wyślij paczka do Afryki: m.in. Cafe Bistro Malaga, cukiernia Hanusia, sklep Groszek, cukiernia i Piekarnia Hałoń oraz Szkoły z Ropczyc: LO, ZS Agro-Tech, ZS im. ks. dr J. Zwierza, ZS nr 1, Ośrodek Szkolno Wychowawczy; akcja przyniosła ofiarę 6 300 zł na pomoc dla dzieci z Republiki Środkowej Afryki; módlmy się za kościelnych wolontariuszy..

VII Niedziela Zwykła (2014-02-23)

1. Dzisiaj: czwarta niedziela miesiąca; Msza święta dla narzeczonych o 14.00.

2. W tym tygodniu: w czwartek o 16.00 próba dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą; na Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej; w piątek druga Katecheza Przedmałżeńska (ostatnia możliwość zapisania się na listę); w sobotę (pierwsza sobota miesiąca) rano wyjazd do chorych.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca; składka na Seminarium;

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w GOŚCIU NIEDZIELNYM - o roli modlitwy w rewolucji na Ukrainie; w NIEDZIELI - o zmarłym ks. infułacie Józefie Wójciku, który wykradł obraz Matki Bożej zamknięty przez komunistów na Jasnej Górze; w ŻRÓDLE świadectwo wiary Kamila Stocha; jest nowy numer Wspólnota Królowej Rodzin (o zmarłym ks. prałacie Czesławie Konwencie).

 

5. Ogłoszenia różne: wrócił po renowacji krzyż z bocznego wejścia do kościoła parafialnego; prosimy nie chlapać go wodą; prowadzimy prace przy układaniu kostki na cmentarzu parafialnym, dziękujemy Firmie NIWA za ofiarowaną kostkę; przepraszamy za chwilowe utrudnienia w ruchu na cmentarzu; przy wyjściu z kościoła zapraszamy do zakupu „afrykańskich faworków” w cenie 5 zł i 7,5 zł; przy okazji w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła prowadzimy zapisy na pączki w ramach akcji „Wyślij pączka do Afryki”; pączki będą po 2 zł (z każdego pączka - 1 zł na misje); świeże pączki będzie można odbierać w czwartek, w Domu Parafialnym od godziny 7.15; cały dochód ze sprzedaży faworków i pączków zostanie przekazany na kształcenie i posiłki dla dzieci z Republiki Środkowej Afryki; dziękujemy ks. Arturowi i wszystkim, którzy włączyli się do akcji; do wtorku można wysyłać SMS-y na Złote Głosy 2014 w plebiscycie Głosu Powiatu; dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się do zabawy; szczegóły akcji w czasopiśmie Głos Powiatu oraz na naszej stronie internetowej; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Parkowej 19 (nr 1-10), a przy Sanktuarium z ul. Kilińskiego (19-23); módlmy się za walczących o słuszną sprawę na Ukrainie.

VI Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj: trzecia niedziela miesiąca; Msza święta dla narzeczonych o 14.00.

 

2. W tym tygodniu: od soboty Msza Święta w języku łacińskim w Farze o 7.30.

 

3. W przyszłą niedzielę:

 

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w GOŚCIU NIEDZIELNYM - o niespotykanej dotąd, jadowitej krytyce Kościoła na świecie i w Polsce; w NIEDZIELI - o wizycie polskich Biskupów w Rzymie; w ŻRÓDLE.

 

5. Ogłoszenia różne:lista Mszy Świętych na cały tydzień jest wywieszona na Tablicach Ogłoszeń przy naszych kościołach, prosimy sprawdzić i ewentualne uwagi zgłosić do zakrystii; zachęcamy do przekazania 1% podatku na CARITAS, ulotki są przy głównym wyjściu z naszego kościoła; zapraszamy do udziału w akcji „Wyślij pączka do Afryki” polegającej na zakupie pączka w tłusty czwartek, a tym samym pomocy dla misjonarzy i dzieci z Republiki Środkowej Afryki; dziękujemy cukierniom i piekarniom, które chciały się włączyć w tą akcję; zachęcamy do udziału w plebiscycie Głos Powiatu na Złote Głosy 2014 Roku (tym bardziej, że większość nominowanych jest zdaje się z Sędziszowa); szczegóły akcji w czasopiśmie Głos Powiatu i naszej stronie internetowej; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Parkowej (nr 2-17), a przy Sanktuarium – ul. Kilińskiego (15-18).

V Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj: druga niedziela miesiąca; składka na inwestycje parafialne - od miesiąca za cenę 20 tys. zł prowadzimy remont salki i sanitariatów przy salkach katechetycznych w Domu Parafialnym.

2. W tym tygodniu: we wtorek wsp. Matki Bożej z Lourdes (Światowy Dzień Chorego), Msza święta z sakramentem chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w Ropczyckim Sanktuarium o 16.00 (pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi).

 

3. Ogłoszenia różne: od początku lutego lista Mszy Świętych na cały tydzień będzie wywieszona na Tablicach Ogłoszeń przy naszych kościołach, prosimy sprawdzić i ewentualne uwagi zgłosić do zakrystii;  zachęcamy do przekazania 1% podatku na CARITAS, ulotki są przy głównym wyjściu z naszego kościoła; PIT jest na stronie internetowej CARITAS diecezji rzeszowskiej; zapraszamy do udziału w akcji „Wyślij pączka do Afryki” polegającej na zakupie pączka w tłusty czwartek, a tym samym pomocy dla misjonarzy i dzieci z Republiki Środkowej Afryki. Zapraszamy do współpracy cukiernie i piekarnie, które chciałyby się włączyć w tą akcję i wspomóc tych misjonarzy. W tym tygodniu ks. Artur dostarczy do piekarni i cukierni informacje na ten temat; szczegóły akcji są na naszej stronie internetowej; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. św. Barbary (nr 12-32), a przy Sanktuarium – ul. Kilińskiego (10-14).

Święto Ofiarowania Pańskiego (2014-02-02)

1.Dzisiaj: Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Boskiej Gromnicznej - na każdej Mszy poświęcenie gromnic, Pierwsza Niedziela Miesiąca, zmiana tajemnic, specjalna Msza dla dzieci, składka na cele diecezjalne; Dzień Życia Konsekrowanego - modlimy się za osoby konsekrowane oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne; przy wyjściu z kościoła składka do puszek na klasztory kontemplacyjne; o 19.00 w Sali Parafialnej konkurs Kolęd - główne nagrody (radioodtwarzacz, telefon komórkowy, MP3, zestaw do karaoke itp.) leżą przy chrzcielnicy - można się przyłączyć do sponsoringu wrzucając swój grosz do puszki).

2. W tym tygodniu: we wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania; we czwartek spotkanie Akcji Katolickiej; pierwszy piątek - spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą świętą; w piątek po południu spowiedź od 16.00, Msze o 17.00, 18.00 i w Sanktuarium o 19.00; pierwsza sobota - przed południem wyjazd do chorych.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne.

4. Ogłoszenia różne: osoby, które zapisały się na wyjazd do Rzymu proszone są o wpłacenie zaliczki - 600 zł (u ks. Artura); dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek o 15.30 do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Krakowskiej 6 (nr 13-24), a przy Sanktuarium – ul. Kilińskiego (1-9); polecamy Zakonników i Siostry Zakonne, módlmy się o nowe powołania do życia konsekrowanego.

III Niedziela Zwykła (2014-01-26)

1.Dzisiaj:

2. W tym tygodniu: wyjazd do chorych w przyszłą sobotę (08 lutego - po pierwszym piątku miesiąca); w piątek o 16.15 w Centrum Kultury w Ropczycach, Jasełka w wykonaniu grupy aktorskiej w Małej.

3. W przyszłą niedzielę: Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej), na każdej Mszy błogosławieństwo gromnic; na Mszy o 12.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przed Pierwszą Spowiedzią i Komunią Świętą; o 19.00 festiwal kolęd dla dzieci, które przeszły eliminacje u ks. Wojciecha; spotkanie Pieszej Pielgrzymki rzeszowskiej - grupa św. Barbary w Kozodrzy o 14.00.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w GOŚCIU NIEDZIELNYM - jako dodatek płyta z utworami Mozarta; w NIEDZIELI - Tajemnice duszy Jana Pawła II; w ŻRÓDLE - cuda Jana Pawła II; jest WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN.

 

5. Ogłoszenia różne: osoby, które zapisały się na wyjazd do Rzymu proszone są o wpłacenie zaliczki - 600 zł (u ks. Artura). dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałekpo Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Krakowskiej 6 (nr 1-12 pierwsza klatka), a przy Sanktuarium – ul. Wyspiańskiego; dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży i ministrantów po kolędzie; dziękujemy za ofiary składane z tej okazji; polecamy wszystkich Dobroczyńców Parafii i Sanktuarium.

Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, Bpa (2014-01-19)

1.Dzisiaj: Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, głównego Patrona Diecezji Rzeszowskiej.

2. W tym tygodniu: w Sanktuarium w dni powszednie Msze święte o godz. 19.00.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w GOŚCIU NIEDZIELNYM - nowe dowody o zamachu na Jana Pawła II;; w NIEDZIELI - najnowsza adhortacja apostolska papieża Franciszka Evangelii gaudium; w ŻRÓDLE o odpuście w Jodłowej.

5. Ogłoszenia różne:dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałekpo Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Krakowskiej 11 (nr 1-8) i domy przy ul. Krakowskiej, a przy Sanktuarium – z ul. Wyszyńskiego (nr 131-146); dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży i ministrantów po kolędzie; dziękujemy za ofiary składane z tej okazji; wg prawa diecezjalnego, część z tych ofiar składamy na parafię i na cele diecezjalne; wczoraj odbył się pogrzeb ks. Czesława KONWENTA, wieloletniego wikariusza w Ropczycach (w latach 1973-1985), polecamy go Bożemu miłosierdziu.

 

 

Święto Chrztu Pańskiego (2014-01-12)

1.Dzisiaj: druga niedziela miesiąca, w tegorocznych inwestycjach parafialnych wszystko stawiamy na odbudowę ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Ropczyckiej Farze; dziękujemy za wspólną troskę o ten ołtarz; dziękujemy za pierwsze cegiełki na ten cel; można wpłacać na konto parafialne i jako darowiznę na cele kultu religijnego odpisać od podatku; przy wyjściu z kościoła młodzież z oazy zbiera do puszek na Katolickie Radio VIA w Rzeszowie; o 15.00 Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie opłatkowe, o 17.00 eliminacje do Konkursu Kolęd dzieci i młodzieży; spotkanie Rodziny Radia Maryja.

2. W tym tygodniu:w poniedziałek o godz. 16.00 Msza św. z okazji Dnia Babci i Dziadka; w piątek, w Centrum Kultury o 17.00 Koncert Noworoczny Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Ropczycach.

3. W przyszłą niedzielę: u Ojców Kapucynów w Sędziszowie o 11.15 spotkanie opłatkowe Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: zachowajmy czasopisma na kolędę, podzielmy się dobrym artykułem z innymi.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Króla Kazimierza Wielkiego 3 (nr 13-25), a przy Sanktuarium – w sobotę po Mszy rannej z ul. Wyszyńskiego (nr 120-130); dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży i ministrantów po kolędzie; w tym tygodniu pójdziemy od godz. 16.00:

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (2014-01-05)

1.Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca, składka na Seminarium i cele diecezjalne; zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 w Sali Widowiskowo Sportowej koncert Miejskiej Orkiestry Dętej.

2. W tym tygodniu:w poniedziałek urocz. Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) po Mszy wieczornej spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych; porządek Mszy niedzielny; na każdej Mszy błogosławieństwo kredy i kadzidła, składka na misje;  w czwartek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej, zapraszamy członków i sympatyków; w piątek na Mszy wieczornej świadectwo o wierze p. Jana Budziaszka - perkusisty zespołów: Skaldowie, Grupa pod Budą, Maryli Rodowicz.

3. W przyszłą niedzielę: Święto Chrztu Pańskiego; o 15.00 Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie opłatkowe, o 17.00 eliminacje do Konkursu Kolęd dzieci i młodzieży; można zapisywać się u Księdza Wojciecha. W poniedziałek 13 stycznia o godz. 16.00 Msza św. z okazji Dnia Babci i Dziadka.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: zachowajmy czasopisma na kolędę, podzielmy się dobrym artykułem z innymi.

5. Ogłoszenia różne:dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży i ministrantów po kolędzie; dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; we wtorek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Króla Kazimierza Wielkiego 3 (nr 1-9), a przy Sanktuarium – w sobotę po Mszy rannej z ul. Wyszyńskiego (nr 104-118); w tym tygodniu pójdziemy po kolędzie:

07.01

WTOREK

16.00

1.: ul. Kościuszki 3, od pierwszego mieszkania

2.: ul. Kościuszki 3, od ostatniego mieszkania

3.: ul. Kościuszki 4, od pierwszego mieszkania

4.: ul. Kościuszki 4, od ostatniego mieszkania

08.01

ŚRODA

16.00

1.  ul. Iwaszkiewicza 2, klatka I i II 

2.  ul. Iwaszkiewicza 2, klatka III i IV 

3.  ul. Iwaszkiewicza 2, klatka V i VI 

4.  ul. Iwaszkiewicza 8

09.01

CZWARTEK

16.00

1. ul. Iwaszkiewicza 4, klatka I i II 

2. ul. Iwaszkiewicza 4, klatka III i IV 

3. ul. Iwaszkiewicza 4, klatka V i VI 

4. ul. Iwaszkiewicza 10

10.01

PIATEK

 

16.00

1.: ul. Iwaszkiewicza 6, od I klatki 

2.: ul. Iwaszkiewicza 6, klatka III (od góry)

3.: ul. Iwaszkiewicza 6, od V klatki

4.: ul. Iwaszkiewicza 12

11.01

SOBOTA

9.00

1.: ul. Witosa (od granicy z parafią św. Urszuli), potem ul. Mickiewicza (strona południowa) i ul. Sportowa

2.: ul. Mickiewicza - od ronda w stronę stadionu (strona południowa)

3.: ‘Brzyzna’ - od p. Dziubana, przez ul. Macha, ul. Masarską do ul. Mickiewicza

4.: ul. Mickiewicza - od ‘tartaku’ w stronę p. Szczepkowiczów (strona północna), ul. Dębowa, ul. Topolowa i ul. Mickiewicza (strona północna) w stronę centrum

5.: ul. Mickiewicza - od mostu, ul. Najświętszej Marii Panny, ul. Korczaka i domy na ul. Mickiewicza między ul. Korczaka a ul. NMP

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (2014-01-01)

1. Dzisiaj: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze, jak w każdą niedzielę.

2. W tym tygodniu: jutro kolęda; 1.: ul. Kościuszki 1, kl. I i II; 2.: ul. Kościuszki 1, kl. III i ul. Kościuszki 2, kl. I; 3.: ul. Kościuszki 2, kl. II i III; 4.: ul. Króla Kazimierza Wielkiego 3; 5. - ul. Króla Kazimierza Wielkiego 2/4 (od nru 1 do 14); pierwszy piątek miesiąca – spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą; po południu spowiedź od 16.00 (młodzież od bierzmowania z indeksami); pierwsza sobota – rano wyjazd do chorych; o 10.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych; od 10.00 kolęda: 1.: ul. Zielona - od p. Beresia w stronę p. Alberskich; 2.: ul. Zielona - od ul. Strażackiej w stronę p. Przywary; 3.: ul. Zielona - od p. Zofii Rachwał do p. Otockich (obydwie strony); 4.: ul. Wiejska i nowe domy na ul. Zielonej; 5.: ul. Ogrodnicza - od p. Rymuta.

3. Ogłoszenia różne: w połowie stycznia zorganizujemy konkurs szopek; dziękujemy wszystkim, którzy przez modlitwę, pomoc i ofiarę tworzyli w ubiegłym roku bogate duchowe i materialne dobro naszej Parafii i Sanktuarium: Biskupom, Kapłanom, Przyjaciołom, Rodakom w kraju i za granicą, Siostrom Służebniczkom, Pracownikom i Grupom Parafialnym, zwłaszcza Różom Różańcowym, Parafialnemu Zespołowi CARITAS; Oazie, ministrantom i lektorom, harcerzom, Kierownikowi Cmentarza, przedstawicielom władz państwowych i samorządowych, służbom cywilnym i mundurowym, Miejskiej Orkiestrze, wszystkim parafianom, ofiarodawcom Ropczyckiej Fary i Sanktuarium; wśród duchowych przeżyć tego roku: w Sanktuarium: oprócz umacniania charyzmatu Matki Bożej Królowej Rodzin i pogłębiania wiary w Fatimskich, pierwszych sobotach miesiąca, pogłębiliśmy tradycję, że Sanktuarium w Ropczycach jest wotum Podkarpacia za zwycięstwo pod Wiedniem stąd szwadron ułanów Króla Jana III Sobieskiego znalazł w naszym Sanktuarium swoją duchową stolicę i złożył sztandar; Ks. Bp. Ordynariusz mianował ks. Artura Michalskiego jego kapelanem; w Parafii: kilku Panów podjęło przygotowanie do funkcji Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej; kilka rodzin przyjęło zaproszenie do czynnego udziału w Ruchu Domowego Kościoła, tworząc nowy Krąg Rodzin; Ks. Bp. Ordynariusz przyjął zmianę na stanowisku Prezesa Zarządu Parafialnego Akcji Katolickiej i mianował p. Zdzisławę Magdoń nowym Prezesem naszego Oddziału (P. Leokadii Miąso dziękujemy za wieloletnią służbę na tym stanowisku); w dziedzinie materialnej wykonaliśmy remonty i inwestycje kościelne na sumę prawie 1 mln zł - oprócz rewitalizacji murów i otoczenia ropczyckiej Fary oraz remontów w salkach i budynkach parafialnych, wykonaliśmy nowe ławki przy ścianach kościoła, kute kraty do wejść bocznych; nowe nagłośnienie w kościele parafialnym i ogrzewanie w Sanktuarium; z ubiegłego roku notujemy następującą statystykę parafialną: chrzty - 68 (33 chłopców, 35 dziewczynek), zmarłych - 49, śluby - 43, bierzmowanie - 53; pierwsza spowiedź i Komunia Święta 50; odprawione Msze Święte - ok. 2 000; rozdane Komunie Święte - 132 500; dziękując za wszystko, składamy wszystkim najserdeczniejsze Życzenia Noworoczne.

 

 

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa (2013-12-29)

1. Dzisiaj: Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa - odpust Ropczyce - Czekaj.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek kolęda od godz. 9.00: 1.: ul. Wyszyńskiego (od „Pietrzejowej” do p. Miąsów); 2.: ul. Wyszyńskiego (od p. Cesarza do cmentarza); 3.: ul. Podsłońce, domy na ul. Grunwaldzkiej (od Weterynarii do świateł) i domy wokół dworca PKS; 4.: ul. 3 Maja (od obwodnicy w stronę miasta i cały Rynek); 5.: ul. Kochanowskiego 11 (od ostatniego numeru); we wtorek zakończenie Starego Roku: w Sanktuarium o 6.30, w Farze o godz. 9.00 i 16.00; o 15.00 w Farze - Godzina Miłosierdzia; nie będzie Mszy o 18.00!!!; we środę Nowy Rok - Msze Święte, jak w niedzielę; we czwartek od 16.00 dalszy ciąg kolędy: *ul. Kościuszki 1, kl. I i II; *ul. Kościuszki 1, kl. III i ul. Kościuszki 2, kl. I; *ul. Kościuszki 2, kl. II i III; *ul. Króla Kazimierza Wielkiego 3; *ul. Króla Kazimierza Wielkiego 2/4 (od nru 1 do 14); pierwszy piątek spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą; po południu spowiedź od 16.00, Msze o 17.00 i 18.00; w sobotę o 8.00 wyjazd do chorych, od 10.00 kolęda na ul. Zielonej, Wiejskiej i Ogrodniczej (dziękujemy za ofiary i życzliwe przyjęcie Ministrantów i Księdza; dziękujemy wszystkim, którzy kwadrans wcześniej przyjeżdżają po Kolędników pod kościół).

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca, składka na Seminarium i cele diecezjalne; zmiana Tajemnic Różańcowych; po przyszłej niedzieli w uroczystość Trzech Króli; w Rzeszowie Orszak Trzech Króli: uliczne Jasełka, żywa szopka na rzeszowskim Rynku - początek przy kościele św. Krzyża na ul. 3 Maja w Rzeszowie o godz. 11.30 (dokładne informacje na Tablicy Ogłoszeń).

4. Zachęcamy do czytania czasopism: zachowajmy czasopisma na Kolędę.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno kościołów i ofiarę na dekorację świąteczną; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Króla Kazimierza Wielkiego 2/4 (nr 1-10) oraz w sobotę po Mszy wieczornej ul. Króla Kazimierza Wielkiego 2/4 (nr 11-27), a przy Sanktuarium – w sobotę rano z ul. Wyszyńskiego (nr 94-100); módlmy się za Rodziny naszej parafii, które błogosławimy po kolędzie …

30.12, PONIEDZ.

9.00

1.: ul. Wyszyńskiego - od ‘Pietrzejowej’ do p. Miąsów

2.: ul. Wyszyńskiego - od p. Cesarza do cmentarza

3.: ul. Podsłońce, domy na ul. Grunwaldzkiej (od Weterynarii do świateł) i domy wokół dworca PKS

4.: ul. 3 Maja - od obwodnicy w stronę miasta i cały Rynek

5.: ul. Kochanowskiego 11 - od ostatniego numeru

31.12, WTOREK

---

SYLWESTER

01.01, ŚRODA

---

NOWY ROK

02.01, CZWARTEK

16.00

1.: ul. Kościuszki 1, kl. I i II

2.: ul. Kościuszki 1, kl. III i ul. Kościuszki 2, kl. I

3.: ul. Kościuszki 2, kl. II i III

4.: ul. Króla Kazimierza Wielkiego 3

5. - ul. Króla Kazimierza Wielkiego 2/4 (od nru 1 do 14)

03.01, PIĄTEK

 

PIERWSZY PIĄTEK

04.01, SOBOTA

08.00

10.00

WYJAZD DO CHORYCH

1.: ul. Zielona - od p. Beresia w stronę p. Alberskich

2.: ul. Zielona - od ul. Strażackiej w stronę p. Przywary

3.: ul. Zielona - od p. Zofii Rachwał do p. Otockich (obydwie strony)

4.: ul. Wiejska i nowe domy na ul. Zielonej

5.: ul. Ogrodnicza - od p. Rymuta

 

4 Niedziela Adwentu (2013.12.22)

1. Dzisiaj: Ostatnia Niedziela Adwentu.        

2. W tym tygodniu: jutro spowiedź w Ropczyckiej Farze od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00; we wtorek zakończenie Rorat w Sanktuarium o 6.30 i w Farze o 6.30, 7.00 i 7.30 -  w Wigilię wieczorem nie ma Mszy Świętych; we wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego - zachęcamy do zachowania rodzinnych zwyczajów chrześcijańskich, wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych; Pasterka w Sanktuarium o 22.30, w Farze o 24.00; przed Pasterką adwentowy program słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież; na Pasterce składka na Ogólnopolski Fundusz Obrony Życia; prosimy przynieść opłatki do składania życzeń w Rodzinie Parafialnej; we środę uroczystość Narodzenia Pańskiego - Msze Święte jak w niedzielę, nie będzie Mszy w Farze o 18.00; we czwartek święto św. Szczepana Męczennika - Msze Święte, jak w niedzielę; składka na Instytut Jana Pawła w Rzeszowie; w sobotę pójdziemy po kolędzie na ul. 3 Maja (dokładny program ogłosimy we święta jest już w Internecie).

3. W przyszłą niedzielę: Święto Świętej Rodziny z Nazaretu.

4. Zachęcamy do czytania czasopism: zachowujemy czasopisma na kolędę.

 

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne; gdyby ktoś chciał ofiarę na cele kultu bożego odpisać od podatku, prosimy do końca roku wpłacić na konto parafialne w PEKAO lub BS w Ropczycach; dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Króla Kazimierza Wielkiego 1 (nr 1-19) oraz w sobotę po Mszy św. wieczornej z ul. Króla Kazimierza Wielkiego 1 (nr 20-30); a przy Sanktuarium w sobotę po Mszy rannej – z ul. Wyszyńskiego (nr 83-93); módlmy się o głębokie przeżycie świąt Narodzenia Pańskiego.

3 Niedziela Adwentu (2013.12.15)

1. Dzisiaj: III Niedziela Adwentu,

2. W tym tygodniu: codziennie Roraty: w Sanktuarium o 6.30, w Farze o 18.00; w poniedziałek (16.12) rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego; we wtorek10-lecie powstania Warsztatów Terapi Zajęciowej CARITAS w Ropczycach, Msza święta pod przewodnictwem JE. Ks. Bpa Jana Wątroby Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej w Ropczyckim Sanktuaruim we wtorek o 10.00; we wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na poświecenie i wręczenie modlitewników dla bierzmowanych; w środę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z racji Świąt Bożego Narodzenia, prosimy dzisiaj zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii (również odwiedzanych w pierwszy piątek); we czwartek konkurs na najładniejszy lampion adwentowy; w piątek na Mszy św. wieczornej przedświąteczne spotkanie Lektorów; od środy rozpoczyna się spowiedź Adwentowa w Dekanacie Ropczyce - Fara; w naszej parafii spowiedź w sobotę (21 grudnia) i poniedziałek (23 grudnia); nie zostawiajmy spowiedzi na niedzielę i na ostatni dzień; w sobotę intencja Mszy św. za zmarłych z rodziny Syker zostanie odprawiona w Sanktuarium o godz. 6.30.

3. W przyszłą niedzielę: ostatnia niedziela adwentu.

4. Zachęcamy do czytania czasopism: w Niedzieliart. „Boże Narodzenie na sprzedaż”, w Źródleo 22 rocznicy istnienia Radia Maryja; zachowujemy czasopisma na kolędę; przy czasopismach są ostatnie opłatki i wigilijne świece CARITAS.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za ofiary na tacę i w kopertach (razem 7 tys. zł) na ogrzewanie kościołów; gdyby ktoś chciał złopżyć jakąś ofiarę na cele kultu Bożego i odpisać od podatku, prosimy do końca roku wpłacić na konto parafialne w PEKAO S.A lub BS w Ropczycach (nr Konta na Stronie Internetowej Parafii);  dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Kościuszki 4, (nr 16-25), w sobotę po Mszy św. wieczornej z ul. Kościuszki 4 (nr 26-40); a przy Sanktuarium w sobotę po Mszy rannej – z ul. Wyszyńskiego (nr 73-82); Liceum Ogólnokształcące Ropczycach zaprasza w środę (18 grudnia), o godz. 15.15 na spotkanie ze Zbigniewem Wawszczakiem, poświęcone tematyce Kresów Wschodnich; módlmy się o dobre przygotowanie i przeżycie spowiedzi świętej adwentowej …

II Niedziela Adwentu (2013-12-08)

1. Dzisiaj: II niedziela Adwentu i II niedziela miesiąca; składka na inwestycje parafialne (na opłaty za ogrzewanie naszych kościołów; dziękujemy za piec i instalacje gazowego ogrzewania w ropczyckim Sanktuarium; czekamy na ostatnie pozwolenia i mamy nadzieję w najbliższych dniach ogrzewanie uruchomić); po Mszy o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Łaskii adoracja do 17.30; o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17.30 Nieszpory za zmarłych po Mszy wieczornej w Sali Parafialnej spotkanie ze Świętym Mikołajem - po każdej Mszy prosimy rodziców o kontakt w zakrystii.

2. W tym tygodniu: codziennie Roraty: w Sanktuarium o 6.30 (we środę o 19.00), w Farze o 18.00; zachęcamy wszystkich do przychodzenia ze świecami i lampionami; po połowie Adwentu będzie konkurs na najładniejszy lampion i systematyczne uczestnictwo w Roratach; w piątek (13 grudnia) rocznica Stanu Wojennego, o 189.00 w Ropczyckiej Farze kolejny Wieczór Uwielbienia w intencji uzdrowienia relacji w Rodzinach) 

4. Zachęcamy do czytania czasopism: gazety katolickie, czytane w rodzinie przez cały rok, zachowajmy na kolędę.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Kościuszki 4, (nr 1-14), a przy Sanktuarium w sobotę o godz. 8 rano – z ul. Wyszyńskiego (nr 63-72); w piątek PUK rozdaje worki na śmieci; przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza wigilijne świece i opłatki oraz zbiera do puszek ogólnopolską składkę na pomoc dla Kościoła na Wschodzie - nie przechodźmy obojętnie.

1 Niedziela Adwentu (2013-12-01)

 

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela Adwentu i pierwsza niedziela miesiąca; Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza opłatki; wg tradycji za opłatki składamy ofiarę na podziękowanie za całoroczną pracę pracowników parafialnych (na sam ZUS i podatek od 4 etatów świeckich pracowników parafialnych, płacimy co miesiąc ponad 2.5 tys. zł); do opłatków dołączamy błogosławieństwo i życzenia świąteczne od Kapłanów i całej Rodziny Parafialnej.

2. W tym tygodniu: codziennie Roraty: w Sanktuarium o 6.30, w Farze o 18.00; zachęcamy wszystkich do przychodzenia ze świecami i lampionami; po połowie Adwentu będzie konkurs na najładniejszy lampion i uczestnictwo w Roratach; we środę odpust św. Barbary; główna Msza o 18.00; we czwartek spotkanie Dzieci od Pierwszej Komunii z Rodzicami; pierwszy piątek miesiąca - spowiedź przed każdą Mszą świętą; po południu spowiedź od 16.00; Msze o 6.30; 7.00; 7.30 oraz po południu o 17.00 i 18.00; w sobotę rano wyjazd do chorych.

3. W przyszłą niedzielę: II Niedziela miesiąca i urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP; na Mszy o 12.00 rozdanie medalików przed Pierwszą Spowiedzią i Komunią Świętą; składka na inwestycje parafialne (ogrzewanie naszych kościołów w zimie); po Mszy o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Łaski i adoracja do 17.30; o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17.30 Nieszpory za zmarłych.

4. Zachęcamy do czytania czasopism: w Niedzieli – o pogrzebie matki bł. ks. Popiełuszki; w Gościu Niedzielnym – o Adwencie; w Źródle – o programie duszpasterskim w nowym Roku Liturgicznym.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Kościuszki 3 (klatka III; nr 31-45), a przy Sanktuarium w sobotę o godz. 8 rano – z ul. Ogrodniczej (nr 56-74).

 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (2013-11-24)

1. Dziś: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na każdej Mszy Świętej zakończenie tzw. Roku Wiary.

2. W tym tygodniu:

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza Niedziela Adwentu; pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic; specjalna Msza dla dzieci; w dni powszednie Roraty: w Sanktuarium o 6.30, w kościele parafialnym o 18.00.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o pogrzebie Mamy bł. ks. Jerzego Popiełuszki; w Niedzieli - czy jest tzw. śmierć mózgu?;w Źródle - o dramatach rozwodów; jest nowy numer Wspólnoty.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Kościuszki 3 (klatka 2, nr 23-30), a przy Sanktuarium z ul. Ogrodniczej (nr 49-53); przy wyjściu z kościoła CARITAS rozprowadza wigilijne opłatki i tradycyjnie zbiera na utrzymanie pracowników parafialnych (na ZUS i Podatek od etatów parafialnych wydajemy rocznie ok. 30 tys. zł); módlmy się za zmarłych polecanych w Wypominkach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła (2013-11-17)

1. Dziś: ostatnia niedziela zwykła Roku Liturgicznego.

2. W tym tygodniu: Msze za zmarłych polecanych w Wypominkach: w Sanktuarium we środę o 19.00 oraz w kościele parafialnym w piątek o 18.00; zachęcamy do zyskania listopadowych odpustów za zmarłych; we wtorek o 17.00 w Sali Parafialnej spotkanie Dzieci od Pierwszej Komunii z Rodzicami.

3. W przyszłą niedzielę: uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na każdej Mszy Świętej zakończenie tzw. Roku Wiary.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o sejmowych propozycjach zmian w prawie o pogrzebach; w Niedzieli - o trudnej sytuacji w polskiej Służbie Zdrowia;w Źródle - o poście eucharystycznym przed przyjęciem Komunii Świętej.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Kościuszki 3 (klatka 1, nr 11-22), a przy Sanktuarium z ul. Ogrodniczej (nr 42-48); ks. Wojciech organizuje wyjazd młodzieży na spotkanie Taize; przy wyjściu z kościoła jest składka CARITAS na pomoc dla poszkodowanych przez tajfun na Filipinach, gdzie zginęło ponad 2 tys. ludzi; módlmy się za zmarłych polecanych w Wypominkach

XXXII Niedziela Zwykła (2013-11-10)

1. Dziś: druga niedziela miesiąca; składka na inwestycje parafialne - mamy do spłacenia połowę kwoty za nowe ławki i kraty w ropczyckiej Farze; pragniemy jednocześnie zamknąć wszystkie inwestycje w Farze i Sanktuarium, które w bieżącym roku wyniosły ponad 800 000 zł; po południu zapraszamy wszystkich na miejskie i parafialne obchody 95 rocznicy odzyskania Niepodległości; o godz. 12.45 program artystyczny w Centrum Kultury; o 14.00 przemarsz z Rynku do Sanktuarium - złożenie sztandaru i zawierzenie Szwadronu Podkarpacie, który umieścił Ropczycką Matkę Bożą w swoim sztandarze; następnie o 15.15 Msza Święta w Ropczyckiej Farze pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Wątroby Ordynariusza Rzeszowskiego (dokładny program jest na Afiszu).

2. W tym tygodniu: codziennie Msze z wypominkami za zmarłych zachęcamy do zyskania listopadowych odpustów za zmarłych przez przyjecie Komunii Świętej, nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie: Wierzę w Boga, Ojcze nasz oraz dowolnej modlitwy za Ojca Świętego; w poniedziałek Święto Niepodległości Msze święte tak, jak w niedzielę, w Sanktuarium tylko o 19.00 w środę o 17,00 spotkanie ministrantów; w piątek  o 18.00 kolejny Wieczór Uwielbienia (Msza Święta z udziałem chóru Sióstr Prezentek z Rzeszowa, świadectwo siostry Bernadetty, byłej zawodniczki mistrza Polski w siatkówce żeńskiej, błogosławieństwo każdego Najświętszym Sakramentem; ks. Mariusz organizuje wyjazd na takie nabożeństwo do Rzeszowa, w przyszły wtorek (19.11 o 17.00).

 

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o tym, czym jest czyściec; w Niedzieli - o pielgrzymce rodzin do Rzymu; w Źródle - o 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy Urzędowi Miasta i Szkole Agro-Tech w Ropczycach, za pomoc w porządkach przy kościele i przygotowaniu uroczystości patriotycznych w naszym mieście i parafii; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Kościuszki 3 (klatka 1, nr 1-10), a przy Sanktuarium z ul. Ogrodniczej (nr 39-41); ks. Wojciech organizuje wyjazd młodzieży na spotkanie Taize w Strasburgu i Paryżu; módlmy się za Ojczyznę i Polaków w kraju i za granicą

 

 

 

 

XXXI Niedziela Zwykła (2013-11-03)

 

1.    Dziś: pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych, składka na Seminarium Duchowne; specjalna Msza dla dzieci i młodzieży o 12.00; gościmy ks. Tomasza WAJDZIKA, misjonarza z Peru, dziękujemy księdzu za świadectwo o życiu i wierze na misjach, przy wyjściu z kościoła zbieramy do puszek na wsparcie dla Kościoła w Ameryce Południowej.

2.    W tym tygodniu: codziennie Msze z wypominkami za zmarłych o 6.30 i 18.00; zachęcamy do zyskania listopadowych odpustów za zmarłych przez przyjecie Komunii Świętej, nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie: Wierzę w Boga, Ojcze nasz oraz dowolnej modlitwy za Ojca Świętego; w środę po Mszy wieczornej rozdanie nagród dla dzieci, które zbierały naklejki na nabożeństwach różańcowych; w sobotę o 10.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

3.    W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca; składka na inwestycje parafialne - mamy do spłacenia połowę kwoty za nowe ławki i kraty w ropczyckiej Farze; jeśli będzie pogoda mamy zamiar ułożyć jeszcze trochę kostki na cmentarzu;

 10 listopada zapraszamy wszystkich na miejskie i parafialne obchody 95 rocznicy odzyskania Niepodległości; o godz. 14.00 przemarsz z Centrum Kultury do Sanktuarium - złożenie sztandaru Szwadronu Podkarpacie, który umieścił Ropczycką Matkę Bożą w swoim godle; następnie o 15.15 Msza Święta w Ropczyckiej Farze pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Wątroby Ordynariusza Rzeszowskiego (program jest na Afiszu).

4.    Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o wartości cierpienia w życiu i nauczaniu ks. prof. Józefa Tischnera; o polskim, komunistycznym szpiegu wśród emigracji i na Watykanie; w Niedzieli - o bezpodstawnym wyśmiewaniu Kościoła w Polsce i naukowców, którzy zajmują się katastrofą Smoleńską; w Źródle - o roli dogmatów w treści nasze wiary.

5.    Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Kościuszki 2 (klatka 3), a przy Sanktuarium z ul. Ogrodniczej (nr 32-38); ks. Wojciech organizuje wyjazd młodzieży na spotkanie Taize w Strasburgu i Paryżu; módlmy się za misjonarzy i o nowe powołania kapłańskie i zakonne…

 

 

XXX Niedziela Zwykła (2013-10-27)


1. Dziś: Rocznica poświęcenia kościołów, których data konsekracji jest nieznana.


2. W tym tygodniu: codziennie spowiedź przed pierwszym piątkiem i urocz. Wszystkich Świętych; w środę ogłoszenie wyników konkursu robionych przez dzieci różańców, w czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych, spowiedź od 15.00 do 18.00 (bierzmowani przychodzą z indeksami); na Mszy Świętej i różańcu dyżur podejmą następujące Grupy Parafialne (lista!!!); w piątek urocz. Wszystkich Świętych, jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca - Msze Święte przed południem, jak w niedzielę; o 13.00 Msza Święta na cmentarzu komunalnym; o godz. 14.00 procesja z Fary i Msza Święta na cmentarzu parafialnym; nie będzie Mszy w Sanktuarium o godz. 15.15; ostatnia Msza w kościele Farnym o 18.00; na cmentarzu młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na biednych i utrzymanie cmentarza (wywóz śmieci z cmentarza kosztuje naszą parafię ponad 13 tysięcy zł w roku); w sobotę Dzień Zaduszny – dodatkowe Msze wypominkowe: o godz. 8.00 na cmentarzu parafialnym i o 15.30 – na cmentarzu komunalnym; wyjazd do chorych od godz. 9.00


3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych, składka na Seminarium Duchowne; w naszej parafii będziemy gościć misjonarza z Peru.


4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - ; w Niedzieli - art. Matka Boża Fatimska była już w Moskwie; w Źródle - art. Święci, zmarli i żyjący, Jest również nowy numer Wspólnoty Królowej Rodzin


5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Kościuszki 2 (klatka 2), a przy Sanktuarium we WTOREK z ul. Ogrodniczej (nr 26-30); organizujemy doroczne WYPOMINKI za zmarłych, kartki w kopertach prosimy zabrać do domu i po wyraźnym wpisaniu Imion Zmarłych oraz nazwiska Rodziny, przekazać księżom na składce, w zakrystii lub kancelarii; Przedsiębiorstwo usług komunalnych informuje, że 30 października odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu RTV i AGD. Odpady należy wystawić w tym dniu od godz. 7.00 przy głównych drogach dojazdowych. Módlmy się za fundatorów, budowniczych i dobroczyńców naszych kościołów…
 

XXIX Niedziela Zwykła (2013-10-20)

1. Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny, składka na wsparcie działalności ewangelizacyjnej Kościoła, dziś także liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej oraz przystępujących do Komunii św.; o 19.00 spotkanie Rodziny Radia Maryja.

2. W tym tygodniu: codziennie nabożeństwa różańcowe - w Farze o 18.00, w Sanktuarium o 19.00; na Mszy Świętej i różańcu dyżur podejmą następujące Grupy(lista!!!); w poniedziałek o 16.00 ministranci mogą skorzystać z sali gimnastycznej, zaprasza opiekun - ks. Mariusz, również w poniedziałek o 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w Ropczyckie Wieczory Uwielbienia, we wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa ks. Artura), w środę o 17.00 - zbiórka ministrantów i lektorów.

3. W przyszłą niedzielę: Liturgiczna Rocznica Poświęcenia Kościoła Parafialnego

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Niedzieli - art. Różaniec - klucz do bocznej furtki do nieba ; w Źródle - art. o bł. ks. Jerzym Popiełuszko.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy  3 Ojcom dzieci od Pierwszej Komunii za pomoc w przywracaniu wyposażenia w naszej Farze; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Kościuszki 2 (klatka 1), a przy Sanktuarium z ul. Ogrodniczej (nr 17-25); organizujemy doroczne WYPOMINKI za zmarłych, kartki w kopertach można zabrać do domu i po wyraźnym wpisaniu Imion Zmarłych oraz nazwiska Rodziny, przekazać księżom; Ks. Wojciech zapisuje młodzież na tegoroczne spotkanie Taize; ka. Artur zapisuje na pielgrzymke do Rzymu na kanonizacje Jana Pawła II Porządkując groby naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy o grobach zaniedbanych, starajmy się również segregować śmieci, by niepotrzebnie nie zapełniać kontenera. Organizatorzy zapraszają na trzecia już edycję Ropczyckiego Grania - festiwalu nowoczesnych gier planszowych, który odbędzie się 26 i 27 października w ropczyckim Centrum Kultury.

We wtorek przypada wspomnienie bł. Jana Pawła II, w tym można zyskać odpust zupełny w związku z trwającym Rokiem Wiary. Módlmy się o dobre duchowe przygotowanie do kanonizacji naszego wielkiego Rodaka…

 

 

XXVIII Niedziela Zwykła (2013-10-13)

1. Dzisiaj: druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne - w tym tygodniu za sumę 15 tys. zł zamontowano metalowe kraty w bocznych wejściach ropczyckiej Fary; dziś Dzień Papieski - Jan Paweł II papież dialogu; zbiórka do puszek na żywy Pomnik Jana Pawła II - Dzieło Nowego Tysiąclecia - stypendia dla zdolnej młodzieży, z których korzysta także młodzież naszej Parafii; w piątek (18.10.2013) o 18.00, na zakończenie obchodów Dnia Papieskiego w Farze będzie modlitewny Wieczór Chwały- szczegóły na plakatach.

2. W tym tygodniu: codziennie nabożeństwa różańcowe - w Farze o 18.00, w Sanktuarium o 19.00; na nabożeństwach specjalne pamiątki dla dzieci; na nabożeństwach różańcowych troskę o Liturgię Słowa na Mszy Świętej i różaniec podejmą następujące Grupy Parafialne (lista!!!); we wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania; w sobotę Jubileusz 90-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Ropczycach - uroczysta Masza Święta pod przewodnictwem kapłanów pracujących w Szkole i Absolwentów, w Farze o 10.00; w sobotę o 18.00 Msza święta o kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika okresu komunistycznego; w sobotę o 15.00 prosimy Ojców dzieci od Pierwszej Komunii do przeniesienia figur świętych z chóru na filary w ropczyckiej Farze.

3. W przyszłą niedzielę: o 19.00 spotkanie Rodziny Radia MARYJA.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - z czego cieszy się dzisiaj diabeł; w Niedzieli -o matce bł. Jana Pawła II;w Źródle o górskich szlakach Jana Pawła II.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Kościuszki 1 (klatka 3), a przy Sanktuarium z ul. Ogrodniczej (nr 1-5); organizujemy pielgrzymkę na kanonizację Jana Pawła II - wstępne zapisy u ks. Artura; organizujemy doroczne WYPOMINKI za zmarłych, kartki w kopertach można zabrać do domu i po wyraźnym wpisaniu Imion Zmarłych oraz nazwiska Rodziny, przekazać księżom na składce, w zakrystii lub kancelarii; wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem zawierzamy dziś Kościół i świat Niepokalanemu sercu Maryi:

 

 

 

 

 

XXVII Niedziela Zwykła (2013-10-06)

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych, o 12.00 Msza z udziałem dzieci; składka na Seminarium i cele diecezjalne; składka do puszek na Radio VIA i ofiary wojny w Syrii; odpust św. Urszuli Ledóchowskiej w Ropczycach - Granicach.

2. W tym tygodniu: codziennie nabożeństwa różańcowe - w Farze o 18.00, w Sanktuarium o 19.00; na nabożeństwach specjalne pamiątki dla dzieci i konkurs na robiony ręcznie różaniec; na nabożeństwach różańcowych świecą oraz podejmują troskę o Liturgię Słowa na Mszy Świętej i różaniec następujące Róże Różańcowe (lista!!!); w poniedziałek o 16.00 zbiórka ministrantów z Księdzem Mariuszem i zajęcia sportowe w Sali Gimnastycznej; w poniedziałek na Mszy o godz. 19.00 w Sanktuarium rozdanie różańców przed Pierwsza Spowiedzią i Komunią Świętą; we wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania.

3. W przyszłą niedzielę: Dzień Papieski - Jan Paweł II człowiek dialogu; zbiórka na dzieło Nowego Tysiąclecia - stypendia dla zdolnej młodzieży, z których korzysta także młodzież naszej Parafii; składka na inwestycje parafialne; w przyszły piątek (15.10.2013) o 18.00, na zakończenie obchodów Dnia Papieskiego będzie zorganizowany modlitewny Wieczór Chwały - szczegóły na plakatach.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o tym, że lekarz chciał aborcji Karola Wojtyły sugerując matce, że nie przeżyje porodu; w Niedzieli -o matce bł. Jana Pawła II;w Źródle o różańcu błogosławionego Jana Pawła II.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Kościuszki 1 (klatka 2), a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 120-125); organizujemy pielgrzymkę na kanonizację Jana Pawła II - wstępne zapisy u ks. Artura.

XXVI Niedziela Zwykła (2013-09-29)

1. Dzisiaj: odpust św. Michała Archanioła w Ropczycach - Witkowicach i w Małej.

2. W tym tygodniu: od poniedziałku Msze wieczorne w Sanktuarium o 19.00; w Farze bez zmian o 18.00; we wtorek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe - w Farze o 18.00, w Sanktuarium o 19.00; na nabożeństwach specjalne pamiątki dla dzieci i konkurs na robiony ręcznie różaniec; na nabożeństwach różańcowych świecą świece oraz podejmują troskę o Liturgię Słowa na Mszy Świętej i różaniec następujące Róże Różańcowe (lista); w sobotę o 17.00 próba scholii, siostra Ewelina zaprasza chętnych do śpiewania podczas Mszy św. dla dzieci.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych, o 12.00 Msza z udziałem dzieci; składka na Seminarium i cele diecezjalne.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o tym, że ilekroć w polskim rządzie dzieje się źle, sztucznie podsyca się temat aborcji i nieprawidłowości w Kościele; w Niedzieli -o Jubileuszu i koronacji Matki Bożej w Rzeszowie;w Źródle o peregrynacji Figury św. Michała Archanioła w Polsce, jest również nowy numer Wspólnoty Królowej Rodzin.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy domy z ul. Kościuszki 1 (klatka 1), a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 111-119).

 

 

 

XXV Niedziela Zwykła (2013-09-22)

1. Dzisiaj:po Mszy o 9.15 z Sanktuarium w Ropczycach wyruszy organizowana przez harcerzy Piesza Pielgrzymka Szlakiem św. Jakuba do Zawady.

2. W tym tygodniu: we wtorek na Mszy o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania; w środę o 17.00 zbiórka ministrantów i lektorów; w piątek przed Mszą wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. W przyszłą niedzielę: ostatnia niedziela miesiąca.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o demonstracjach przeciw cynicznej polityce rządu w Warszawie; w Niedzieli - o więzieniu Prymasa Wyszyńskiego (60 rocznica);w Źródle o Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej.  

5. Ogłoszenia różne: w parafii św. Barbary organizują wyjazd we środę (25.09) na film o Powstaniu Warszawskim; dziękujemy za nowe ławki w ropczyckiej Farze (wykonano 35 metrów bieżących), robimy jeszcze uchwyty i ponad 40 metrów bieżących ławek, które będą przykręcone do muru we wszystkich przedsionkach i kaplicy naszego kościoła; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy domy z ul. Grunwaldzkiej nr 32-44b, a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 103-109); w tym roku odbędzie się trzecia już edycja przygotowania Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w diecezji rzeszowskiej - do końca września pragniemy posłać kilku kandydatów; z różańcem Sługi Bożego ks. Prymasa Wyszyńskiego módlmy się za naszą Ojczyznę.

 

 

XXIV Niedziela Zwykła (2013-09-15)

1. Dzisiaj: o 11.30 poświęcenie kaplicy przy krzyżu na Borkach Chechelskich; o 14.00 uroczystości w Turzy k. Sokołowa, gdzie bolszewicy zamordowali polskich żołnierzy, w tym 4 bohaterów z Ropczyc.

2. W tym tygodniu: we wtorek o 16.00 Msza św. dla dzieci z Ochronki i Przedszkola, we wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., oraz kandydatów do bierzmowania, w środę o 17.00 zbiórka ministrantów i lektorów, w środę na Nowennie w Sanktuarium od 19.30 do 21.00 zagości Figura św. Michała Archanioła, w czwartek o 17.00 w Sali Parafialnej spotkanie z siostrą Służebniczką dr Marią Opiela, poświęcone zagrożeniom ideologii gender, w sobotę o godz. 10.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych - zachęcamy by zapisywać dzieci. 

3. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o prześladowaniu Kościoła Katolickiego i aresztowaniu polskiego księdza na Białorusi; w Niedzieli - art. „Każdy ma swoje Westerplatte” - o problemach wychowania młodzieży; w Źródle o 40-leciu Domowego Kościoła, wywodzącego się z Ruchu Światło - Życie.  

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za organizację i udział w Odpuście w ropczyckim Sanktuarium; dziękujemy za rozpoczęcie przygotowań do budowy ogrzewania naszego Sanktuarium; dziękujemy za nowe ławki w ropczyckiej Farze, przygotowujemy takie same, przykręcone do muru ławki we wszystkich przedsionkach i kaplicy naszego kościoła; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy domy z ul. Grunwaldzkiej nr 7-28, a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 95-101); w tym roku odbędzie się trzecia już edycja przygotowania Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w diecezji rzeszowskiej - do końca września pragniemy posłać kilku kandydatów, módlmy się w intencji większego zaangażowania w życiu Kościoła …

 

XXIII Niedziela Zwykła (2013-09-08)

 

1. Dzisiaj: druga niedziela miesiąca - składka na inwestycje parafialne; kończymy malowanie kościoła wewnątrz; przywracamy podstawowe elementy wyposażenia; pod koniec tygodnia zaczniemy montować nowe ławki pod ścianami - koszt ok. 10 tys. zł; w tym roku planujemy też zbudować gazowe ogrzewanie w Sanktuarium; o 15.00 spotkanie Pielgrzymkowe w parafii św. Barbary; po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja.

2. W tym tygodniu: we wtorek spotkanie kandydatów do Bierzmowania;

od poniedziałku do środy Triduum przed odpustem w Sanktuarium; zapraszamy na Mszę o 19.30: w poniedziałek kobiety, we wtorek mężczyzn, we środę (na Nowennę) całe Rodziny - we czwartek Odpust - 330 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, po którym powstało święto Najświętszego Imienia Maryi oraz hołd Rycerzy z Podkarpacia złożony w naszym Sanktuarium - na Mszę świętą o 11.00, którą odprawi JE. Ks. Bp Edward Białogłowski zapraszamy Szkoły z pocztami sztandarowymi (przywracamy tradycję, że Sanktuarium jest kościołem ropczyckich szkół); wszystkich, którzy nie mogą przyjść przed południem zapraszamy na Mszę o 18.00, którą odprawi ks. Mirosław JUCHNO - nasz Rodak, doktorant z Rzymu; nie będzie Mszy wieczornej w Farze;

w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego - o 16.00 Msza święta w kaplicy na cmentarzu; o 17.00 Msza Solidarności pod krzyżem w Ropczycach - Witkowicach; plakaty - na tablicach ogłoszeń.

3. W przyszłą niedzielę: o 11.30 poświęcenie kaplicy przy krzyżu na Borkach Chechelskich; o 14.00 uroczystości w Turzy k. Sokołowa, gdzie bolszewicy zamordowali polskich żołnierzy, w tym 4 bohaterów z Ropczyc.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o pokładach broni chemicznej w polskim Bałtyku; w Niedzieli - o rekonstrukcji bitwy warszawskiej na stadionie w Ropczycach; w Źródle -  o rekoronacji Figury Matki Bożej Rzeszowskiej.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w piątek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Grunwaldzkiej 2, (klatka III i IV) oraz Grunwaldzka 4, a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 86-90); w tym roku odbędzie się trzecia już edycja przygotowania Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w diecezji rzeszowskiej - do końca września pragniemy posłać kilku kandydatów; dziś dokładnie 110 rocznica urodzin ks. dra Jana Zwierza, był duszpasterzem w Ropczycach 66 lat; módlmy się za wszystkie dzieła, które na Ziemi Ropczyckiej i Podkarpaciu pozostawił …

.

XXIII Niedziela Zwykła (2013-09-08)

1. Dzisiaj: druga niedziela miesiąca - składka na inwestycje parafialne; kończymy malowanie kościoła wewnątrz; przywracamy podstawowe elementy wyposażenia; pod koniec tygodnia zaczniemy montować nowe ławki pod ścianami - koszt ok. 10 tys. zł; w tym roku planujemy też zbudować gazowe ogrzewanie w Sanktuarium; o 15.00 spotkanie Pielgrzymkowe w parafii św. Barbary; po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

2. W tym tygodniu: we wtorek spotkanie kandydatów do Bierzmowania; od poniedziałku do środy Triduum przed odpustem w Sanktuarium; zapraszamy na Mszę o 19.30: w poniedziałek kobiety, we wtorek mężczyzn, we środę (na Nowennę) całe Rodziny - we czwartek Odpust - 330 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, po którym powstało święto Najświętszego Imienia Maryi oraz hołd Rycerzy z Podkarpacia złożony w naszym Sanktuarium - na Mszę świętą o 11.00, którą odprawi JE. Ks. Bp Edward Białogłowski zapraszamy Szkoły z pocztami sztandarowymi (przywracamy tradycję, że Sanktuarium jest kościołem ropczyckich szkół); wszystkich, którzy nie mogą przyjść przed południem zapraszamy na Mszę o 18.00, którą odprawi ks. Mirosław JUCHNO - nasz Rodak, doktorant z Rzymu; nie będzie Mszy wieczornej w Farze; w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego - o 16.00 Msza święta w kaplicy na cmentarzu; o 17.00 Msza Solidarności pod krzyżem w Ropczycach - Witkowicach; plakaty - na tablicach ogłoszeń.

 

3. W przyszłą niedzielę: o 11.30 poświęcenie kaplicy przy krzyżu na Borkach Chechelskich; o 14.00 uroczystości w Turzy k. Sokołowa, gdzie bolszewicy zamordowali polskich żołnierzy, w tym 4 bohaterów z Ropczyc.

 

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o pokładach broni chemicznej w polskim Bałtyku; w Niedzieli - o rekonstrukcji bitwy warszawskiej na stadionie w Ropczycach;w Źródle -  o rekoronacji Figury Matki Bożej Rzeszowskiej.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w piątek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Grunwaldzkiej 2, (klatka III i IV) oraz z Grunwaldzkiej 4, a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 86-90); w tym roku odbędzie się trzecia już edycja przygotowania Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w diecezji rzeszowskiej - do końca września pragniemy posłać kilku kandydatów; dziś dokładnie 110 rocznica urodzin ks. dra Jana Zwierza, był duszpasterzem w Ropczycach 66 lat; módlmy się za wszystkie dzieła, które na Ziemi Ropczyckiej i Podkarpaciu pozostawił …

XXII Niedziela Zwykła (2013-09-01)

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca; składka na seminarium i cele diecezjalne; przed każdą Mszą zachęcamy do spowiedzi na rozpoczęcie Roku Szkolnego.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek o 8.00 Msza święta na rozpoczęcie Roku Szkolnego: w Sanktuarium dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum; w Farze dla szkół ponad gimnazjalnych; przez cały rok szkolny w Ropczyckiej Farze dodatkowa Msza Święta o 7.30 - zachęcamy do wstępowania do kościoła przed szkołą i pracą, pierwszy piątek miesiąca; zachęcamy do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą; w piątek po południu spowiedź od 16.00; Msza o 17.00, 18.00 oraz w Sanktuarium o 19.30; w pierwszą sobotę rano wyjazd do chorych; wieczorem o 19.30 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca - będzie to zarazem nabożeństwo na rozpoczęcie Roku Duszpasterskiego dla wszystkich dziecięcych i młodzieżowych grup parafialnych; po Mszy procesja różańcowa wokół Sanktuarium.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca - składka na inwestycje parafialne.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o parafii, której ewangelizacyjna siła została porównana do śpiącego olbrzyma; w Niedzieli - o manipulacjach przy polskiej szkole;w Źródle -  o przygotowaniach do światowych dni młodzieży w Krakowie.

5. Ogłoszenia różne: Policja przestrzega przed częstymi włamaniami na weselnika - w dniu, w którym w rodzinie odbywa się wesele; dziękujemy za włączenie się w akcję CARITAS tornister pełen uśmiechów - Ksiądz Dyrektor pozwolił rozdać plecaki dzieciom z naszej parafii; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w piątek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Grunwaldzkiej 2, (klatka I i II), a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 82-85); w tym roku odbędzie się trzecia już edycja przygotowania Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w diecezji rzeszowskiej - do końca września pragniemy posłać kilku kandydatów - módlmy się o dobre rozeznanie, kogo posyła Duch Święty…

XXI Niedziela Zwykła (2013-08-25)

1. Dzisiaj:po każdej Mszy świętejFundacja Dar Serc zbiera na niepełnosprawnych z Ustrzyk Dolnych.

2. W tym tygodniu: jutro uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej; Msze o 6.30, 7.00 i 18.00 w Sanktuarium o 19.30; jutro od 17.30 do 18.00 na parkingu przy Ośrodku Zdrowia badanie w kierunku osteoporozy; jutro po Mszy o 18.00 z kościoła św. Krzyża w Rzeszowie rusza Marsz Trzeźwości.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca, o 12.00 specjalna Msza dla dzieci i młodzieży z Rodzicami; przed każdą Mszą zachęcamy wszystkich do spowiedzi na rozpoczęcie Roku Szkolnego.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o zachęcie papieża Franciszka do przełamania kompleksu i wstydu i wyjścia chrześcijan z nową ewangelizacją nawet na ulice; w Niedzieli - o tajemniczych śmierciach związanych z Katastrofą Smoleńską;w Źródle -  dlaczego w piątek nie jemy mięsa? jest nowy numer Wspólnoty Królowej Rodzin.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy ks. Mieczysławowi PAŚKO za 6 letnią posługę w naszej Parafii i Sanktuarium, na Jego miejscu witamy ks. Mariusza WAWRZYNKA pochodzącego z parafii Malawa pod Rzeszowem, który ostatnio pracował w parafii pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie; dziś ostatni dzień Siostry Służebniczki zapisują na Pielgrzymkę do Lednicy i Kalisza w dniach 7-8 września; CARITAS zachęca, by z zakrystii wziąć plecak szkolny (15 sztuk) i napełnić rzeczami potrzebnymi dla ucznia na nowy Rok Szkolny; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w piątek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Grunwaldzkiej 1, (klatka II, nr 23-30), a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 75-80).

 

 

 

XX Niedziela Zwykła (2013-08-18)

1. Dzisiaj:na Mszy o 15.15 w Ropczyckim Sanktuarium rozpoczynają się Gminne Dożynki; potem program i zabawa na stadionie.

2. W tym tygodniu: w piątek, w Nowym Żmigrodzie dziękczynienie za beatyfikację ks. Władysława Findysza - męczennika komunizmu oraz 50 lecie kapłaństwa abpa Edwarda Nowaka.

3. W przyszłą niedzielę: Fundacja Dar Serc będzie zbierać fundusz na niepełnosprawnych z Ustrzyk Dolnych.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o kłopotach w polskich sądach i prokuraturze; w Niedzieli - o Pieszej Pielgrzymce z Rzeszowa na Jasną Górę;w Źródle - cały numer o życiu Jana Matejki (120 rocznica śmierci).

5. Ogłoszenia różne: Siostry Służebniczki zapisują na Pielgrzymkę Seniorów do Lednicy i Kalisza w dniach 7-8 września; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w piątek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Grunwaldzkiej 1, (klatka II, nr 15-22), a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 66-73); dziękujemy Władzom i wszystkim Służbom naszego Miasta i Powiatu oraz sponsorom, parafialnym organizatorom i uczestnikom Pikniku Rodzinnego w Ropczycach - ci, którzy wylosowali darmowe karnety na Basen w Ropczycach, mogą je dzisiaj odebrać w zakrystii.

 

XIX Niedziela Zwykła (2013-08-11)

1. Dzisiaj: dziękujemy ks. Maciejowi, salezjaninowi z Warszawy z grupą wolontariuszy, którzy przyjechali pożegnać  Aleksandrę N., która po studiach psychologii w Warszawie wyjeżdża na misje w Zambii; składka na inwestycje parafialne - kończymy malowanie kościoła parafialnego wewnątrz, przygotowujemy też budowę kostki na zewnątrz; przepraszamy za utrudnienia w dojściu do kościoła, prace będą trwać do końca października; na wiosnę przyszłego roku planujemy budowę granitowej posadzki w Farze - jeżeli do końca roku zbierzemy pieniądze potrzebne na materiał (ok. 100 tys. zł), przed Wielkanocą moglibyśmy podjąć tę ważną inwestycję - prosimy o wpłatę od każdej rodziny na konto parafialne i w kopertach.

2. W tym tygodniu: we czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP, na każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów; Msze święte jak w każdą niedzielę; w Sanktuarium o 9.15 i 14.00; na Mszy o 14.00 w Sanktuarium rozpocznie się Piknik Rodzinny organizowany przez Duszpasterstwo Młodzieży z naszej Parafii; od 15.00 konkursy, koncerty i zabawy na stadionie, o 18.00 - Bitwa z Bolszewikami - Rekonstrukcja historyczna z udziałem Pułku Ułanów im. króla Jana III Sobieskiego.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - wywiad z nowym Ordynariuszem diecezji rzeszowskiej; w Niedzieli - o nawróceniu z okultyzmu znanej aktorki Patrycji Hurlak;w Źródle - o cudzie nad Wisłą.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w piątek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Grunwaldzkiej 1, (nr 1-14), a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 61 - 65); plakaty i ogłoszenia są na tablicach ogłoszeń oraz w Internecie.

XVIII Niedziela Zwykła (2013-08-04)

1. Dzisiaj:pierwsza niedziela miesiąca, rozpoczynamy obchody Odpustu Przemienienia Pańskiego; zakończenie we wtorek na Mszy o 18.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Edwarda Nowaka z Rzymu.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek o 18.00 odpustowa Msza za zmarłych; po niej procesja na cmentarz; we wtorek główny dzień odpustu - święto Przemienienia Pańskiego w ropczyckiej Farze; Msze Święte przed południem jak w niedzielę, nie będzie tylko Mszy o 12.00; po południu o 15.30 oraz główna Msza pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Edwarda Nowaka z Rzymu o 18.00; w Sanktuarium Msza o 19.30; we środę wsp. bł. Edmunda Bojanowskiego - o 6.30 główna Msza święta od Sióstr Służebniczek i Rodziny Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego za dziękczynna dar życia i Jego dzieło.

3. W przyszłą niedzielę: na Mszy o 12.00 będzie obrzęd posłania na misje Aleksandry N. z naszej parafii, która po studiach psychologii w Warszawie wyjeżdża na misje; składka na inwestycje parafialne - po osuszeniu wewnątrz kończymy malowanie kościoła; po wykonaniu nowej kanalizacji deszczowej przygotowujemy też budowę kostki na zewnątrz; przepraszamy za utrudnienia w dojściu do kościoła, prace będą trwać do końca października.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym i Niedzieli - o światowych dniach młodzieży w Brazylii; w Źródle - o cudzie kanonizacyjnym Jana Pawła II.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w piątek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Iwaszkiewicza 12, (nr 11-20), a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 53-56R i 60); dziękujemy za pomoc w organizacji i sponsoring Pikniku Rodzinnego, który rozpocznie się 15 sierpnia na Mszy w sanktuarium o godz. 14.00; plakat oraz lista sponsorów jest na tablicach ogłoszeń oraz w Internecie

XVI Niedziela Zwykła (2013-07-21)

1. Dzisiaj:otaczamy modlitwą nowego Biskupa Rzeszowskiego - ks. bpa Jana Wątrobę; cieszymy się że sekretarzem nowego Ordynariusza został nasz Rodak - ks. Łukasz Hendzel.

2. W tym tygodniu: od piątku obchody odpustu św. Anny w Ropczycach - Chechłach.

3. W przyszłą niedzielę: o 15.00 w Ropczyckiej Farze spotkanie organizacyjne Pieszej Pielgrzymki z Rzeszowa do Częstochowy.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o Argentynie - Ojczyźnie Papieża, w Niedzieli - tekst nowej Encykliki Lumen Fidei Papieża Franciszka; w Źródle - o św. Kindze.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w piątek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Iwaszkiewicza 10, (nr 11-20), a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 39-45); dziękujemy za pomoc w organizacji i sponsoring Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się 15 sierpnia przy ropczyckiej Farze; Poseł Kazimierz Moskal oraz pan Zdzisław Pupa zapraszają na spotkanie z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim, które odbędzie się dzisiaj, o godz. 14.00 w Centrum Kultury w Ropczycach;  po każdej Mszy błogosławimy pojazdy z okazji św. Krzysztofa (jeden ksiądz przy ul. Słowackiego, drugi ksiądz wzdłuż ul. ks. dra Jana Zwierza, zbieramy 1 grosz za kilometr na misje; módlmy się za tych, którzy stracili zdrowie i życie w wypadkach samochodowych, oraz o błogosławieństwo na drogach.

XV Niedziela Zwykła (2013-07-14)

1. Dzisiaj: druga niedziela miesiąca - składka na inwestycje parafialne - przygotowujemy kościół Farny do malowania wewnątrz; poza projektem unijnym zamówiliśmy też nowe, dębowe ławki wokół murów, wewnątrz kościoła, oraz dwie kute kraty do drzwi przy bocznym wejściu i zakrystii, dla lepszego wietrzenia kościoła; o godz. 17.00 w Katedrze Rzeszowskiej Msza Święta dziękczynna za posługę ks. Biskupa Kazimierza Górnego; przyłączamy się do dziękczynienia za szczególne błogosławieństwo Biskupa dla Ropczyc.

2. W tym tygodniu: w sobotę o godz. 16.30 w Katedrze Rzeszowskiej przywitanie nowego Biskupa Rzeszowskiego - ks. Jana Wątroby; polecamy posługę nowego Ordynariusza Rzeszowskiego.

3. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - o kanonizacyjnym cudzie Jana Pawła II i dodatek: encyklika dwóch papieży - LUMEN FIDEI, w Niedzieli - o rekolekcjach na Stadionie Narodowym i nowo otwartych ogrodach bernardyńskich w Rzeszowie; w Źródle - nr specjalny - o 70. rocznicy męczeństwa kresowian.

4. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w piątek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Iwaszkiewicza 10, (nr 1-10), a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 36-38); dziękujemy Fundatorom nowego, profesjonalnego nagłośnienia w Ropczyckiej Farze; Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal oraz Zdzisław Pupa zapraszają mieszkańców powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, które odbędzie się 21 lipca (niedziela), o godz. 14.00 w Centrum Kultury w Ropczycach;  módlmy się za wszystkich Dobroczyńców oraz o błogosławieństwo w pracach remontowych przy ropczyckiej Farze …

 


 

XIV Niedziela Zwykła (2013-07-07)

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca; składka na seminarium i cele diecezjalne.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek o godz. 17.00 w Sanktuarium Msza św. dla Rodzin Zaprzyjaźnionych goszczących dzieci i młodzież z Domów Dziecka, prowadzonych przez Siostry Michalitki z Miejsca Piastowego.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca - składka na inwestycje parafialne - po obiciu i osuszeniu zagrzybionych murów przygotowujemy kościół Farny do malowania wewnątrz; zamówiliśmy też nowe, dębowe ławki wokół murów, wewnątrz kościoła, oraz dwie kute kraty do drzwi przy bocznym wejściu i zakrystii - dla lepszego wietrzenia kościoła; o godz. 17.00 w Katedrze Rzeszowskiej Msza Święta dziękczynna za posługę ks. Biskupa Kazimierza Górnego, honorowego Obywatela Miasta Ropczyc - zachęcamy do wzięcia udziału.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym - wywiad z abp. Mieczysławem Mokrzyckim - o potrzebie pojednania polsko - ukraińskiego, w Niedzieli o nowym brzmieniu IV przykazania kościelnego; w Źródle - o poświęceniu świątyni bł. Jana Pawła II w Krakowie.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w piątek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Iwaszkiewicza 8, (nr 11-20), a przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 29-35); w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu módlmy się o błogosławieństwo w pracach remontowych przy ropczyckiej Farze

 

Trzynasta Niedziela Zwykła (2013-06-30)

1. Dzisiaj: Ksiądz Bogdan zapisuje jeszcze na wtorkową pielgrzymkę autokarem na Jasną Górę.

2. W tym tygodniu: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; zachęcamy do spowiedzi przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą świętą; w piątek po południu spowiedź od 17.00, (na wakacjach nie ma Mszy o 17.00); w pierwszą sobotę w Ropczyckim Sanktuarium trzecie już w tym roku Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca - o 19.00 możliwość spowiedzi, o 19.30 Msza Święta z Fatimską procesją wokół Sanktuarium; o 21.00 zmiana Tajemnic Różańcowych, błogosławieństwo i Apel Maryjny.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca; o 11.15 u OO. Kapucynów w Sędziszowie zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Krakowa do Częstochowy.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Niedzieli - o relikwiach św. Jana Bosko w Rzeszowie; w Gościu Niedzielnym - o zamieszaniu w sprawie filozofii gender na KUL-u; w Źródle - o obronie telewizji TRWAM w Krakowie (u nas podpisy w sklepiku).

5. Ogłoszenia różne: w czasie wakacji Msze święte w Farze o 6.30 i 7.00 i 18.0, w Sanktuarium o 19.30; Rodzina Radia Maryja w sklepiku zapisuje na Pielgrzymkę na Jasną Górę - oraz zbiera podpisy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie należnego miejsca na multipleksie dla katolickich mediów; u ks. Bogdana można się jeszcze dołączyć do Pielgrzymki Nauczycieli na Jasną górę; dzisiaj od 15.00 Powiatowy Jarmark Produktów Lokalnych w Niedźwiadzie; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach - w piątek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Iwaszkiewicza 8 (pierwsza klatka, nr 1-10); przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 22-26); módlmy się o błogosławieństwo w pracach remontowych przy ropczyckiej Farze 

XII Niedziela Zwykła (2013-06-23)

1. Dzisiaj: po każdej Mszy Świętej obrońcy życia zbierają podpisy do ustawy zabraniającej zabijania dzieci z ZESPOŁEM DOWNA; na Mszy o 15.00 zapisy na Pielgrzymkę Pieszą z Rzeszowa do Częstochowy.

2. W tym tygodniu: w piątek zakończenie Roku Szkolnego dla uczniów i pracowników szkoły średniej - w Farze o godz. 8.00 oraz o tej samej porze dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum na Mszy w ropczyckim Sanktuarium; w sobotę - urocz. Piotra i Pawła - Msze święte tak, jak w niedzielę; nie będzie tylko Mszy o 12.00; po południu w Farze o 18.00; w Sanktuarium Msza tylko o 19.30.

3. W przyszłą niedzielę: odpust Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Ropczycach - Witkowicach.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Niedzieli - o nowym Biskupie diecezji rzeszowskiej; w Gościu Niedzielnym - o zamkach, które warto na wakacjach odwiedzić; w Źródle - o medialnej filozofii ośmieszania i zohydzania wszystkich bohaterów i wartości w Polsce.

5. Ogłoszenia różne: w poniedziałek w Mammobusie obok Straży Pożarnej będą bezpłatne badania dla kobiet - obowiązuje rejestracja telefoniczna (tel. 801080910 lub 1758240); Rodzina Radia Maryja w sklepiku zapisuje na Pielgrzymkę na Jasną Górę - oraz zbiera podpisy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie należnego miejsca na multipleksie dla katolickich mediów; w sobotę w PUK przy ul. Kościuszki będą rozdawane worki na śmieci; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w piątek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Iwaszkiewicza 6 piąta klatka (nr 51-60); przy Sanktuarium z ul. Mickiewicza (nr 15-21); módlmy się o błogosławieństwo w pracach remontowych przy ropczyckiej Farze …

 

Jedenasta Niedziela Zwykła (2013-06-16)

1. Dzisiaj: od godz. 11.00 Konferencja Zdrowia w Centrum Kultury; od 15.00 Piknik Rodzinny przy kościele w Lubzinie (o 18.00 koncert dla młodzieży); przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza cegiełki na wakacje dla dzieci w Ośrodku CARITAS w Myczkowcach (od nas pojedzie 9 dzieci).

2. W tym tygodniu: we wtorek na Mszy wieczornej spotkanie Gimnazjum klas II z indeksami przed bierzmowaniem.

3. W przyszłą niedzielę: o 15.00 Msza i zapisy na Pielgrzymkę Pieszą z Rzeszowa do Częstochowy.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Niedzieli - o zmarłym ks. Kardynale Stanisławie Nagym z Krakowa; o niebezpiecznej filozofii Gender; w Gościu Niedzielnym - o zabijaniu w polskich szpitalach chorych dzieci; w Źródle - o Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

5. Ogłoszenia różne: ks. Artur zapisuje na Pielgrzymkę do Katynia i Smoleńska; ks. Bogdan zapisuje na Pielgrzymkę Nauczycieli i Pracowników Szkoły na Jasną Górę - zapisy do końca czerwca; Rodzina Radia Maryja zapisuje na Pielgrzymkę na Jasną Górę - zapisy w sklepiku; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Iwaszkiewicza 6 czwarta klatka (nr 41-50); przy Sanktuarium z ul. Sportowej (nr 20-28);  módlmy się o błogosławieństwo w pracach remontowych przy ropczyckiej Farze …

 

 

 

Dziesiąta Niedziela Zwykła (2013-06-09)

1. Dzisiaj: druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne; wciąż uzupełniamy wkład własny oraz wykonujemy niekwalifikowane prace, które można zrobić przed malowaniem ścian; np. poprawiamy instalację elektryczną i nagłośnieniową, jeśli nie wynikną większe, dodatkowe koszty i rozliczymy projekt, myślimy na przyszły rok o budowie granitowej posadzki w całej Farze; wówczas też będzie można myśleć o dalszych pracach zabezpieczających i upiększających nasz kościół parafialny; po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja.

2. W tym tygodniu: Msza święta i nabożeństwa czerwcowe w Farze o 18.00 w Sanktuarium o 19.30.

3. W przyszłą niedzielę: od godz. 11.00 Konferencja Zdrowia w Centrum Kultury w Ropczycach.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Niedzieli - o pogrzebie ks. Kardynała Stanisława Nagyego; w Gościu Niedzielnym - film DVD o Katechizmie; w Źródle - o zakonnicach, których beatyfikacja odbywa się dzisiaj w Krakowie.

5. Ogłoszenia różne: organizujemy zapisy Rodzin Wspomagających, chętnych na przyjęcie w lipcu dziewcząt z Domu Dziecka Sióstr Michalitek w Miejscu Piastowym; Ks. Bogdan organizuje Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę; zapisy do 25 czerwca; ks. Artur organizuje Pielgrzymkę do Katynia i Smoleńska; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Iwaszkiewicza 6 (druga klatka nr 21-30) oraz w piątek - ul. Iwaszkiewicza 6 (druga klatka nr 31-40); przy Sanktuarium z ul. Sportowej (nr 12-18);  módlmy się o błogosławieństwo w pracach remontowych przy ropczyckiej Farze …

 

 

 

Dziewiąta Niedziela Zwykła (2013-06-02)

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca, składka na Seminarium; przy wyjściu z kościoła młodzież prowadzi zbieranie podpisów pod inicjatywa obywatelską „Jeden z Nas”. Jej celem jest zablokowanie finansowania z budżetu Unii Europejskiej (a wiec z naszych podatków) aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach; do Parlamentu Europejskiego potrzeba milion podpisów.

2. W tym tygodniu: trwa Oktawa Bożego Ciała; dziś i we czwartek (na zakończenie Oktawy) procesja po Mszy o 18.00 w Farze; w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy o 19.30 w Sanktuarium; codziennie nabożeństwa czerwcowe; we środę po Mszy o 19.30 w Sanktuarium spotkanie Rady Duszpasterskiej.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne; oprócz dotacji na bieżące remonty wciąż uzupełniamy wkład własny potrzebny na kwalifikowane i niekwalifikowane koszty: poprawiamy instalacje elektryczną i nagłośnieniową, jeśli nie wynikną większe dodatkowe koszty, myślimy o budowie granitowej posadzki w całej Farze; wówczas (bez kurzu) będzie można myśleć o przywróceniu do użytku ponad stuletnich organów, złocić i odbudowywać ołtarze itp.; Fara wymaga naszej wzmożonej troski.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Niedzieli - Serce Jezusa, jest kołem ratunkowym dla świata; w Gościu Niedzielnym - jakie narzeczeństwo takie małżeństwo; w Źródle - święta Rita, patronka spraw trudnych.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za przygotowanie i udział w Uroczystości Bożego Ciała: Księżom, Siostrom Służebniczkom, Pracownikom Parafialnym, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym w strojach, grupom duszpasterskim (zwłaszcza członkom Róż), którzy pomagali przygotować ołtarze; harcerzom, miejskiej orkiestrze i strażakom; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Iwaszkiewicza 6 (pierwsza klatka nr 1-10) oraz w piątek - ul. Iwaszkiewicza 6 (pierwsza klatka nr 11-20); przy Sanktuarium z ul. Sportowej (nr 4-10); dziś (jeśli będzie pogoda) o 13.00 zaplanowany na wczoraj Dzień Dziecka organizowany przez Kawiarnię MALAGA w Rynku,  módlmy się o błogosławieństwo w pracach remontowych przy ropczyckiej Farze …

 

 

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (2013-05-26)

1. Dzisiaj: na Mszy o 12.00 w Sanktuarium Rocznica Pierwszej Komunii Świętej; odpust w parafii św. Urszuli.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek na KUL-u obrona doktoratu ks. Wiesława Matyskiewicza; w czwartek Boże Ciało; Msze św. w Farze tak jak w niedzielę; nie będzie tylko Mszy o 10.30 i w Sanktuarium o 9.15; po Mszy o 9.15 z Ropczyckiej Fary wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła św. Barbary. Ołtarze będą: I – przy Domu Sióstr Zakonnych (przygotują Siostry Służebniczki i Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego; II - przy bramie cmentarnej (przygotują Róże Różańcowe). Ołtarz III i IV przygotuje parafia św. Barbary; do udziału we Mszy Świętej i  procesji zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne w strojach, grupy duszpasterskie, harcerzy, osoby niosące feretrony, chorągwie oraz orkiestrę i strażaków; baldachim poniosą na zmianę panowie z męskich Róż Różańcowych; ze względu na prace remontowe wokół Fary, w oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę Świętą do  Sanktuarium o 19.30 po Mszy procesja eucharystyczna; w pierwszą sobotę rano wyjazd do chorych; w sobotę o 19.30 w Sanktuarium drugie w tym roku Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca i różaniec Fatimski, zmiana tajemnic różańcowych (plakat jest do zabrania z zakrystii).

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca, składka na Seminarium.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Niedzieli o rocznicy śmierci ks. Kard. Wyszyńskiego; w Gościu Niedzielnym jak pod Rzeszowem odkryto szczątki ptaka żyjącego 29 milionów lat temu; Źródle o różnych wizerunkach Matki Bożej; jest Wspólnota Królowej Rodzin.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Iwaszkiewicza 4 (piąta klatka) oraz w środę - ul. Iwaszkiewicza 4 (szósta klatka nr 41-50); przy Sanktuarium z ul. Macha (nr 7-16); organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego - dla sprzątania świata oraz na misje - zbiórka sprzętu do wtorku przy Warsztatach Terapii Zajęciowej CARITAS w Ropczycach; Ksiadz Wojciech organizuje wyjazd do Lednicy; ks. Artur do Katynia i Smoleńska; w październiku Liceum Ogólnokształcące w Ropczycach będzie obchodzić 90 lecie  istnienia; szczegóły w gablocie oraz internetowej stronie szkoły; dzisiaj przy wyjściu z kościoła jest zapowiadana składka do puszek na pomoc ofiarom gradobicia w okolicach Głogowa Małopolskiego (uszkodziło ponad 100 domów, rzeszowski CARITAS wypłacił już 100 tys. zł.); módlmy się za o błogosławieństwo w pracach remontowych przy ropczyckiej Farze …

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (2013-05-19)

1. Dzisiaj: uroczystość Zesłania Ducha Świętego; o godz. 17.00 pod Krzyżem III Tysiąclecia na Borkach Chechelskich Msza Święta i majówka; 18 rocznica śmierci ks. dra Jana Zwierza, polecamy jego zbawienie i dzieła, które zostawił.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła - Msze święte jak w dzień powszedni; we wtorek o 17.00 w Ropczyckim Sanktuarium dziękczynienie za bierzmowanie, wręczenie indeksów ze świadectwem bierzmowania; we czwartek, piątek i sobotę Triduum przed Rocznicą Komunii Świętej - we czwartek spotkanie z Rodzicami klas III; we czwartek o 18.00 w Centrum Kultury Koncert Szkoły Muzycznej; w sobotę od 17.00 do 18.00 spowiedź dala klas III i ich Rodzin.

3. W przyszłą niedzielę: na Mszy o 12.00 w Ropczyckiej Farze Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Niedzieli o nowych księżach diecezji rzeszowskiej; w Źródle o zamordowaniu rotmistrza Pileckiego.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Iwaszkiewicza 4 (czwarta klatka nr 31-40) oraz w piątek - ul. Iwaszkiewicza 4 (czwarta klatka nr 41-50); przy Sanktuarium z ul. Macha (nr 1-6); kościelna organizacja Kirchie In Notorganizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (np. zużyte telefony) dla sprzątania oraz na misje - zbiórka sprzętu do końca maja przy Warsztatach Terapii Zajęciowej CARITAS w Ropczycach; Ksiadz Wojciech organizuje wyjazd do LednicyKsiądz Artur organizuje pielgrzymkę do Katynia i Smoleńska; módlmy się za Dobroczyńców oraz o błogosławieństwo w pracach remontowych przy ropczyckiej Farze …

 

 

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (2013-05-12)

1. Dzisiaj: na Mszy o 12.00 Pierwsza Komunia Święta; druga niedziela miesiąca - składka na inwestycje parafialne - przyłączamy się do prac związanych z rewitalizacją fundamentów i murów wewnątrz ropczyckiej Fary, widzimy ogrom zawilgocenia i zniszczeń; dziękujemy za dar ołtarza od Pierwszej Komunii i Bierzmowania.

2. W tym tygodniu: tzw. Biały Tydzień dla dzieci po Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej; zachęcamy do przychodzenia z całymi rodzinami; we wtorek i czwartek o 19.30 Biały Tydzień w Sanktuarium.

3. W przyszłą niedzielę: urocz. Zesłania Ducha Świętego; o godz. 17.00 pod Krzyżem III Tysiąclecia na Borkach Chechelskich Msza Święta i majówka.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Gościu Niedzielnym o pielgrzymce rowerowej z Polski na Syberię; w Niedzieli o burzliwych dziejach obrazu Matki Bożej w Sokołowie Małopolskim.

5. Ogłoszenia różne: Rocznica Pierwszej Komunii - za dwa tygodnie o 12.00 w Ropczyckiej Farze; dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Iwaszkiewicza 4 (druga klatka nr 11-20) oraz w piątek - ul. Iwaszkiewicza 4 (trzecia klatka nr 21-30); przy Sanktuarium z ul. Korczaka (nr 5-14); kościelna organizacja Kirchie In Notorganizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (np. zużyte telefony) dla sprzątania oraz na misje - zbiórka sprzętu do końca maja przy Warsztatach Terapii Zajęciowej CARITAS w Ropczycach; Ksiadz Wojciech organizuje wyjazd do Lednicy; PCK przy ul. Leśnej organizuje rozdawanie żywności dla tych, którzy przyniosą zaświadczenie z MOPSU; módlmy się za Dobroczyńców oraz o błogosławieństwo w pracach remontowych przy ropczyckiej Farze …

 

 

 

 

 

VI Niedziela Wielkanocna (2013-05-05)

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca, składka na Seminarium i cele diecezjalne.

2. W tym tygodniu: we wtorek o 18.00 próba przed bierzmowaniem; po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej; w czwartek o 16.00 próba generalna przed Pierwszą Komunią, o 18.00 dekanalna próba przed bierzmowaniem; w piątek o 16.00 nabożeństwo dla młodzieży i spowiedź przed Bierzmowaniem; w sobotę o 9.00 nabożeństwo dla dzieci i Pierwsza Spowiedź dla klas II, zachęcamy do spowiedzi Rodziców i całe rodziny bierzmowanych i Pierwszokomunijnych; o 16.00 - bierzmowanie.

3. W przyszłą niedzielę: na Mszy o 12.00 Pierwsza Komunia Święta; składka na inwestycje parafialne - prowadzimy prace związane z rewitalizacją fundamentów i murów wewnątrz ropczyckiej Fary; według dotychczasowego harmonogramu prac: zdemontowano zniszczoną, drewnianą boazerię, obito zagrzybione tynki, pod ciśnieniem 10 atmosfer wtłoczono w fundamenty izolację poziomą; paradoksalnie największe zawilgocenie murów stwierdzono ze strony południowej (pod oknami).

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Gościu Niedzielnym na co konkretnie szkodzi alkohol (w czasopiśmie jest też naklejka do samochodu); w Niedzieli zapowiedź koronacji obrazu Matki Bożej w Sokołowie Małopolskim.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Iwaszkiewicza 2 (piąta klatka nr 53-65) oraz w piątek - rodzice od bierzmowania; przy Sanktuarium z ul. Korczaka (nr 1-4); Ksiadz Wojciech organizuje wyjazd do Lednicy; módlmy się za Dobroczyńców oraz o błogosławieństwo w pracach remontowych przy ropczyckiej Farze.

V Niedziela Wielkanocna (2012-04-28)

 

1. Dzisiaj: piąta niedziela wielkanocna

2. W tym tygodniu: w poniedziałek o 18.00 diecezjalny egzamin przed bierzmowaniem - młodzież przychodzi przynajmniej z jednym z rodziców; we wtorek na Mszy wieczornej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka; w środę rozpoczęcie nabożeństw majowych w Farze o 18.00, w Sanktuarium o 19.30, w czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej; w piątek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski; Msze święte w Farze i Sanktuarium tak, jak w niedzielę; główna Msza Święta – w Farze o 9.15; potem uroczystości patriotyczne w mieście; jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca – spowiedź przed każdą Mszą Świętą; pierwsza sobota – rano wyjazd do chorych; o godz. 19.30 w Sanktuarium Fatimskie Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża w Fatimie - zachęcamy do podjęcia pięciu pierwszych sobót; zapraszamy na to Nabożeństwo wszystkich Czcicieli Matki Bożej, zwłaszcza Róże Różańcowe - od maja do września na nabożeństwie pierwszych sobót odprawimy intencje z Róż Różańcowych oraz przenosimy z pierwszej niedzieli zmianę tajemnic wszystkich Róż Różańcowych z Parafii) po Mszy Świętej z kazaniem fatimska procesja różańcowa wokół Sanktuarium - prosimy przynieść świece.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca; składka na Seminarium.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Gościu Niedzielnym płyta z filmem o ścięciu na gilotynie ks. Jana Machy za to, że był wierny ideałom życia kapłańskiego; w Niedzieli o Annie German; w Źródle o maskaradzie w Tuskolandzie; jest nowy numer Wspólnota Królowej Rodzin z artykułami na maj; zapraszamy chętnych do redakcji pisma - spotkanie u ks. Bogdana w poniedziałek po Mszy wieczornej.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy z ul. Iwaszkiewicza 2 (czwarta klatka nr 41-52) oraz we czwartek z ul. Iwaszkiewicza 4 (nr 1-10, pierwsza klatka) a przy Sanktuarium z ul. ul. Topolowej (nr 2-6); módlmy się za Dobroczyńców oraz o błogosławieństwo w pracach remontowych przy ropczyckiej Farze.

 

 

 

IV Niedziela Wielkanocna (2013-04-21)

1. Dzisiaj: włączamy się w modlitwę Kościoła o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2. W tym tygodniu: w piątek po Mszy wieczornej egzamin parafialny przed bierzmowaniem - młodzież przychodzi na Mszę o 18.00.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Gościu Niedzielnym wywiad z Honorowym Obywatelem Ropczyc, byłym wikariuszem ropczyckiej Fary, ks. prof. Michałem Hellerem; w Niedzieli o katastrofie Smoleńskiej; o szkodliwości stosowania soli; w Źródle jak w Rosji można stać się multimilionerem; w Drodze o Internecie.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w tym tygodniu po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy: w poniedziałek mieszkańców ul. Iwaszkiewicza 2 (trzecia klatka), w piątek  ul. Iwaszkiewicza 2 (czwarta klatka) a przy Sanktuarium z ul. Dębowej (nr 5-11); Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ropczycach poszukuje kandydatów do roli Rodzin Zastępczych - informacje w Starostwie Powiatowym; kościelna organizacja Kirchie In Not organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (np. zużyte telefony) dla sprzątania oraz na misje; zbiórka sprzętu do końca maja przy Warsztatach Terapii Zajęciowej CARITAS w Ropczycach; Parafialny Zespół CARITAS założył w Banku Spółdzielczym konto w celu pomocy p. Józefowi na zakup protezy nogi; dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, którzy zadeklarowali pomoc; dzieci ze Szkolnego Koła CARITAS z Zespołu Szkół nr 1 oraz z Przedszkola nr 1 w Ropczycach wpłaciły po 250 zł; numer konta jest przy głównym wyjściu z Farnego kościoła (BS Ropczyce nr 54 9171 0004 0013 7780 2000 0030).

III Niedziela Wielkanocna (2013-04-14)

1. Dzisiaj: druga niedziela miesiąca składka na inwestycje parafialne (ostatnia, 3 składka na ogrzewanie naszych kościołów) rozpoczynają się też prace remontowe w ropczyckiej Farze; modlimy się za Pracowników i Dobroczyńców; w Sanktuarium o 15.15 Msza Święta w intencji pomordowanych w Katyniu, ofiar Katastrofy Smoleńskiej i Ojczyzny - potem o 16.15 złożenie hołdu przed Pomnikiem Ofiar Mordu Katyńskiego przy ZS nr 1 w Ropczycach oraz o 17.15 w Sali Parafialnej projekcja filmu „Katyń” - uroczystość z udziałem 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego pod patronatem Parafii Farnej oraz Samorządu Gminy i Miasta Ropczyce; dziękujemy ks. Arturowi Michalskiemu za organizację - afisz jest w szkołach oraz na tablicach ogłoszeń parafialnych; po Mszy wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS oraz Rodziny Radia MARYJA.

2. W tym tygodniu: we wtorek spotkanie bierzmowanych (obydwie grupy); w sobotę walne spotkanie Akcji Katolickiej w Rzeszowie.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Gościu Niedzielnym jest film o czytaniu Pisma Świętego; w Niedzieli o Katyniu, o katastrofie Smoleńskiej; w Źródle świadectwo wiary Radosława Pazury; w Drodze o dobrodziejstwach i zagrożeniach Internetu.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Iwaszkiewicza 2 (druga klatka) a przy Sanktuarium z ul. Dębowej (nr 1-4); Komunikat Biskupa Rzeszowskiego w sprawie profanacji Najświętszego Sakramentu w Wyżnem k. Niebylca…

 

 

 

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego (2013-04-07)

1. Dzisiaj: Druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego; polecamy CARITAS oraz wszystkie duchowe i materialne dzieła miłosierdzia w Kościele; po Mszy wieczornej w Ropczyckiej Farze film o matce, która pokonała pokusę zabicia dziecka nienarodzonego.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek przeniesiona z Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, Msze o 6.30, 7.00 i 7.30; po południu o 18.00 i w Sanktuarium o 19.30 - na Mszy o 18.00 odnowienie przyrzeczeń i przyjęcie do Duchowej Adopcji - deklaracje są przy wyjściu z kościoła oraz na balaskach przy wejściu do zakrystii; we wtorek o 17.00 próba dla dzieci przed Pierwszą Spowiedzią i Komunią Świętą; na Mszy o 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich; we środę o 16.30 w Sali Parafialnej wykład p. dr Marii Więczkowskiej o zagrożeniach dla dzieci i młodzieży ze strony mediów i gadżetów; w sobotę przy Krzyżu Milenijnym w Ropczycach Witkowicach Msza Święta w intencji Ojczyzny, pomordowanych w Katyniu oraz ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca składka na inwestycje parafialne (ostatnia składka na ogrzewanie kościoła - tak, jak wszędzie - grzejemy już szósty miesiąc); rozpoczynamy też prace przygotowawcze do rewitalizacji fundamentów i otoczenia ropczyckiej Fary; w Sanktuarium o 15.15 - Msza Święta w intencji pomordowanych w Katyniu, ofiar Katastrofy Smoleńskiej i Ojczyzny - potem o 16.15 złożenie hołdu przed Pomnikiem Ofiar Mordu Katyńskiego przy ZS nr 1 w Ropczycach oraz o 17.15 w Sali Parafialnej projekcja filmu „Katyń” - uroczystość z udziałem 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego, pod patronatem Parafii Farnej oraz Samorządu Gminy i Miasta Ropczyce; dziękujemy ks. Arturowi Michalskiemu za organizację - afisz jest w szkołach oraz na tablicach ogłoszeń parafialnych.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Gościu Niedzielnym o Faustynie Kowalskiej, o Katastrofie Smoleńskiej; w Niedzieli o atakach na papieża Franciszka; w Źródle o Dzienniczku św. Siostry Faustyny.

5. Ogłoszenia różne: Pan Burmistrz zaprasza mieszkańców Śródmieścia na zebranie w sprawie odpadów komunalnych, w piątek o 18.00, w Centrum Kultury; dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Iwaszkiewicza 2 (pierwsza klatka) a przy Sanktuarium z ul. Masarskiej (nr 12-28).

 

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (2013-03-31)

1. Dzisiaj: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego; ostatnia Msza w Sanktuarium o 15.15.

2. W tym tygodniu: jutro: Poniedziałek Wielkanocny; Msze tak, jak w niedzielę; składka na Katolickie Uniwersytety w Krakowie i Lublinie; po Mszy o 12.00 wielkanocna procesja na cmentarz; w sobotę Msza przy Krzyżu Milenijnym w Ropczycach - Witkowicach o 17.00. W sobotę rozpoczęcie Triduum przed Zwiastowaniem - odnawiamy przyrzeczenia i zapisujemy do Duchowej Adopcji.

3. W przyszłą niedzielę: Niedziela Miłosierdzia; pierwsza niedziela miesiąca składka na seminarium i cele diecezjalne; na Mszy o 10.30 i 12.00 przyniesiemy do ołtarza skarbonki wielkopostne (dzieci i młodzież składają skarbonki u katechetów - prosimy rodziców o zamianę drobnych - ubodzy mają swoją godność).

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych; w Gościu Niedzielnym o tajemnicy Zmartwychwstania; w Niedzieli o diecezjalnej pielgrzymce do Ziemi Świętej; w Źródle o nowym papieżu Franciszku.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za przygotowanie Triduum Paschalnego, Ciemnicy i Grobu Pańskiego: s. Kazimierze, Pani Kościelnej, Panu Szczyrkowi z Rodziną (transport i kwiaty) i wszystkim, którzy im pomagali; dziękujemy za adorację i udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia i Rezurekcji: Strażakom, Młodzieży Strażackiej, Orkiestrze, Harcerzom, Siostrom Zakonnym, pocztom sztandarowym, grupom duszpasterskim oraz Służbie Liturgicznej i Kapłanom; (za Straż Grobową i Rodziny wspomagające Msza w dniu 3 Maja o 9.15; dziękujemy Radzie Parafialnej i wszystkim, którzy w tym tygodniu pomagali w trosce o piękno naszych kościołów; we wtorek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Wiejskiej (nr 5-18) a przy Sanktuarium z ul. Masarskiej (nr 3-8); Bóg zapłać piekarni Gminnej Spółdzielni oraz państwa: Hałoń i Wołowiec za ofiarowane chleby dla Caritas na Wielki Czwartek; dziękujemy za życzenia świąteczne, które przesłali Księża Biskupi, Rektor i Profesorowie Seminarium Duchownego i innych uczelni, władze miasta, osoby prywatne, Politycy oraz działacze społeczni; w Uroczystość Zmartwychwstania składamy wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Gościom, najserdeczniejsze życzenia radości z ożywienia i umocnienia wiary – Wesołych Świąt!

 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ (2013-03-24)

1. Dzisiaj: na każdej Mszy kazanie rekolekcyjne i poświęcenie palm; Gorzkie Żale w Sanktuarium o 14.30 w Farze o 17.15; po Mszy o 18.00 nauka stanowa dla rodziców.

2. W tym tygodniu: do wtorku trwają rekolekcje wielkopostne, w poniedziałek i wtorek Msze Święte z nauką ogólną o 7.30 i 18.00, w Sanktuarium o 19.30!!!; w poniedziałek i wtorek podczas Mszy Świętych składka na potrzeby rekolekcji; we wtorek o 7.30 Msza dla chorych i starszych; na Mszy wieczornej o 18.00 wręczenie krzyży młodzieży przed bierzmowaniem, zakończenie rekolekcji; Spowiedź we wtorek i środę – od 8.00 do 18.00, z przerwami o 10.00 i 16.00; dokładny plan rekolekcji i spowiedzi – na drzwiach kościoła oraz w internecie.

 

TRIDUUM PASCHALNEcodziennie adoracja do 23.00; w WIELKI CZWARTEK nie ma Mszy Świętej rano; jedyna Msza o 18.00; podczas Mszy Świętej poświęcenie chlebów i składka do puszek na CARITAS; adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do 23.00.

WIELKI PIĄTEK – adoracja w Ciemnicy od 7.00; Koronka do Bożego Miłosierdzia z Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego o 15.00; Droga Krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej o 18.00; po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, o 20.00 Gorzkie Żale; adoracja do 23.00; obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy; w Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

WIELKA SOBOTA – adoracja przy Bożym Grobie od 7.00; POŚWIĘCENIE POKARMÓW od 8.00 do 13.00 – co pół godziny oraz: o 9.00 przy budynku OSP na ul. Ogrodniczej i o 10.00 na ul. 3 Maja; Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o 19.00; adoracja do 23.00 (potem sprzątanie kościoła – Rada Parafialna.

3. W przyszłą niedzielę: NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO; adoracja Najświętszego Sakramentu od 5.00; Msza Święta z procesją rezurekcyjną o 6.00; prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi; zgodnie z tradycją zapraszamy do adoracji i procesji rezurekcyjnej strażaków z orkiestrą,  harcerzy, poczty sztandarowe i grupy duszpasterskie; w Wielkanoc Msze Święte tylko przed południem, ostatnia Msza w Sanktuarium o 15.15.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: przy wyjściu z kościoła jest nowy numer Wspólnota Królowej Rodzin; harcerze sprzedają kartki świąteczne.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy: w poniedziałek ul. Zielonej nr 231-246 oraz ul. Strażacka; we środę ul Podsłońce nr 2-7; w sobotę o 23.00 Rada Duszpasterska; przy Sanktuarium we środę po Mszy wieczornej z ul. Konopnickiej (cała ulica).

Piąta Niedziela Wielkiego Postu (2013-03-17)

1. Dzisiaj: Gorzkie Żalew Sanktuarium o 14.30 oraz w Farze o 17.15.

2. W tym tygodniu: w czwartek o 17.00 próba przed Pierwszą Komunią; w piątek Droga Krzyżowa: na Osiedlu o godz. 17.00; po Mszy wieczornej w Farze i w Sanktuarium; nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci; od piątku do wtorku Rekolekcje Wielkopostne; Nauki Rekolekcyjne w dni powszednie o 7.30 i 18.00; w Sanktuarium o 19.30; w niedzielę na każdej Mszy i Gorzkich Żalach; w piątek na Mszy o 18.00 wręczenie książeczek dzieciom przed Pierwszą Spowiedzią i Komunią Świętą; na Mszy o 19.30 w Sanktuarium spotkanie dla młodzieży; w niedzielę po Mszy wieczornej spotkanie dla Małżonków i Rodziców; spowiedź: w Wielki Poniedziałek u św. Barbary; we Wielki Wtorek i Środę w Farze (program rekolekcji w Internecie oraz Tablicy Ogłoszeń); kancelaria tylko w tym tygodniu.

3. W przyszłą niedzielę: Niedziela Palmowa na każdej Mszy błogosławieństwo palm; w Centrum Kultury Kiermasz Ozdób Wielkanocnych.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Niedzieli wywiad z ks. drem Tomaszem Baciem o intencjach mszalnych; w  Gościu Niedzielnym - o autorytecie Stolicy Apostolskiej; w Źródle świadectwo o wierze Kamila Stocha; w Drodze o największych ludobójcach w Polsce i Europie; przy wyjściu z kościoła ostatnie baranki CARITAS - włączmy się w wielkopostne wsparcie dla potrzebujących; harcerze sprzedają też kartki wielkanocne.

5. Ogłoszenia różne:organizujemy pielgrzymkę do Lwowa - zapisy u Sióstr; Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Krakowa na Niedzielę Miłosierdzia, zapisy do końca marca w sklepiku; dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Zielonej (nr 216-230), a przy Sanktuarium z ul. Witosa nr 3 (Wspólnota Mieszkaniowa 12-15); módlmy się o dobre przeżycie Rekolekcji i Spowiedzi.

 

 

PLAN REKOLEKCJI

 

ROPCZYCE – FARA, SANKTUARIUM MB,

Wielki Post 2013

 

PIĄTEK – 22.03.2013 – ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

18.00 – FARA – Msza św. z nauką ogólną, Droga Krzyżowa

19.30 – KMB  – Msza św. z nauką ogólną, Droga Krzyżowa, spotkanie dla młodzieży

 

SOBOTA – 23.03.2013

7.30 – FARA – Msza św. z nauką ogólną

8.00 – Odwiedziny chorych, sakrament chorych w domach

18.00 – FARA – Msza św. z nauką ogólną

19.30 – Sanktuarium, Msza święta z nauką ogólną

 

NIEDZIELA – 24.04.2013

 

Porządek Mszy św. i nabożeństw bez zmian, w Farze po Mszy św. wieczornej o 18.00, nauka stanowa dla Rodziców

 

PONIEDZIAŁEK – 25.04.2013

  7.30  – FARA – Msza św. z nauką ogólną

10.00  – WTZ CARITAS  – Spowiedź, Msza św. z nauką ogólną

18.00  – FARA – Msza św. z nauką ogóną

19.30  – KMB   – Msza św. z nauką ogólną

 

WTOREK – 26.03.2013 – (SPOWIEDŹ) ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

  7.30 – FARA  – Msza św. z nauką dla chorych i starszych (sakrament chorych),

18.00 – FARA – Msza św. z nauką i błogosławo, odpust dla uczestników rekolekcji,

19.30 – KMB  – Msza św. z nauką i błogosławo, odpust dla uczestników rekolekcji.

 

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:WTOREK (26.03.2013) godz. 8.00 – 18.00, ŚRODA (27.03.2013) godz. 8.00 – 18.00.

 

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu (2013-03-10)

1. Dzisiaj: druga niedziela miesiąca; składka na inwestycje parafialne - wielu ludzi prosiło o uporządkowanie drzew na cmentarzu, dziś dziękujemy za stosowne pozwolenia, za organizację i wykonanie prac; stare drzewa nie będą już zagrażać ludziom i grobowcom; wielu ludzi deklarowałopomoc materialną - dziękujemy za dzisiejszą składkę na rozpoczęte prace na cmentarzu, ofiary można wpłacać u Pana Kierownika Cmentarza, na Konto Parafialne oraz w kopertach;Gorzkie Żalew Sanktuarium o 14.30 oraz w Farze o 17.15; po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja.

2. W tym tygodniu: we wtorek o 16.00 próba przed Pierwszą Komunią; w piątek  Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.30; oraz dla starszych po Mszy wieczornej w Farze i w Sanktuarium; multimedialna Droga Krzyżowa w parafii św. Urszuli w Ropczycach, w piątek o 19.00.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: we wszystkich czasopismach pożegnanie Ojca Świętego Benedykta XVI; w Niedzieli jest płyta CD z Ewangelią wg św. Marka; w  Gościu Niedzielnym - o zasadach wyboru nowego Papieża; w Źródle o atakach Żydów na polskie tenisistki - siostry Radwańskie; w Drodze o zagrożeniach i manipulacjach w mediach; przy wyjściu z kościoła Szkolne Koła CARITAS sprzedają baranki wielkanocne.

5. Ogłoszenia różne:dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przeprowadzenie rekolekcji szkolnych w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich: Dyrekcjom, Nauczycielom, Siostrom Służebniczkom, Kapłanom oraz samej młodzieży; w organizacji i prowadzeniu rekolekcji zaangażowało się ponad 50 osób duchownych i świeckich; niestety, musimy poszukać tych, z młodzieży i dorosłych, którzy łamiąc prawo, kserowali bilety uczestnictwa; rekolekcje parafialne będą za dwa tygodnie; organizujemy pielgrzymkę do Lwowa - zapisy u Sióstr; Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Krakowa na Niedzielę Miłosierdzia, zapisy do końca marca w sklepiku; dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Zielonej (nr 202-215), a przy Sanktuarium z ul. Witosa nr 3 (Wspólnota Mieszkaniowa 6-11); módlmy się o dobry wybór nowego Papieża...

 

 

 

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu (2013-03-03)

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic; specjalna Msza dla dzieci o 12.00; składka na seminarium;Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Sanktuarium o 14.30 i w kościele parafialnym o 17.15; składka na Boży Grób i dekorację świąteczną.

2. W tym tygodniu: od poniedziałku do środy rekolekcje w Szkołach Średnich (udział uczniów obowiązkowy); we wtorek o 16.30 próba dzieci przed Pierwszą Komunią; o 18.00 Msza dla kandydatów do bierzmowania i wręczenie książeczek; we czwartek o 18.00 w kościele św. Barbary spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej; w piątek  Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.30; oraz dla starszych po Mszy wieczornej w Farze i w Sanktuarium.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca; składka na inwestycje parafialne.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: we wszystkich czasopismach pożegnanie Ojca Świętego Benedykta XVI; w Niedzieli o Drodze Krzyżowej ulicami Rzeszowa; w  Gościu Niedzielnym - film o Papieżu Benedykcie XVI; w Źródle o przygotowaniach do beatyfikacji założycielek sióstr Prezentek i Serafitek; w Drodze o zagrożeniach i manipulacjach w mediach; przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół CARITAS sprzedaje baranki wielkanocne - fundusz na organizację wakacji dla dzieci w Myczkowcach.

5. Ogłoszenia różne:dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Zielonej (nr 176-201), a przy Sanktuarium z ul. Witosa nr 3 (Wspólnota Mieszkaniowa 1-5); módlmy się o dobry wybór nowego Papieża...

 

 

 

Druga Niedziela Wielkiego Postu (2013-02-24)

1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Sanktuarium o 14.30 i w kościele parafialnym o 17.15; składka na Boży Grób i dekorację świąteczną; dziś składka do puszek na misje (Ad gentes).

2. W tym tygodniu: od środy do piątku rekolekcje szkolne dla SP i Gimnazjum (udział uczniów obowiązkowy); pierwszy piątek miesiąca, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą, po południu spowiedź od 16.00; Msze Święte o 17.00, 18.00; w Sanktuarium o 19.30; Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.30 w Farze; oraz dla starszych po Mszy wieczornej w Farze i w Sanktuarium.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic; specjalna Msza dla dzieci o 12.00, próba Śpiewu o 11.00; składka na seminarium i cele diecezjalne.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: pożegnanie Ojca Świętego Benedykta XVI; w Niedzieli o przemienieniu na Górze Tabor; w  Gościu Niedzielnym o klasztorze w którym zamieszka papież; w Źródle czy w liturgii mogą posługiwać dziewczęta - ministrantki?

5. Ogłoszenia różne:dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Zielonej (nr 162-175), a przy Sanktuarium z ul. Witosa (nr 12-15); Komunikat Biskupa Rzeszowskiego w związku z rezygnacją Ojca Świętego Benedykta XVI. W czwartek, 28 lutego 2013 r., kończy swoja papieską posługę Ojciec Święty Benedykt XVI. Dziękujemy Bogu za Wielkiego Papieża, który  umacniał nas w wierze, nadziei i miłości, ukazywał Chrystusa jako Drogę, Prawdę i Życie i uczył wielkiej  odpowiedzialności za życie i za Kościół. We wszystkich parafiach Diecezji  Rzeszowskiej będziemy dziękować Bogu za pontyfikat Benedykta XVI w III niedzielę Wielkiego Postu, 3 marca 2013 r., w czasie Mszy św. oraz podczas Gorzkich Żali. W następne dni, aż do zakończenia konklawe podejmijmy modlitwę w czasie Mszy św., nabożeństw i  indywidualnie w intencji wyboru nowego papieża. +Kazimierz Górny, Biskup Rzeszowski.

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu (2013-02-17)

1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Sanktuarium o 14.30 i w kościele parafialnym o 17.15; składka na Boży Grób i dekorację świąteczną.

2. W tym tygodniu: w piątek Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.30 w Farze; oraz dla starszych po Mszy wieczornej w kościele parafialnym i w Sanktuarium; od poniedziałku do środy są rekolekcje dla studentów w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie.

3. W przyszłą niedzielę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Sanktuarium o 14.30 i w kościele parafialnym o 17.15

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: wszędzie o Wielkim Poście, o zapowiedzi abdykacji Benedykta XVI; w Niedzieli o Mszy Świętej, niedzieli; w  Gościu Niedzielnym o odróżnieniu grzechu lekkiego od ciężkiego; w Źródle o błogosławionych dzieciach z Fatimy; w Drodze o postanowieniach wielkopostnych; o żołnierzach Armii Krajowej.

5. Ogłoszenia różne:dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców z ul. Zielonej (nr 151-160), a przy Sanktuarium z ul. Witosa (nr 6-11); Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Ropczycach ogłasza nabór do oddziału przedszkolnego; dokładne informacje na Tablicach Ogłoszeń i nowej stronie internetowej Parafii; módlmy się o dobre postanowienia wielkopostne, uwzględnijmy w nich lepsze uczestnictwo we Mszy Świętej, Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową.

 

 

 

 

 

Do wynajęcia:

NAJTAŃSZE NA PODKARPACIU

 

LOKALE  BIUROWE 

 

I  UŻYTKOWE

 

na parterze i piętrze

 

(plus duża sala na spotkania,

 

prezntacje i szkolenia)

 

w budynku parafialnym (dawne KINO),

 

Ropczyce, ul. Słowackiego 3,

 

DOKŁADNE INFORMACJE: w Kancelarii Parafialnej,

Parafia Przemienienia Pańskiego

 

w Ropczycach, tel. 17 2218377

 

oraz obok:

w sklepie STOKROTKA,

ul. Słowackiego 3

V Niedziela Zwykła (2013-02-10)

1. Dzisiaj: niedziela przed Wielkim Postem, druga niedziela miesiąca, składka na ogrzewanie naszych kościołów; z okazji Dnia Chorego Msza święta z Sakramentem Chorych dla chorych i starszych w Sanktuarium o 15.15; spowiedź pół godziny przed Mszą świętą.

2. W tym tygodniu: Środa Popielcowa; Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w kościele parafialnym tak, jak w niedzielę, nie będzie tylko Mszy o 12.00; po południu o godz. 15.30 i 18.00; w Sanktuarium Msza św. tylko o 19.30; w Środę Popielcowa obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Składka na CARITAS i pomoc ubogim; przez cały Wielki Post na rzecz CARITAS będziemy zbierać jałmużnę wielkopostną do skarbonek, które będą rozdawane dzieciom i młodzieży w szkołach; zebrane w ten sposób ofiary przyniesiemy w uroczystej procesji w Niedzielę Miłosierdzia Bożego; Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w każdy piątek po Mszach wieczornych w kościele parafialnym i w Sanktuarium; Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 17.30 w Farze; w najbliższy piątek po Drodze Krzyżowej wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do Apelu o 21.00; prosimy, aby: Mszę Świętą o 18.00 i Drogę Krzyżową przygotowały Kręgi Rodzin i AKCJA KATOLICKA; Koronkę do Miłosierdzia Bożego na rozpoczęcie wystawienia – HARCERZE; Tajemnice Światła o 20.00 poprowadzą RÓŻE ŻEŃSKIE, Bolesną część Różańca o 20.30 RÓŻE MĘSKIE; w piątek po Drodze Krzyżowej (ok. 19.00) rozpoczynamy Katechezę Przedmałżeńską.

3. W przyszłą niedzielę: z okazji Roku Wiary przed Mszą o 9.15 i 10.30 młodzież czyta Katechizm; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Sanktuarium o 14.30 i w kościele parafialnym o 17.15. Składka na Gorzkich Żalach na Boży Grób i dekorację świąteczną.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Niedzieli o zjeździe Szkolnych Kół CARITAS w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Ropczycach; w  Gościu Niedzielnym o tym, że każde małżeństwo da się uratować; w Źródle o Nadzwyczajnych Szafarzach Komunii Świętej.

5. Ogłoszenia różne:dziękujemy za pomoc przy odśnieżaniu kościoła i budynków parafialnych: pracownikom z Zespołu Szkół Agro-Tech oraz z Cmentarza Komunalnego; dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 141-150), a przy Sanktuarium z ul. Witosa (nr 1-5); zachęcamy, aby 1% z podatku przekazać na Caritas lub znane nam cele dobroczynne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV Niedziela Zwykła (2013-02-03)

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic, składka na Seminarium i cele diecezjalne; specjalna Msza dla dzieci o 12.00; po Mszy wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej.

2. W tym tygodniu: we wtorekspotkanie kandydatów do bierzmowania, grupa ks. Bogdana; spotkanie Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca; składka na inwestycje parafialne – na zimowe ogrzewanie naszych kościołów (dotąd na ogrzewanie była jedna składka – 5 000 zł – na początku listopada).

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: we wszystkich czasopismach o zmarłym ks. Kardynale Józefie Glempie; w NIEDZIELI o 100 leciu urodzin ks. Prałata Władysława Aszklara w Świlczy; w GOŚCIU NIEDZIELNYM jako dodatek jest płyta CD z programem do rozliczenie podatku i 1% na CARITAS; w ŹRÓDLE o płaczącej krwawymi łzami Matce Bożej w Civitavecchia k. Rzymu.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno kościołów i ofiarę na kwiaty; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 115-140), a przy Sanktuarium – z ul. Wierzbowe Miasto (nr 27-50); w lutym można składać w Urzędzie Miasta wnioski o zwrot podatku akcyzowego od oleju napędowego.

III Niedziela Zwykła (2013-01-27)

1.Dzisiaj: po sumie w Sali Parafialnej, wystawa i wykład pt. Turza – Katyń Podkarpacia.

2. W tym tygodniu: we wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania, grupa ks. Artura; w pierwszy piątek spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą; po południu Msze święte o 17.00 i 18.00 w Sanktuarium o 6.30; w sobotę święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) Msze Święte przed południem jak w niedzielę; nie będzie Mszy o 12.00; o 10.00 wyjazd do chorych; po południu Msze w Farze o 15.30 i 18.00; na Mszy o 18.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przed Pierwszą Spowiedzią i Komunią Świętą; z tej okazji zachęcamy Rodziców i Rodziców Chrzestnych do spowiedzi i Komunii Świętej; ostatnia Msza w Sanktuarium Msza o 19.30.

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic, specjalna Msza dla dzieci o 12.00 (próba scholi o 11.00).

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w NIEDZIELI o Marszu w obronie normalności w Paryżu; w GOŚCIU NIEDZIELNYM jako dodatek jest film o męczeństwie francuskich trapistów w Algerii; w ŹRÓDLE o kulcie Dzieciątka Jezus na świecie i w Polsce (np. w Jodłowej).

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno kościołów i ofiarę na kwiaty; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 93-114), a przy Sanktuarium – z ul. Wierzbowe Miasto (nr 16-26); módlmy się za zmarłego Prymasa Ks. Kard. Józefa Glempa:

20 stycznia 2013 - II Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiajspotkania opłatkowe: PSL, Solidarności, oraz Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego; o godz. 15.30 organizowane przez P. Posła Kazimierza Moskala, Stowarzyszenie Regionalne i Solidarność, modlitwa i złożenie kwiatów z okazji 150-lecia Powstania Styczniowego przy Krzyżu Powstańców powyżej Cmentarza Parafialnego.

 

2. W tym tygodniu: we wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania, grupa ks. Bogdana; w sobotę po Mszy wieczornej Konkurs Kolęd dla dzieci (zapisy i próba - do środy u ks. Wojciecha); szukamy sponsorów nagród - Zostań Sponsorem – przykładowe nagrody są wystawione na ołtarzu bocznym – można się wpisać: radioodtwarzacz (100 zł), głośniki i słuchawki komputerowe (60 do 20 zł), zegarki  i inne.

 

3. W przyszłą niedzielę: w Sali Parafialnej, po sumie wystawa i wykład pt. Turza – Katyń Podkarpacia, organizowane przez Stowarzyszenie Regionalne Ziemi Ropczycko – Sędziszowskiej i Solidarność.

 

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnychGOŚCIU NIEDZIELNYM o pladze reklam w Polsce; w ŹRÓDLE o pierwszym obrazie Jezusa Miłosiernego w Wilnie.

 

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno kościołów ofiarę na dekorację świąteczną; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 79-92), a przy Sanktuarium – z ul. Wierzbowe Miasto (nr 9-15); dziękujemy za życzliwe przyjecie ministrantów i księży oraz ofiary kolędowe; z ofiar księża ufundowali nowy komputer i program do obsługi Kancelarii Parafialnej. Bóg Zapłać!


 

13 stycznia 2013 r. 


Uroczystość Chrztu Pańskiego

 

1. Dzisiaj: uroczystość Chrztu Pańskiego – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; składka na inwestycje parafialne - na opłatę za konserwację i złocenie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy z ołtarza w Ropczyckiej Farze (12 tys zł); od 15.00 kolęda młodzieży Oazowej; po Mszy wieczornej spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych; spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

2. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w NIEDZIELI o zmarłym abpie Ignacym Tokarczuku; w GOŚCIU NIEDZIELNYM o roli błogosławieństwa Bożego w życiu człowieka; w ŹRÓDLE o błogosławieństwie zwierząt w Kościele; w  zachowajmy czasopisma na kolędę.

 

3. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno kościołów i ofiarę na dekorację świąteczną; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 61-78), a przy Sanktuarium – w sobotę rano z ul. Wierzbowe Miasto (nr 2-7); w sobotę 23 stycznia będzie festiwal kolęd dla dzieci, prosimy zgłaszać się do ks. Wojciecha; już dziś szukamy sponsorów nagród – nagrody są wystawione na ołtarzu bocznym – można się wpisać: radioodtwarzacz (100 zł), głośniki i słuchawki komputerowe (60 do 20 zł) i inne; dziękujemy za życzliwe przyjecie ministrantów i księży oraz ofiary kolędowe; w tym tygodniu pójdziemy po kolędzie:

 

PONIEDZIAŁEK (14 styczniaod godziny 16.00

1.: od państwa Pilchów (za obwodnicą) i ul. Wyspiańskiego

2.: ul. Lisa Kuli (od końca)

3.: ul. Kilińskiego (od początku)

4.: ul. Grendysa (od końca)

 

WTOREK (15 styczniaod godziny 16.00

1.: ul. Króla Kazimierza Wielkiego 1

2.: ul. Wierzbowe Miasto

 

ŚRODA (16 styczniaod godziny 16.00

1.: ul. Polna i ul. Monte Cassino

2.: domy na ul. św. Barbary, Krakowskiej i Króla K. Wielkiego

 

Gdyby kogoś nie było w domu, lub pragnął dłuższego spotkania z księdzem, prosimy o kontakt z DYŻURNYM – możliwość Kolędy na zamówienie - pod parafialnym numerem w KANCELARII (17/ 221 83 77) od 17.00 do 18.00.


 

 

6 stycznia 2013 r.


Uroczystość Objawienia Pańskiego

Trzech Króli

 

1. Dzisiaj: uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli; składka na misje; na każdej Mszy błogosławieństwo kredy, złota, kadzidła i mirry (za dobrowolną ofiarę na misje można zabrać spod ołtarza); pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych; o 12.00 w Ropczyckiej Farze specjalna Msza dla dzieci; o 12.00 w Rzeszowie widowisko uliczne - Orszak Trzech Króli; od 15.00 młodzież z Oazy będzie kolędować po domach; o 18.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Ropczycach Noworoczny Koncert miejskiej orkiestry dętej.

2. W przyszłą niedzielę: składka na inwestycje parafialne - na opłatę za konserwację i złocenie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy z ołtarza w Ropczyckiej Farze, który jest w renowacji (obraz pokazywaliśmy na zakończenie Starego Roku); po Mszy wieczornej spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych, które nie robią własnych spotkań; u Ojców Kapucynów w Sędziszowie Młp. o godz. 10.00 spotkanie opłatkowe Pielgrzymki Krakowskiej.

3. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: zachowajmy czasopisma na kolędę.

4. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno kościołów i ofiarę na dekorację świąteczną; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 50-60), a przy Sanktuarium – w sobotę rano z ul. Najświętszej Maryi Panny (nr 15-23); zachęcamy do organizowania spotkań opłatkowych każdej grupy parafialnej; pod koniec stycznia będzie festiwal kolęd dla dzieci; już dziś szukamy sponsorów nagród; w tym tygodniu pójdziemy po kolędzie; dziękujemy za ofiary, błogosławimy rodziny i domy oraz składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia noworoczne:

  

PORZĄDEK KOLĘDY

 

Poniedziałek (7 stycznia) - od 16.00

1.: ul. Iwaszkiewicza 6, od I klatki 

2.: ul. Iwaszkiewicza 6, klatka III (od góry)

3.: ul. Iwaszkiewicza 6, od V klatki

4.: ul. Iwaszkiewicza 12

 

Wtorek (8 stycznia) - od 16.00

1.: od ul. Piłsudskiego, ul. Parkowa 1 (blok) i domy na ul. Parkowej

2.: ul. Parkowa 19

3.: ul. Parkowa 21

4.: Domy Nauczyciela na ul. Witosa oraz na ul. Konopnickiej i internat

 

Środa (9 stycznia) - od 16.00

1.: ul. Kościuszki 1, kl. I i II

2.: ul. Kościuszki 1, kl. III i ul. Kościuszki 2, kl. I

3.: ul. Kościuszki 2, kl. II i III

4.: ul. Króla Kazimierza Wielkiego 3

 

Czwartek (10 stycznia) - od 16.00

1.: ul. Kościuszki 3, od pierwszego mieszkania

2.: ul. Kościuszki 3, od ostatniego mieszkania

3.: ul. Kościuszki 4, od pierwszego mieszkania

4.: ul. Kościuszki 4, od ostatniego mieszkania

 

Piątek (11 stycznia) - od godziny 16.00

1.: ul. Grunwaldzka 1

2.: ul. Grunwaldzka 2

3.: ul. Krakowska 6

4.: ul. Grunwaldzka 4 i ul. Krakowska 4

 

Sobota (12 stycznia) - od godziny 9.00

1.: ul. Wyszyńskiego - od ‘Pietrzejowej’ do p. Miąsów

2.: ul. Wyszyńskiego - od p. Cesarza do cmentarza

3.: ul. Podsłońce, ul. Grunwaldzka (od Weterynarii do świateł) i wokół dworca PKS

4.: ul. 3 Maja - od obwodnicy w stronę miasta i cały Rynek

5.: ul. Kochanowskiego 11 


 

1 stycznia 2013 r.


Uroczystość

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Nowy Rok

 

1. Dzisiaj: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze, jak w każdą niedzielę.

2. W tym tygodniu: pierwszy piątek miesiąca – spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą (młodzież od bierzmowania z indeksami); pierwsza sobota – rano wyjazd do chorych; od godz. 10.00 kolęda.

3. W przyszłą niedzielę: uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli; składka na misje; błogosławieństwo złota kadzidła i mirry; pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych; o 12.00 w Ropczyckiej Farze specjalna Msza dla dzieci; o 12.00 w Rzeszowie widowisko uliczne - Pochód Trzech Króli; od 15.00 młodzież z Oazy będzie kolędować po domach; o 18.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Ropczycach koncert Miejskiej orkiestry dętej.

4. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: zachowajmy czasopisma na kolędę.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy wszystkim, którzy przez modlitwę, pomoc i ofiarę tworzyli duchowe i materialne dobro naszej Parafii i Sanktuarium w ubiegłym Roku, Jubileuszu 650-lecia Miasta i Parafii Ropczyce: Biskupom, Rodakom, Księżom, Siostrom Służebniczkom; Pracownikom i Grupom Parafialnym, przedstawicielom władz państwowych i samorządowych, służbom cywilnym i mundurowym, Kierownikowi Cmentarza, Miejskiej Orkiestrze, wszystkim parafianom, przyjaciołom i ofiarodawcom Ropczyckiej Fary i Sanktuarium; z ubiegłego roku notujemy następującą statystykę parafialną: chrzty - 84, pogrzeby - 45, śluby - 37, odprawione Msze Święte - ok. 2 000; rozdane Komunie Święte - 130 000; w tym tygodniu pójdziemy po kolędzie; błogosławimy rodziny i domy oraz składamy wszystkim najserdeczniejsze Życzenia Noworoczne; 

 

 

PORZĄDEK KOLĘDY

 

ŚRODA - 2 stycznia 2013 (od godz. 16.00)

1. - ul. Iwaszkiewicza 2, klatka I i II 

2. - ul. Iwaszkiewicza 2, klatka III i IV 

3. - ul. Iwaszkiewicza 2, klatka V i VI 

4. - ul. Iwaszkiewicza 8

5. - ul. Króla Kazimierza Wielkiego 2/4 (od nru 1 do 14)

 

CZWARTEK - 3 stycznia 2013 (od godz. 16.00)

1. - ul. Iwaszkiewicza 4, klatka I i II 

2. - ul. Iwaszkiewicza 4, klatka III i IV 

3. - ul. Iwaszkiewicza 4, klatka V i VI 

4. - ul. Iwaszkiewicza 10

5. - ul. Króla Kazimierza Wielkiego 2/4 (od nru 15 do 24)

 

SOBOTA - 5 stycznia 2013 (od godz. 10.00)

ul. 3-go Maja (cała ulica)

Ksiądz 1. i 2. - od obwodnicy (obydwie strony)

Ksiądz 3., 4. i 5. - od końca (obydwie strony)


 

 

30 grudnia 2012 r.

Święto Świętej Rodziny;

Jezusa, Maryi i Józefa

 

1. Dzisiaj: Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa - odpust w parafii Ropczyce-Czekaj. Suma o 11.00.

 

2. W tym tygodniu: w poniedziałek zakończenie Starego Roku - w Farze o godz. 9.00 i 16.00; nie będzie Mszy o 18.00;

 

we środę Nowy Rok - Msze Święte, jak w każdą niedzielę;

po Nowym Roku dalszy ciąg kolędy i błogosławieństwa domów i rodzin: środa i czwartek ul. Iwaszkiewicza sobota ul. 3-go Maja

 

3. W przyszłą niedzielę: pierwsza niedziela miesiąca, składka na Seminarium i cele diecezjalne; uroczystość Trzech Króli; w Rzeszowie Orszak Trzech Króli, konkurs szopek oraz misterium uliczne o Bożym Narodzeniu - początek przy rzeszowskiej Farze o godz. 12.00 (dokładne informacje i plakat na Tablicy Ogłoszeń.

 

4. Zachęcamy do czytania czasopism: w Niedzieli kalendarz na Rok Wiary i List do Rodzin - w Gościu Niedzielnym - wyznania dziennikarza radiowego, który spotkał Jezusa; w Źródle – o 150. rocznicy Powstania Styczniowego; zachowajmy czasopisma na Kolędę; przy wyjściu z kościoła zabierzmy książeczki o Roku Wiary na kolędę.

 

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno kościołów i ofiarę na dekorację świąteczną; w środę po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 40-49), a w poniedziałek przy Sanktuarium - w sobotę rano z ul. Najświętszej Maryi Panny (nr 1-8).


 

 

23 grudnia 2012 r. - IV Niedziela Adwentu

 

1. Dzisiaj: czwarta niedziela adwentu; dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili do spowiedzi w swoim czasie.

2. W tym tygodniu: jutro Wigilia Narodzenia Pańskiego  zachęcamy do zachowania rodzinnych zwyczajów chrześcijańskich, wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych. Wieczorem nie ma Mszy Świętej.

Pasterka w Sanktuarium o 22.30, w Farze o 24.00; na Pasterce składka na Ogólnopolski Fundusz Obrony Życia; prosimy przynieść opłatki do składania życzeń w Rodzinie Parafialnej; przed Pasterką  adwentowe czuwanie młodzieży.

We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego - Msze Święte jak w niedzielę, nie będzie Mszy w Farze o 18.00.

We środę święto św. Szczepana Męczennika - Msze Święte, jak w niedzielę; składka na Instytut Jana Pawła w Rzeszowie.

3. W przyszłą niedzielę: Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa - odpust w parafii Ropczyce-Czekaj (suma o 11.00).

4. Zachęcamy do czytania czasopism: we wszystkich czasopismach o Wigilii (liturgia Wigilii w domu a nawet przepisy wigilijnych dań), jest też wiele tematów o Bożym Narodzeniu; jest nowy numer Wspólnota Królowej Rodzin  – zachowajmy czasopisma na Kolędę.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno kościołów i ofiarę na dekorację ołtarza; we czwartek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. Zielonej (nr 34-39), a przy Sanktuarium – (w sobotę rano) z ul. Grendysa (nr 16-20); dokładne ogłoszenia na nowej stronie internetowej naszej parafii. Dziękujemy p. Stanisławowi Sałkowi za prowadzenie strony przez ostatnie lata; obecnie nowy adres strony jest: www.ropczycefara.pl. opiekunem strony jest ks. Artur Michalski. 

6. Dziś poświęcenie świec na stół wigilijny. 


 


16 grudnia 2012 r. - III Niedziela Adwentu

 

1. Dzisiaj: trzecia niedziela Adwentu; składka do puszek na wsparcie Kościoła na Wschodzie.

2. W tym tygodniu: w piątek i sobotę spowiedź w Ropczyckiej Farze: od 8.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00, przerwy w spowiedzi o 10.00 do 10.30 i od 15.30 do 16.00; nie zostawiajmy spowiedzi na niedzielę - wówczas spowiedź będzie utrudniona; w tym tygodniu codziennie wyjazd do spowiedzi w sąsiednich parafiach - kancelaria będzie nieczynna.

3. W przyszłą niedzielę: ostatnia niedziela Adwentu.

4. Zachęcamy do czytania czasopism: w Niedzieli – o wędrówce obrazu Matki Bożej z Guadalupe po diecezji rzeszowskiej; w Gościu Niedzielnym – o nieustannej wojnie w Ziemi Świętej; w Źródle – o wigilijnej świecy CARITAS.

5. Ogłoszenia różne: dziękujemy za składkę na tacę oraz na konto parafialne, na inwestycje parafialne - zebraliśmy ponad 30 tys. zł; dziękujemy Ropczyckiemu Starostwu za pozwolenie na prace, jakie planujemy przy kościele w przyszłym roku; w tym tygodniu postaramy się podpisać stosowne umowy w Urzędzie Marszałkowskim, w celu otrzymania unijnej dotacji; dziękujemy za troskę o piękno naszych kościołów; w tym tygodniu do pomocy przy kościele parafialnym prosimy: w poniedziałek po Mszy wieczornej mieszkańców ul. 3 Maja (nr 401-414) oraz w sobotę po Mszy wieczornej z ul. Zielonej (nr 5-33), a przy Sanktuarium - w sobotę o godz. 8 rano – z ul. Grendysa (nr 11-15); przy wyjściu z kościoła można nabyć ostatnie wigilijne świece CARITAS, opłatki oraz książki o ropczyckim sanktuarium.


 


9 grudnia 2012 r. - II Niedziela Adwentu

 

1. Dzisiaj: druga niedziela Adwentu i druga niedziela miesiąca; ostatnia w tym roku składka na inwestycje parafialne; dziękujemy za wpłaty od rodzin i grup parafialnych (róże) w kopertach oraz na konto parafialne (numer konta jest taki sam, jak dotychczas - przekazy są przy wyjściu z kościoła; ofiary na cele kultu bożego można odpisać od podatku); po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja; dziękujemy Siostrom Służebniczkom Dębickim za świadectwo o powołaniu do życia chrześcijańskiego i zakonnego; po Mszy można się spotkać z Siostrami przy wyjściu z kościoła.

2. W tym tygodniu: codziennie Roraty: w Sanktuarium o 6.30, w Farze o 18.00; zachęcamy wszystkich do przychodzenia ze świecami i lampionami; we wtorek na Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej; w sobotę przed południem świąteczny wyjazd do chorych; kancelaria czynna od 17.00 do 18.00 - w przyszłym tygodniu - wyjazd do spowiedzi - kancelaria będzie nieczynna.

3. Zachęcamy do czytania czasopism: w Niedzieli – o sztuce polskiego artysty Józefa Fabisza, który wykonał m.in. Figurę Matki Bożej w Lourdes, La Salette oraz prawie 6 metrową Figurę Niepokalanej w Lyonie; w Gościu Niedzielnym – jak w diecezji płockiej wysłano list do nieobecnych na niedzielnej Mszy świętej; w Źródle – o tym, że za walką z krzyżami idzie walka nawet z choinkami i ozdobami na Boże Narodzenie (np. w Dani).

4. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o piękno kościołów; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. 3 Maja (nr 385-400), a przy Sanktuarium - w sobotę o godz. 8 rano – z ul. Grendysa (nr 1-7a); przy wyjściu z kościoła można nabyć ostatnie wigilijne świece CARITAS, opłatki i książki o ropczyckim sanktuarium oraz kalendarze z Matką Boską Ropczycką; PUK informuje, że we środę od 10.30 do 16.00 będą wydawane worki na śmieci. 


 


2 grudnia 2012 r. - I Niedziela Adwentu

 

1. Dzisiaj: pierwsza niedziela Adwentu i pierwsza niedziela miesiąca; składka na seminarium i cele diecezjalne; po Mszy o 10.30 poświęcenie odnowionej kapliczki św. Barbary.

2. W tym tygodniu: codziennie Roraty: w Sanktuarium o 6.30, w Farze o 18.00; zachęcamy wszystkich do przychodzenia ze świecami i lampionami; do 8 grudnia będzie konkurs na najładniejszy lampion; we wtorek odpust św. Barbary w parafii na górce; we czwartek w Sali Parafialnej po Mszy wieczornej spotkanie ze św. Mikołajem dla parafialnych grup dziecięcych i młodzieżowych; w pierwszy piątek miesiąca; spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą; po południu spowiedź od 16.30; Msze o 6.30; 7.00; 7.30 oraz po południu o 17.00 i 18.00 (w Sanktuarium o 6.30); w piątek po Mszy świętej wieczornej czuwanie adwentowe przygotowane przez OAZĘ; w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; odpust w kaplicy sióstr Służebniczek; przed południem Msze Święte w kościele parafialnym tak jak w niedzielę (nie będzie tylko Mszy o 12.00), po południu Msze o 15.30 i 18.00 (na niej dzieci klas drugich otrzymają medaliki, dzieci przychodzą z Rodzicami na 17.30); Msza Święta w Sanktuarium tylko o 19.30; wyjazd do chorych przed świętami - za dwa tygodnie, w sobotę - 15 grudnia.

3. W przyszłą niedzielę: druga niedziela miesiąca, składka na inwestycje parafialne; dziękujemy za wpłaty w kopertach oraz na konto parafialne (numer konta jest taki sam, jak dotychczas - przekazy są przy wyjściu z kościoła).

4. Zachęcamy do czytania czasopism: w Niedzieli – o zakończeniu obchodów Jubileuszu miasta i parafii Ropczyce; w Gościu Niedzielnym – o Jubileuszu powstania Radia Maryja; w Źródle – o cudach św. Mikołaja na świecie.

5. Ogłoszenia różnedziękujemy za troskę o piękno kościołów i ofiarę na kwiaty do ołtarza; w poniedziałek po Mszy wieczornej do pomocy przy kościele parafialnym prosimy mieszkańców ul. 3 Maja (nr 371-384), a przy Sanktuarium - w sobotę o godz. 8 rano – z ul. Lisa Kuli (nr 10-20); od dziś czytamy nowe WYPOMINKI - prosimy zgłaszać uwagi o nieprawidłowościach; przy wyjściu z kościoła można nabyć wigilijne świece CARITAS, opłatki i książki o ropczyckim sanktuarium oraz ostatnie kalendarze misyjne na przyszły rok.


 

Zegar

Święta

św. Stefana Młodszego, zakonnika - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Grzegorza, Zdzisława